Aktuálně

I negramot v oboru zemědělství navrhuje změnu agrární politiky EU – přežije to české a evropské zemědělství?

  • Zveřejněno: 27.10.2020
Velice mě v negativním slova smyslu pobavil článek v Lidových novinách z 20.10.2020 od současného europoslance za TOP 09 Luďka Niedermayera, vystudovaného kybernetika matematika, od roku 1993 ředitele řízení rizik ČNB, od roku 1996 člena bankovní rady a později viceguvernéra České národní banky jmenovaný naším prezidentem Václavem Havlem.

Vláda prodlouží program podpory zaměstnavatelů Antivirus B do konce roku, vyhlásila také další krizová opatření

  • Zveřejněno: 27.10.2020
Od středy 28. října bude na území České republiky platit až na přesně stanovené výjimky zákaz vycházení v nočních hodinách. Až na výjimky bude zakázán nedělní prodej a obchody budou muset každý den zavírat už ve 20 hodin. Tato a další zpřísnění opatření vyhlásila vláda Andreje Babiše po jednání v pondělí 26. října 2020.

Nejvíc nakažených je mezi pracujícími v kanceláři. Za nimi jsou učitelé, ukazují data

  • Zveřejněno: 27.10.2020
Jaká profese je mezi nakaženými nejčastější? Data Ústavu pro zdravotnické informace a statistiky, které se podařilo deníku Aktuálně.cz získat, ukazují, že největší podíl tvoří pracovníci v administrativě a kanceláři. Na druhém místě jsou pak učitelé a lidé ve školství. Kromě profesí pak velké množství nakažených tvoří i žáci a studenti. A také senioři. Aktuálně

Vyjádřete svůj názor na posílení sociální Evropy

  • Zveřejněno: 27.10.2020
Ženy v Česku vydělávají průměrně o 20 % méně než muži. Jak mohou místní, celostátní a evropské orgány odstranit rozdíly mezi platy žen a mužů? Chcete-li pomoci Česku dosáhnout plné rovnosti, pošlete svůj příspěvek.