Aktuálně

Řeší vláda či neřeší současnou inflaci a rostoucí ceny zboží a služeb?

  • Zveřejněno: 18.05.2022

S předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem jsme s odstupem času rozebrali pořad Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové v České televizi, odvysílaném ve čtvrtek 12. května. Dufek v něm hodnotil současnou politickou a ekonomickou situaci v českém státě z pohledu, dá se říci, prakticky celé naší širší veřejnosti.

Porada hejtmanů s ministrem vnitra. Hejtmani vítají změny ve vyplácení dávek uprchlíkům z Ukrajiny.

  • Zveřejněno: 18.05.2022

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jednal s hejtmany krajů ohledně přijímání a rozmisťování uprchlíků. Podle zpravodajství České televize hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) k tomu řekl, že regiony vítají změnu ve vyplácení dávek běžencům z Ukrajiny ve výši pěti tisíc korun. Nárok na ni mají mít pouze žadatelé, kteří doloží razítko o překročení hranic Ukrajiny a schengenského prostoru.

V Česku již pracuje více než 50 tisíc uprchlíků z Ukrajiny

  • Zveřejněno: 18.05.2022
Přes 50 tisíc ukrajinských občanů, kteří do České republiky uprchli před ruskou agresí, si již u nás našlo práci. Vyplývá to z informací od zaměstnavatelů, které má k dispozici Úřad práce ČR. Ukrajinští uprchlíci nejčastěji nastupují na pozice ve výrobě, stavebnictví, službách nebo třeba v dopravě. Většinou se jedná o dlouhodobě neobsazená místa.

Na zvýšení vyhláškových cen benzínu a nafty lze v rámci cestovních náhrad i vydělat

  • Zveřejněno: 18.05.2022
Kdo ze zaměstnanců nemá řádnou účtenku za tankování pohonných hmot, má nárok na proplacení ceny od zaměstnavatele podle vyhlášky. Do 13. května 2022 to bylo hodně prodělečné. Od tohoto data už se dá na rozdílech cen i trošku vydělat. měšec

Hospody čelí odlivu hostů krabičkami. Trendu podléhají i proslulí šéfkuchaři

  • Zveřejněno: 18.05.2022
Zaměstnanci během polední pauzy omezují návštěvy restaurací a čím dál častěji si do práce nosí vlastní jídlo. Zastavit úbytek hostů se podniky snaží různými způsoby. Některé změnily jídelní lístky, jiné lákají hosty k návštěvě i za pomocí nejrůznějších slev a akčních pobídek. Někteří pokračují v pandemickém trendu nabídek jídel do krabiček. iDNES