Aktuálně

Richard Brabec: Srazit do roku 2050 emise na nulu v České republice nedokážeme

  • Zveřejněno: 18.03.2019

Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, nedosáhnou všechny evropské státy. Nebude mezi nimi ani Česká republika, které by však mohla podle ministra životního prostředí Richarda Brabce směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 procent. Brabec by chtěl po vzoru Německa iniciovat založení takzvané uhelné komise. Ministr životního prostředí to řekl v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce.

Mezinárodní summit učitelské profese, ISTP 2019

  • Zveřejněno: 18.03.2019
Summit umožňuje setkání ministrů školství jednotlivých zemí, zástupců odborů a specialistů na vzdělávání, aby společně debatovali o vzdělávacích politikách, možných reformách a podobách různých systémů školství.

Sestry mají mnohde na výplatách stejně jako loni, anebo jim navýšení dělá jen polovinu z přislíbené částky, říká odborářka Žitníková

  • Zveřejněno: 18.03.2019
„Nemocnice mnohdy příplatek ve výši, v jaké byl avizován ministrem zdravotnictví i premiérem – tedy že u sester dojde k nárůstu příplatku o pět tisíc korun – neakceptují, a pokud k nárůstu dochází, tak je to maximálně o polovinu přislíbené částky,“ říká v rozhovoru pro Zdravotnický deník předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.
 

Šanci, že přijdou kvůli robotům o práci, mají větší než muži ženy

  • Zveřejněno: 18.03.2019
Pravděpodobnost, že přijdou kvůli novým technologiím o práci, mají spíše než muži ženy. Častěji totiž vykonávají činnosti, kde je vyšší než 90procentní pravděpodobnost automatizace, zjistila studie amerického výzkumného institutu pro ženskou politiku, z níž citují agentury AP a DPA. ČTK

Stavebnictví vstoupilo do nového roku poklesem o 13 procent. V lednu oslabil i průmysl

  • Zveřejněno: 17.03.2019

Stavební produkce klesla v lednu meziročně o 13,2 procenta, jde o údaj očištěný o vliv počtu pracovních dnů. Podle statistiků stála za poklesem vysoká srovnávací základna z loňského roku. Leden 2018 byl v České republice mimořádně teplý a příznivé klimatické podmínky umožnily stavbařům provádět veškeré stavební práce bez omezení. Průmyslová produkce pak v lednu meziročně klesla o 1,1 %. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z tiskových zpráv Českého statistického úřadu.