Aktuálně

Zemědělec je prvním a skutečným ekologem!

  • Zveřejněno: 20.01.2020

Velká Británie opouští Evropskou unii, a tak z 28 členských států se již v krátkém čase stane Unie tvořená 27 členy. V médiích se se objevuje řada informací o blížících se problémech, které z odchodu Velké Británie z EU vyplývají. Jedním z nich je i otázka, jak se bude dále rozvíjet evropské zemědělství. Právě na toto téma na svých webových stránkách velmi často reaguje i Agrární komora (AK) ČR, která reprezentuje naše zemědělce, ať již při hájení jejich zájmů u státních orgánů ČR (vláda ČR, Ministerstvo zemědělství ČR atd.), tak i v rámci organizace COPA/COGECA, který reprezentuje nevládní agrární organizace vůči orgánům EU v Bruselu.

Koalice se shodla na dřívější penzi pro náročné profese

  • Zveřejněno: 20.01.2020

Vládní koaliční strany se dohodly na tom, že by za každých deset let práce v náročném povolání měli lidé odcházet do penze o rok dřív. Zatím ale koalice nenašla shodu na tom, jakých profesí by se to mělo týkat. V pořadu Partie televize Prima to v neděli prohlásil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kompletní důchodová reforma se podle něj v tomto volebním období ale nestihne.

Nový trend na trhu práce: hledá se dělník, který z firmy neodejde

  • Zveřejněno: 20.01.2020
Už několik let se šušká, že jejich práci převezmou stroje a v moderních výrobách už pro ně nezbude místo. Zatím tomu tak není. Operátor výroby nebo také docela obyčejně řečeno dělník byl nejhledanějším zaměstnancem loňského roku. iDNES

Dá se přežít s minimální mzdou?

  • Zveřejněno: 20.01.2020
Dá se přežít s minimální mzdou? A jak jsou na tom Češi, kteří ji pobírají, v porovnání s lidmi v jiných zemích? Minimální mzda má chránit zaměstnance před nepřiměřeně nízkými příjmy. V Česku činí od ledna 2020 14 600 korun a pracuje za ni přibližně 150 000 lidí. Seznam Zprávy

Zasedání předsedů odborových svazů ČMKOS

  • Zveřejněno: 20.01.2020
Ministryně práce Jana Maláčová se dnes zúčastní zasedání předsedů odborových svazů ČMKOS, které se uskuteční na Senovážném náměstí č. 23.

Více než 12 % zaměstnanosti v Česku tvoří cizinci

  • Zveřejněno: 19.01.2020
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím. Většinu celkového počtu cizinců u nás tvoří občané Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska. V počtu usazených převyšují občané třetích zemí nad občany EU.