Aktuálně

Obchodní řetězce vyplatí zaměstnancům mimořádné odměny

  • Zveřejněno: 30.03.2020
Kaufland například dá zaměstnancům v březnové výplatě za práci v současných mimořádných podmínkách až 4000 korun hrubého. Dostanou to provozní pracovníci v prodejnách, logistických centrech i masozávodě. Společnost do březnové odměny investuje 50 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Morálka v době koronaviru: Máte padáka, na odstupné zapomeňte!

  • Zveřejněno: 30.03.2020
Kuchař, servírka a manažerka ze známé pražské restaurace se ocitli velmi rychle na dlažbě. Šéf jim zpětně zrušil i platby zdravotního a sociálního pojištění. Mohou se bránit? SeznamZprávy

Předseda ASO Bohumír Dufek: Navrhuji změny v Ústavě ČR a sjednocení všech voleb s tím, že by byly v jeden den!

  • Zveřejněno: 30.03.2020

Současná pandemie koronaviru COVID-19 znamená, že v řadě zemí světa, zejména v Evropě, nastane hluboký propad ekonomiky, který je podle řady ekonomů nejen srovnatelný s tím, co postihlo svět po globální ekonomické krizi po r. 2008, ale že v řadě ukazatelů mohou být negativní ekonomické dopady značně hlubší.

MPSV žádá vládu o 6 mld Kč z rozpočtové rezervy na kurzarbeit

  • Zveřejněno: 30.03.2020
Ministerstvo práce žádá vládu o šest miliard korun z vládní rozpočtové rezervy na kurzarbeit. Peníze se využijí na příspěvky na mzdy ve firmách, na které dopadla nařízená omezení kvůli šíření koronaviru. Požadavek by měl dnes projednat kabinet.

Lidé v domovech seniorů nebyli chráněni, ministerstvo situaci nezvládlo, tvrdí šéfka odborů

  • Zveřejněno: 30.03.2020
Ministerstvo zdravotnictví podle předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníkové nezvládlo distribuci zdravotnického materiálu. Uvedla to v Otázkách Václava Moravce. Chybou podle Žitníkové bylo hlavně omezení prodeje roušek a respirátorů pouze přímo resortu.