Aktuálně

Premiér Babiš a ministryně Maláčová na jednání výkonné rady

  • Zveřejněno: 18.09.2021
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a premiér Andrej Babiš byli na pozvání Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR hosty jednání výkonné rady OS v pondělí 13. září a v úterý 14. září 2021. Jako host se jednání členů výkonné rady s politiky zúčastnil také předseda Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martin Engel.

Mladí kováci uspořádali soutěž ve střelbě o pohár Tachovska

  • Zveřejněno: 18.09.2021
V sobotu 4. září, za krásného slunečného počasí, uspořádalo Regionální pracoviště OS KOVO Plzeň spolu se zástupcem Komise mladých OS KOVO Peterem Hužvárem sportovní akci: Soutěž ve střelbě tříčlenných družstev ze ZO OS KOVO Plzeňského a Karlovarského regionu o Pohár Tachovska.

Odbory budou jednat s Babišem o mzdách, Středula věří ve sblížení návrhů

  • Zveřejněno: 18.09.2021
Premiér Andrej Babiš projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné sféře. Následovat bude schůze tripartity, na níž zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů posoudí rozpočet na příští rok. ČTK

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu výrazně vzrostla, je nejvýše za deset let

  • Zveřejněno: 18.09.2021

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V devatenácti státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Podle zpravodajství České televize to ve své konečné zprávě oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Hledá se nový model financování rekonstrukce historických kolejových vozidel

  • Zveřejněno: 17.09.2021
Na Masarykově nádraží v Praze proběhlo setkání Nadace Okřídlené kolo, která se zabývá železničním kulturním dědictvím, s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem, zástupci Správy železnic, Národního technického muzea nebo Českých drah. Cílem nadace je propojit železniční spolky, fanoušky nebo firmy do jedné platformy, která by řešila financování a zachování železničních vozidel.

Covid-19 a pracovní prostředí na podzim 2021

  • Zveřejněno: 17.09.2021
Ministerstvo zdravotnictví již bezmála druhým rokem reguluje protiepidemická opatření jako nástroj proti epidemii covid-19 prostřednictvím krizových, mimořádných či ochrannýchopatření. Právního nástroje mj. využívá dle rozsahu, který mu právní předpis umožňuje, a dále dle aktuální účinnosti zmocňujícího právního předpisu.