Aktuálně

ŠTĚPÁNEK: „Zaměstnavatel ve svém návrhu na 3. změnu kolektivní smlouvy navrhuje zavedení nového benefitu.“

  • Zveřejněno: 17.09.2019
Kolektivní vyjednávání mezi zaměstnavatelem SŽDC a odborovými centrálami bylo zahájeno v závěru měsíce srpna předložením návrhu zaměstnavatele. Jaké změny zaměstnavatel navrhuje, jak se k němu staví odborové centrály a jak bude vyjednávání pokračovat? Na tyto a další otázky odpovídá v rozhovoru pro Obzor č. 18 předseda Podnikového výboru OSŽ SŽDC a místopředseda OSŽ Petr Štěpánek.

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na rok 2020. Prezident ČR Miloš Zeman mu vyjádřil podporu

  • Zveřejněno: 17.09.2019
Vláda ČR na svém pondělním zasedání schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem ve výši 40 miliard korun. Nyní zamíří k posouzení do Poslanecké sněmovny. Jednání kabinetu se zúčastnil i prezident republiky Miloš Zeman. Pro ČT řekl, že rozpočtu vyjádřil podporu s dvěma kritickými výhradami: Jsou v něm „úplně zbytečné dotace na obnovitelné zdroje, zejména solární“ a počet státních úředníků stále roste.

Rada hospodářské a sociální dohody ČR schválila návrh státního rozpočtu pro rok 2020!

  • Zveřejněno: 16.09.2019

Návrh státního rozpočtu pro rok 2020 byl v pondělí hlavním tématem jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Na tiskové konferenci, po jednání Rady hospodářské sociální dohody ČR neboli tripartity, to oznámili představitelé vlády ČR, zaměstnavatelé a odbory. Představitelé zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a odborů předložený návrh schválili a podpořili.

Praha plná odborářů. ČMKOS chystá přípravy pro vyjednávání o růstu mezd

  • Zveřejněno: 16.09.2019
Zhruba 1500 odborářů z celé republiky se chystá 17. září do Prahy, aby se tu společně připravili na vyjednávání o zvýšení mezd ve firmách. Českomoravská konfederace odborových svazů na shromáždění zveřejní své požadavky pro příští rok. Představí také svou novou studii o přibližování českých výdělků příjmům ve starých zemích EU. deník.cz

EET se rozšíří i na zbývající odvětví, schválila to v pátek Poslanecká sněmovna

  • Zveřejněno: 16.09.2019

Elektronická evidence tržeb se rozšíří i na zbývající odvětví. Některé služby a zboží se přesunou do desetiprocentní sazby DPH. V pátek to schválila Poslanecká sněmovna, která EET zařadila hned na začátek programu schůze. Podle zpravodajství České televize se další vlna EET do Poslanecké sněmovny vrátila poté, co senátoři navrhli její zamítnutí. Politická opozice v Poslanecké sněmovně se nyní chce obrátit na Ústavní soud ČR. Tyto politické strany také slibují, že se pokusí evidenci v budoucnu zrušit.