Průmysl a zemědělství

Rozhořčení zemědělci se, za svá práva, budou brát. Ústrky Green Dealu, ale i současné vlády si nechtějí nechat líbit!

  • Zveřejněno: 15.03.2024
V poslední době, zhruba od podzimu loňského roku a zároveň i počátkem roku letošního, zemědělci, především ze západoevropských zemí, to je zejména v Německu, Francii, Itálii, velmi razantně protestují proti zemědělské politice Evropské unie, kterou pro posední funkční období Evropské komise a Evropského parlamentu ztělesňuje projekt Green Deal.

Agrární komora zvažuje zemědělské protesty na přelomu února a března

  • Zveřejněno: 17.01.2024
Agrární komora zvažuje uspořádání zemědělských protestů proti vládní politice. Protestní akce by se mohly konat na přelomu února a března. Představenstvo o tom rozhodne v pátek 26. ledna. ČTK

Téměř tři stovky jihočeských a západočeských zemědělců zatím nedostaly základní dotace. Hrozí, že přijdou o dodavatele i půdu

  • Zveřejněno: 05.01.2024

Téměř tři stovky jihočeských a západočeských farmářů, podle zpravodajství Českého rozhlasu, nedostaly stále základní zemědělské dotace. Jde o finanční podporu příjmu pro udržitelnost na hektar zemědělské půdy. Přitom Státní zemědělský intervenční fond jejich žádosti o dotace v loňském roce schválil.

Produkce v průmyslu vzrostla, zakázek bylo méně

  • Zveřejněno: 09.05.2023
Průmyslová produkce v březnu meziročně reálně vzrostla o 2,2 %. Meziměsíčně byla vyšší o 1,7 %. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 1,7 %. Aktuální data dnes zveřejnil Český statistický úřad.