Průmysl a zemědělství

Svaz průmyslu na Sněmu předal vládě 7 úkolů

  • Zveřejněno: 05.10.2022
O aktuálních problémech podniků i strategických změnách, které je potřeba provést, diskutoval Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém Sněmu. Zástupcům vládní koalice reprezentované předsedou vlády Petrem Fialou nastínil prioritní oblasti pro podporu a rozvoj ekonomiky v Česku. Tradiční Sněm Svazu v Brně formálně zahájil 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Zemědělcům pomůže předvídat rizika nový portál AgroRisk!

  • Zveřejněno: 11.03.2021

Agrární komora ČR nám dnes zaslala tiskovou zprávu o tom, že vznikl a funguje nový portál AgroRisk, na jehož webových stránkách čeští zemědělci najdou velmi důležité informace, které potřebují znát, to v rámci co nejlepšího zajištění jejich zemědělské výroby.

Experti think-tanku Realistická energetika a ekologie jsou znepokojeni tendencemi ideologicky a lobbisticky ovlivnit rozhodování politiků o možnostech zajištění energetické bezpečnosti České republiky

  • Zveřejněno: 22.02.2021

V České republice se množí hlasy politiků i různých odborníků, kteří se vyslovují pro to, aby hnědé uhlí už po roce 2033 nebylo využíváno pro českou energetiku a teplárenství. Čím je ovšem snaha skoncovat s uhlím již v roce 2033 bez přesného vyčíslení, zda a jaké zdroje reálně tento výpadek nahradí? Je to jen nezodpovědný pokus získat přízeň části veřejnosti, která si nemůže uvědomovat následky. Navíc je to hazard s energetickou bezpečností země. Pokud bude realizována Státní energetická koncepce, i dohodnutý termín ukončení energetického využívání uhlí v roce 2038 bude velkou výzvou.