Průmysl a zemědělství

Expert Vladimír Novotný: Současné problémy v evropské energetice jsou logickým důsledkem energetické politiky EU za posledních 30 let!

  • Zveřejněno: 10.03.2023

Zhodnocení současné ekonomické situace České republiky a její další výhledy v kontextu politiky Zeleného údělu v rámci EU – to byl hlavní námět Mezinárodní ekonomické konference Asociace samostatných odborů (ASO), která se uskutečnila v pátek 3. března v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě, v objektu Úřadu vlády ČR.

Průmyslová produkce v lednu mírně klesla

  • Zveřejněno: 10.03.2023
Průmyslová produkce v lednu meziročně reálně klesla o 1,4 %. Meziměsíčně byla nižší o 2,7 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 1,6 %. Aktuální data dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Česko se řítí do nastražené pasti, dostihne ho sázka na levnou práci

  • Zveřejněno: 10.03.2023
Česká ekonomika je závislá na levné a snadno dostupné pracovní síle. Té bude ale v přicházejících letech dramaticky ubývat a českým podnikům, charakteristickým nízkou přidanou hodnotou, nastane zásadní problém. Seznam Zprávy

Zruší nám nájmy, bojí se kvůli ekologickým dotacím část zemědělců

  • Zveřejněno: 02.03.2023
Ekologické plány nových dotačních programů narážejí na odpor některých vlastníků půdy. Podle nových pravidel je pro získání tzv. celofaremní ekoplatby, o kterou si podle Zemědělského svazu ČR plánuje říci většina zemědělců, nutné vyčlenit část půdy mimo produkci. iDNES

Cenový vývoj masa a masných výrobků

  • Zveřejněno: 01.03.2023

Potravinářská komora ČR na své nedávné tiskové konferenci zveřejnila tiskovou zprávu o tom, jaké jsou dopady Green Dealu neboli Zelené dohody pro Evropu na zemědělsko-potravinářský komplex v rámci Evropské unie.

 

Svaz průmyslu na Sněmu předal vládě 7 úkolů

  • Zveřejněno: 05.10.2022
O aktuálních problémech podniků i strategických změnách, které je potřeba provést, diskutoval Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém Sněmu. Zástupcům vládní koalice reprezentované předsedou vlády Petrem Fialou nastínil prioritní oblasti pro podporu a rozvoj ekonomiky v Česku. Tradiční Sněm Svazu v Brně formálně zahájil 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu.