Průmysl a zemědělství

Zemědělcům pomůže předvídat rizika nový portál AgroRisk!

  • Zveřejněno: 11.03.2021

Agrární komora ČR nám dnes zaslala tiskovou zprávu o tom, že vznikl a funguje nový portál AgroRisk, na jehož webových stránkách čeští zemědělci najdou velmi důležité informace, které potřebují znát, to v rámci co nejlepšího zajištění jejich zemědělské výroby.

Experti think-tanku Realistická energetika a ekologie jsou znepokojeni tendencemi ideologicky a lobbisticky ovlivnit rozhodování politiků o možnostech zajištění energetické bezpečnosti České republiky

  • Zveřejněno: 22.02.2021

V České republice se množí hlasy politiků i různých odborníků, kteří se vyslovují pro to, aby hnědé uhlí už po roce 2033 nebylo využíváno pro českou energetiku a teplárenství. Čím je ovšem snaha skoncovat s uhlím již v roce 2033 bez přesného vyčíslení, zda a jaké zdroje reálně tento výpadek nahradí? Je to jen nezodpovědný pokus získat přízeň části veřejnosti, která si nemůže uvědomovat následky. Navíc je to hazard s energetickou bezpečností země. Pokud bude realizována Státní energetická koncepce, i dohodnutý termín ukončení energetického využívání uhlí v roce 2038 bude velkou výzvou. 

O hledání odpovědí na Zelenou dohodu pro Evropu se pokusila mezinárodní konference Budoucnost evropského zemědělství 2020!

  • Zveřejněno: 30.11.2020

„Budoucnost evropského zemědělství 2020“ – pod tímto názvem uspořádala před několika dny v Praze skupina poslanců Identita a demokracie v Evropském parlamentu mezinárodní konferenci, jejímž hlavním posláním bylo hovořit a diskutovat o tom, promítnou principy nedávno přijaté Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) do činnosti Evropské unie (EU)v příštích několika letech a zejména do zformování nové Společné zemědělské politiky EU na léta 2021-2027.