Průmysl a zemědělství

Zruší nám nájmy, bojí se kvůli ekologickým dotacím část zemědělců

  • Zveřejněno: 02.03.2023
Ekologické plány nových dotačních programů narážejí na odpor některých vlastníků půdy. Podle nových pravidel je pro získání tzv. celofaremní ekoplatby, o kterou si podle Zemědělského svazu ČR plánuje říci většina zemědělců, nutné vyčlenit část půdy mimo produkci. iDNES

Cenový vývoj masa a masných výrobků

  • Zveřejněno: 01.03.2023

Potravinářská komora ČR na své nedávné tiskové konferenci zveřejnila tiskovou zprávu o tom, jaké jsou dopady Green Dealu neboli Zelené dohody pro Evropu na zemědělsko-potravinářský komplex v rámci Evropské unie.

 

Svaz průmyslu na Sněmu předal vládě 7 úkolů

  • Zveřejněno: 05.10.2022
O aktuálních problémech podniků i strategických změnách, které je potřeba provést, diskutoval Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém Sněmu. Zástupcům vládní koalice reprezentované předsedou vlády Petrem Fialou nastínil prioritní oblasti pro podporu a rozvoj ekonomiky v Česku. Tradiční Sněm Svazu v Brně formálně zahájil 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Zemědělcům pomůže předvídat rizika nový portál AgroRisk!

  • Zveřejněno: 11.03.2021

Agrární komora ČR nám dnes zaslala tiskovou zprávu o tom, že vznikl a funguje nový portál AgroRisk, na jehož webových stránkách čeští zemědělci najdou velmi důležité informace, které potřebují znát, to v rámci co nejlepšího zajištění jejich zemědělské výroby.