Průmysl a zemědělství
Zemědělská politika nové české vlády je kontraproduktivní!
Rozhovor se členem představenstva Agrární komory ČR Zdeňkem Jandejskem
Zemědělcům pomůže předvídat rizika nový portál AgroRisk!
Agrární komora ČR nám dnes zaslala tiskovou zprávu o tom, že vznikl a funguje nový portál AgroRisk, na jehož webových stránkách čeští zemědělci najdou velmi důležité informace, které potřebují znát, to v rámci co nejlepšího zajištění jejich zemědělské výroby.
Experti think-tanku Realistická energetika a ekologie jsou znepokojeni tendencemi ideologicky a lobbisticky ovlivnit rozhodování politiků o možnostech zajištění energetické bezpečnosti České republiky
V České republice se množí hlasy politiků i různých odborníků, kteří se vyslovují pro to, aby hnědé uhlí už po roce 2033 nebylo využíváno pro českou energetiku a teplárenství. Čím je ovšem snaha skoncovat s uhlím již v roce 2033 bez přesného vyčíslení, zda a jaké zdroje reálně tento výpadek nahradí? Je to jen nezodpovědný pokus získat přízeň části veřejnosti, která si nemůže uvědomovat následky. Navíc je to hazard s energetickou bezpečností země. Pokud bude realizována Státní energetická koncepce, i dohodnutý termín ukončení energetického využívání uhlí v roce 2038 bude velkou výzvou.
Kolektivní smlouvy vyššího stupně v rezortu zemědělství na rok 2021
O hledání odpovědí na Zelenou dohodu pro Evropu se pokusila mezinárodní konference Budoucnost evropského zemědělství 2020!
„Budoucnost evropského zemědělství 2020“ – pod tímto názvem uspořádala před několika dny v Praze skupina poslanců Identita a demokracie v Evropském parlamentu mezinárodní konferenci, jejímž hlavním posláním bylo hovořit a diskutovat o tom, promítnou principy nedávno přijaté Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) do činnosti Evropské unie (EU)v příštích několika letech a zejména do zformování nové Společné zemědělské politiky EU na léta 2021-2027.