Doprava

Cestovní náhrady a zahraniční stravné 2024: Jak na výpočet a co říká vyhláška

  • Zveřejněno: 11.01.2024
Pokud pracovní cesta trvá déle než pět hodin, potom náleží zaměstnanci náhrada formou stravného. Jaké sazby platí pro rok 2024? Co přesně stanovuje vyhláška? Jak vypadají základní sazby zahraničního stravného například pro Slovensko, Německo nebo Polsko? e15

Za pracovní cestu dostanete víc. Roste stravné i paušál na auto

  • Zveřejněno: 04.01.2023
Když vás zaměstnavatel vyšle na pracovní cestu, musí vám proplatit dopravu, jídlo a pití, ubytování a další nutné výdaje související s prací. Jak se mění cestovní náhrady pro rok 2023? peníze

MARTIN MALÝ: LIBERALIZACI OSOBNÍ ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY ZATÍM POZASTAVIT, DOKUD NEBUDOU VYŘEŠENY VŠECHNY PROBLÉMY, KTERÉ SE KOLEM TOHO VYSKYTUJÍ!

  • Zveřejněno: 01.11.2018

V materiálu Ministerstva dopravy ČR o situaci v železniční dopravě, který byl projednáván na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity) 24. září se uvádí, že postupně v České republice dochází k otevírání trhu při sjednávání veřejných služeb v železniční dopravě.

Hanák: Ťok si zahrává s ohněm. Když Babiš nechce privatizovat ČD Cargo, tak bych neprovokoval

  • Zveřejněno: 01.11.2018

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se nevzdává svého plánu privatizovat státní podnik ČD Cargo. První Ťokův návrh už dříve odmítl premiér Andrej Babiš (ANO), ministr nyní oznámil snahu privatizovat alespoň menšinovou část nákladního železničního dopravce.„Ťok si zahrává s ohněm,“ varuje šéfa dopravního rezortu Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.