Doprava

MARTIN MALÝ: LIBERALIZACI OSOBNÍ ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY ZATÍM POZASTAVIT, DOKUD NEBUDOU VYŘEŠENY VŠECHNY PROBLÉMY, KTERÉ SE KOLEM TOHO VYSKYTUJÍ!

  • Zveřejněno: 01.11.2018

V materiálu Ministerstva dopravy ČR o situaci v železniční dopravě, který byl projednáván na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity) 24. září se uvádí, že postupně v České republice dochází k otevírání trhu při sjednávání veřejných služeb v železniční dopravě.

Hanák: Ťok si zahrává s ohněm. Když Babiš nechce privatizovat ČD Cargo, tak bych neprovokoval

  • Zveřejněno: 01.11.2018

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se nevzdává svého plánu privatizovat státní podnik ČD Cargo. První Ťokův návrh už dříve odmítl premiér Andrej Babiš (ANO), ministr nyní oznámil snahu privatizovat alespoň menšinovou část nákladního železničního dopravce.„Ťok si zahrává s ohněm,“ varuje šéfa dopravního rezortu Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.


Dopravci na železnici asi budou moci podnikat bez sídla v ČR

  • Zveřejněno: 25.10.2018

Na tuzemském železničním trhu by mohli začít podnikat zahraniční dopravci, aniž by museli mít v Česku sídlo. Nově jim bude stačit sídlo v některé ze zemí Evropské unie. Podle zprávy ČTK to vyplývá z návrhu novely zákona o drahách, který dne 24.10.2018 schválila vláda.