Finanční gramotnost

Spočítejte si úsporu v kalkulačkách na Ušetřeno.cz

  • Zveřejněno: 13.04.2023
Na Ušetřeno.cz je možné si porovnat všechny produkty a služby – od hypoték, přes dodavatele energií až po mobilní tarify a jednoduše a rychle si vybrat, co je nejvýhodnější.

Jak ušetřit při nakupování. Zde jsou nejčastější chyby, kterých se Češi dopouští

  • Zveřejněno: 09.04.2023
Drahota. Často zmiňované slovo, které doprovází nákupy většiny Čechů. Přitom stačí poměrně málo, aby měsíčně nechali v obchodě o stovky korun méně. A to jen díky tomu, že se přestanou dopouštět opakovaných chyb. Pojďme se podívat, jaké to jsou. deník

Doporučení Rady OECD k finanční gramotnosti

  • Zveřejněno: 27.01.2021
Dokument Recommendation of the Council on Financial Literacy připravený celosvětovou sítí INFE (International Network on Financial Education) při OECD obsahuje sadu doporučení a vodítek ke zvýšení finanční gramotnosti.

ERÚ vydává Desatero obrany před „šmejdy“ v energetice

  • Zveřejněno: 19.07.2018

Deset základních rad, jak se bránit proti tzv. šmejdům v energetice, zveřejnil Energetický regulační úřad. Reaguje tím na zvyšující se počet případů, kdy obchodník nebo zprostředkovatel postupuje nepoctivým způsobem vůči spotřebiteli.

 

Informace o exekuci

  • Zveřejněno: 22.06.2018

Základní informace o exekuci obsahují internetové stránky: https://exekuce.justice.cz/

Pokud si nebude vědět rady, vyhledejte odbornou pomoc (dluhová poradna, tzv. akreditovaná osoba, advokát). Bližší informace, na koho se obrátit, jsou uvedeny: https://exekuce.justice.cz/odkazy/