Finanční gramotnost

Domácí rozpočet

  • Zveřejněno: 10.06.2016

Domácí rozpočet je základní nástroj ochrany Vaší rodiny před problémy s dluhy. Uspořádání rodinných financí v domácnosti Vám pomůže při plánování příjmů a výdajů. Návod na vytvoření rozpočtu a další informace ohledně rodinných financí najdete zde. Chcete-li si vyplnit Váš vlastní rozpočet domácnosti, zkuste to tady.

Finanční zlozvyky, které vás můžou zruinovat

  • Zveřejněno: 26.12.2015

Finance jsou citlivé téma. Málokdo o nich otevřeně mluví a každý si je hlídá jako oko v hlavě. Ale právě v této oblasti existuje hodně zlozvyků a chyb, které nás o těžce vydělané peníze mohou připravit nebo alespoň způsobit nemalé starosti...

Otestujte svou finanční gramotnost

  • Zveřejněno: 13.08.2015

I když se finanční gramotnost Čechů postupně zlepšuje, řada lidí nemá dobré znalosti například o úvěrech. A často tápeme i v tom, co znamenají některé finanční pojmy a zkratky. Vyzkoušejte si v testu, jak jste na tom vy. Test připravila iDnes.cz ve spolupráci s webem Bankovnipoplatky.com. Vyzkoušejte si, zda patříte k finančním expertům, nebo k těm, kteří mají ještě určité mezery ve finančních znalostech.

 

VIDEOPORADNA - Život bez dluhů

  • Zveřejněno: 17.03.2015

„Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí“ představil 12. března 2015 na tiskové konferenci desetidílný animovaný seriál na podporu finanční gramotnosti.

Chcete umět hospodařit s penězi? Naučíme Vás to

  • Zveřejněno: 17.03.2015

Jak zacházet s penězi Vás naučí kurz finanční gramotnosti. Je připraven pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou registrovaní na úřadech práce v celé České republice. Kurz je zcela zdarma a dozvíte se v něm vše, co potřebujete vědět o rodinných financích.