Průmysl a zemědělství

Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2018 na vodní hospodářství částkou 2,45 miliardy korun

  • Zveřejněno: 05.09.2019

Sucho, které zasáhlo území České republiky v roce 2014, přetrvávalo až do roku 2018. Ten se stal se svou průměrnou roční teplotou vzduchu 9,6 °C nejteplejším rokem na našem území od roku 1961. Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství ČR tuto skutečnost uvádí „Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2018“ neboli takzvaná Modrá zpráva, kterou ministerstvo zemědělství společně s ministerstvem životního prostředí předložilo vládě ČR.

Ze špinavých uhelných regionů větrné farmy či rekultivační jezera. Potřeba je i lepší propagace

  • Zveřejněno: 03.09.2019
Aby se uhelné regiony mohly po konci těžby špinavého fosilního paliva zapojit do moderní ekonomiky, musí na svém rozvoji pořádně zapracovat. V zatraktivnění území pro firmy, místní obyvatele i turisty pomáhají inovační projekty, využití bývalých lomů pro obnovitelné zdroje energie či zážitkové vyžití. Severočeské a východoněmecké regiony se ale v tomto pokroku liší.

Společná zemědělská politika po roce 2020 a české zemědělství – to přirozeně zajímalo odbornou zemědělskou veřejnost!

  • Zveřejněno: 26.08.2019

Ministerstvo zemědělství ČR a Agrární komora ČR, v rámci odborného doprovodného programu agrosalonu Země živitelka, uspořádaly v pátek 23. srpna konferenci pod názvem „České zemědělství a Společná zemědělská politika 2020+“. Odborná zemědělská veřejnost tak měla možnost seznámit se s myšlenkami, které v těchto dnech a týdnech zaznívají na jednáních vrcholných orgánů EU o nové koncepci Společné zemědělské politiky EU na příštích sedm let.

Situace pro české zemědělce po přijetí Společné zemědělské politice po roce 2020 nebude jednoduchá!

  • Zveřejněno: 25.08.2019

V těchto dnech žijí čeští zemědělci a potravináři tím, že na Výstavišti České Budějovice probíhá 46 ročník agrosalonu Země živitelka. V rámci odborného doprovodného programu této velmi významné přehlídky činnosti našich zemědělců a potravinářů, uspořádaly Ministerstvo zemědělství ČR a Agrární komora ČR v pátek 23. srpna 2019 konferenci na téma „České zemědělství a SZP 2020+“.