Průmysl a zemědělství

Ministr Toman v Bruselu: Diskuze o SZP se posunula, návrh ale stále není zcela jasný a srozumitelný!

  • Zveřejněno: 22.11.2018

Některé povinnosti plynoucí z navrhovaných pravidel Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020 jsou podle ministra zemědělství Miroslava Tomana nesplnitelné. Například povinnost odevzdat každoročně nejpozději do 15. února výkonnostní zprávu je podle něj pro národní platební agentury velmi zatěžující a prakticky nereálná. Uvádí se to v tiskové zpráva Ministerstva zemědělství ČR v souvislosti s návštěvou ministra zemědělství Miroslava Tomana počátkem týdne v Bruselu.

Obchodní obslužnost venkova stojí na nabídce místních obchodníků

  • Zveřejněno: 17.11.2018

Asociace českého tradičního obchodu(AČTO) zastupuje na 7 tisíc  prodejen  co nabízejí především potravinářské zboží. Jsou to hlavně venkovská zařízení, která sehrávají v obcích významnou roli v nabídce toho základního, co člověk k životu potřebuje, aniž zejména starší lidé musí i na větší vzdálenosti a často v doprovodu svých dětí a nebo příbuzných jezdit za nákupy.

NÁVRH SPOLEČNÉ ZEMĚDĚLSKÉ POLITIKY PO ROCE 2020 JE I NADÁLE V CENTRU POZORNOSTI STÁTNÍCH ORGÁNŮ I ZEMĚDĚLSKÉ VEŘEJNOSTI!

  • Zveřejněno: 13.11.2018

V listopadu loňského roku předala Evropská komise Evropskému parlamentu, Radě Evropy, Evropskému hospodářskému výboru a Výboru regionů k diskusi návrh Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020. Od té doby probíhá ve všech členských zemích EU debata, a to na různých úrovních státní správy i zemědělské veřejnosti těchto zemí s cílem zaujmout určitý postoj k tomuto návrhu Evropské komise.

Odboráři: Babiš slíbil, že si prodej ArcelorMittalu pohlídá

  • Zveřejněno: 01.11.2018

Premiér Andrej Babiš (ANO) při středečním setkání s odboráři huti ArcelorMittal slíbil, že si „pohlídá“, aby důsledkem prodej společnosti nebylo propuštění či zastavení výroby v Ostravě. ČTK to řekl předseda Odborové organizace ArcelorMittalu Ostrava Petr Slanina, který tak komentoval setkání odborářů hutí s předsedou vlády ČR.