Průmysl a zemědělství

Zákaz brček a příborů z plastu se blíží

Evropský parlament ve středu podpořil návrh Evropské komise (EK), která chce od roku 2021 zakázat používání deseti skupin jednorázových plastových výrobků, mezi nimi například příborů, nádobí či brček. Spolu s dalšími opatřeními navrženými EK by to mělo výrazně omezit spotřebu plastů a omezit znečišťování oceánů.

https://www.novinky.cz/ekonomika/487172-zakaz-brcek-a-priboru-z-plastu-se-blizi.html

 

Babiš odmítnul privatizaci ČD Cargo

Poté, co ministr dopravy Dan Ťok oznámil, že uvažuje o uvedení části akcií ČD Cargo na burzu, vyvrátil toto tvrzení premiér české vlády Andrej Babiš. Podle jeho slov současná vláda nebude privatizovat žádnou státní společnost, a to ani ČD Cargo.

Vláda schválila dvě miliardy Kč na kompenzace za sucho Zemědělci a pěstitelé stromů budou mít k dispozici dvě miliardy korun jako kompenzaci za letošní sucho. Návrh dnes schválila vláda, informoval o tom na tiskové konferenci po jednání vlády ČR ministr zemědělství Miroslav Toman

Zemědělci a pěstitelé stromů budou mít k dispozici dvě miliardy korun jako kompenzaci za letošní sucho. Návrh dne 24.10.2018 schválila vláda, informoval o tom na tiskové konferenci po jednání vlády ČR ministr zemědělství Miroslav Toman. Lesy ČR odvedou letos do státního rozpočtu 2,5 miliardy Kč. Návrh MZe schválila vláda. Za posledních pět let podnik odvedl dohromady 30 mld. Kč.