Aktuálně

Superhrubou mzdu zrušíme k 1. lednu 2021, říká ministryně financí Alena Schillerová. Počítá s větší mírou zadlužení

  • Zveřejněno: 13.08.2020

„Ke zrušení superhrubé mzdy jsme se zavázali a máme to ve vládním prohlášení. Ale musíme si říct parametry, kam zdanění klesne,“ prohlásila to ve středu v pořadu Dvacet minut stanice Radiožurnál místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO), která tímto svým prohlášením v Českém rozhlase potvrdila, že vláda svůj závazek, to je zrušit superhrubou mzdu, dodrží k 1. lednu 2021.

Posuzování zdravotní způsobilosti k práci

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Na základě pracovnělékařské prohlídky poskytovatel pracovnělékařské péče nebo registrující poskytovatel posuzované osoby vydává lékařský posudek, z jehož závěru musí být zřejmé, zda je posuzovaná osoba pro účel, pro který je posuzována, zdravotně způsobilá. Jde o samozřejmost v případě zaměstnanců v pracovním poměru. Jak je to u jiných skupin pracovníků?

S odbory za zády se vede lidem lépe. I v krizi

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Nástup pandemie, související úpravy zákonů a vládou přijatá mimořádná opatření změnily obvyklá pravidla vztahů mezi zaměstnanci a vlastníky firem. Mnozí z nich se snaží v dohodách o částečné nezaměstnanosti prosadit vyplácení náhrady mzdy jen ve výši 60 %, tedy v nejnižší možné výši.  Tam, kde zastupují zaměstnance odbory, jsou na tom zaměstnanci často lépe.

Senát zamítnul návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. LIDOVKY

Za rok bude dobře, říkají Češi. Ale už polovina začala šetřit

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Češi po rozvolňování bezpečnostních opatření proti koronaviru začali pociťovat ekonomické dopady pandemie. Šetří, omezují cestování a neutrácí za drahé zboží. Někteří v rámci úspor dokonce kupují jen to nejnutnější. Seznam Zprávy