Aktuálně

Po zrušení karenční doby stoupá počet lidí na nemocenské. Zneužívání neschopenek ministerstvo odmítá

  • Zveřejněno: 11.11.2019
První statistiky ministerstva práce a sociálních věcí ukazují, že nemocných po zrušení karenční doby přibylo. Že lidé začali neschopenky zneužívat, ale resort i někteří politici odmítají. Poukazují na to, že tento doklad musí vystavit lékař. Kritici namítají, že nemocných přibylo zhruba tolik, o kolik po zavedení karenční doby počet nemocných klesl. ČT

Mezinárodní konference ASO „Sociální dialog jako prevence polarizace společnosti a nástroj k práci s lidským kapitálem v době digitalizace a robotizace“

  • Zveřejněno: 11.11.2019
Asociace samostatných odborů dne 14. listopadu 2019 pořádá mezinárodní konferenci „Sociální dialog jako prevence polarizace společnosti a nástroj k práci s lidským kapitálem v době digitalizace a robotizace“.
Průběh konference dne 14. listopadu 2019 od 9.00 hod. můžete sledovat na portálu www.odbory.info

V Brně jednal mimořádný sněm Agrární komory ČR

  • Zveřejněno: 10.11.2019

Mimořádný 28. sněm Agrární komory (AK) České republiky se konal dne 5. listopadu v areálu brněnských veletrhů za účasti přesahující 80 % zvaných delegátů a hostů. Hlavním důvodem svolání sněmu byla potřeba schválit interní dokumenty AK ČR tak, aby 12 února 2920 mohl v Olomouci uskutečnit řádný volební sněm Agrární komory ČR.

Úřad práce ČR pokračuje v kontrolní činnosti

  • Zveřejněno: 09.11.2019
Od srpna do září 2019 zahájili zaměstnanci Úřadu práce ČR celkem 260 mimořádných kontrol. Během nich se zaměřili na příjemce nepojistných sociálních dávek a na to, zda při dokládání zákonem požadovaných podkladů uvádějí skutečně všechny své příjmy.

Jak se promění trh práce během čtvrté průmyslové revoluce? Jaké výzvy to přinese?

  • Zveřejněno: 09.11.2019
Hlavním cílem prvního ročníku mezinárodní konference MPSV s názvem Fórum zaměstnanosti, který se koná 12. - 13. listopadu 2019 v Olomouci, je nastartovat otevřenou debatu o cílech a zaměření politiky zaměstnanosti v České republice.