Aktuálně

Většina zaměstnanců by přivítala osobní volno v pracovní době

  • Zveřejněno: 21.03.2019
Třetina dotázaných by hodinu volna strávila aktivně, nejčastěji sportem nebo procházkou. Podobný počet lidí by preferoval klid a odpočinek. Pětina by volno využila k práci, aby mohla jít dříve domů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Up ČR mezi 525 respondenty. ČTK

Zaměstnanci Škody letos získají ještě větší bonus. Dubnová výplata se bude pohybovat kolem 100 tisíc

  • Zveřejněno: 21.03.2019
Zaměstnanci automobilky Škoda Auto dostanou jednorázový bonus 65 tisíc korun. Jde o dílčí výsledek kolektivního vyjednávání, které ale ještě pokračuje. Bonus je vyšší než loni, kdy dostali 60 tisíc korun. Mimořádná odměna tak vzrostla i navzdory poklesu zisku. ČT

EU se musí připravit na přechodné období, v rámci zjednodušení se nabízí varianta zrušit zastropování

  • Zveřejněno: 21.03.2019

Pokud členské země zavedou tzv. redistributivní platbu na podporu malých farem, tedy zvýšené dotace na první hektary každé farmy, mohlo by se zcela upustit od zastropování přímých plateb velkým podnikům. V myšlence, která zazněla na pondělním jednání Rady ministrů zemědělství v Bruselu, vidí český ministr Miroslav Toman velký potenciál pro zjednodušení celé Společné zemědělské politiky. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství také zopakoval, že EU by se měla připravit na přechodné období, protože nová pravidla nestihne schválit včas.

Polské maso bude nadále pod drobnohledem, i po zrušení mimořádných opatření budou kontroly intenzivní

  • Zveřejněno: 21.03.2019

I po případném zrušení mimořádných veterinárních opatření na hovězí maso z Polska budou nadále probíhat intenzivní kontroly dovozu ze strany dozorových orgánů. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství to v reakci na ohlasy, že Česká republika rezignuje na kontroly, uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman. Prioritou pro něj nadále zůstává ochrana českých spotřebitelů, proto se kontroly zaměří především na rizikové skupiny potravin, zejména drůbeží a hovězí maso.

„Skvělá zpráva“ o navýšení rodičovské už neplatí. Ministryně Jana Maláčová mění názor!

  • Zveřejněno: 20.03.2019

„Skvělá zpráva, důchody stoupnou v příštím roce o 900 Kč, rodičovský příspěvek se zvýší na 300 000 Kč pro nově narozené od 1. 1. 2020, na neplatiče výživného čekají tvrdší tresty od stejného data a zálohované výživné bude od 1. 1. 2021. Dnešní koaliční rada přinesla průlom,“ napsala si na Twitter v pondělí večer ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.