Aktuálně

Čeští bramboráři prodávají výrazně pod cenou, řada z nich na kompenzace nedosáhne

  • Zveřejněno: 16.04.2021

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN prohlásil, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Automobilky Jaguar Land Rover a Volkswagen na Slovensku vytvoří 1000 nových pracovních míst

  • Zveřejněno: 16.04.2021

Slovenské závody dvou automobilek vytvoří v blízké době zhruba 1000 nových pracovních míst. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to ve čtvrtek oznámily továrny britské automobilky Jaguar Land Rover (JLR) a německého Volkswagenu. Nové zaměstnance přijmou v době, kdy nezaměstnanost v zemi vystoupila i kvůli dopadům šíření koronaviru na nejvyšší úroveň za poslední téměř čtyři roky.

Komentář ministryně financí Aleny Schillerové k fiskální predikci

  • Zveřejněno: 16.04.2021
Zveřejněná makroekonomická predikce ukazuje, jak by se naše veřejné finance vyvíjely v případě, kdyby nebyly přijímány a prosazovány úspory na příjmové a výdajové straně. Přála bych si, aby i tento výhled přispěl k tomu, že téma veřejných financí zůstane i nadále na vrcholu zájmu politiků i veřejnosti.

Do fondu pocovidové obnovy půjde 191 miliard, řekl poslancům Havlíček

  • Zveřejněno: 16.04.2021
Poslanci ve čtvrtek pokračovali v debatě o národním plánu obnovy, který má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka by měl obsáhnout 191 miliard korun. ČT