Aktuálně

Do testování na nový koronavirus se zapojily také státní veterinární ústavy

  • Zveřejněno: 01.04.2020

Tisková zpráva 1.4.2020 - Do boje proti pandemii virové COVID-19 se aktivně přidaly také státní veterinární ústavy (SVÚ). Laboratoř SVÚ Jihlava se již před týdnem plně zapojila do testování vzorků v Kraji Vysočina, kde do té doby chyběla laboratoř pro tento účel. Kapacity vytížených laboratoří v hlavním městě by mohl v brzké době posílit také SVÚ Praha. Olomoucký SVÚ pak zdarma zapůjčil genetické laboratoři Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie sofistikovaný přístroj, který genetická laboratoř využije k testování vzorků na nový koronavirus.

Koronavirus: aktuální praktické informace na jednom místě

  • Zveřejněno: 01.04.2020
Kalkulačka ošetřovného: na jak staré dítě ošetřovné dostanete a na jak dlouho. Odklad splátek hypoték a půjček: počká vám banka? Do kdy musím podat daňové přiznání a zaplatit daň z příjmů? Podpora podnikatelů. Vývoj na finančních trzích. Aktuální praktické informace související s koronavirem na jednom místě.
 

Vláda schválila odklad splácení úvěrů až o půl roku. ČNB zmírnila pravidla pro hypotéky

  • Zveřejněno: 01.04.2020

Vláda schválila ve středu odklad splácení úvěrů a hypoték sjednaných před 26. březnem až na půl roku. Kreditních karet a kontokorentů se to netýká. Lidé a firmy musí o odklad splátek požádat a prohlásit, že to je kvůli pandemii. Banky to zkoumat nebudou. Přerušeno bude splácení úroků i jistiny. Česká národní banka (ČNB) ve stejný den uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Podle zpravodajství České televize guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že úvěrové standardy v současné situaci by totiž mohly být příliš přísné.

1. Změna PKS ČD Cargo, a. s., paragraf 209

  • Zveřejněno: 01.04.2020
Na základě událostí, které v tuto chvíli ovlivňují všechny občany a firmy ČR, společnost ČD Cargo, a. s., nevyjímaje, byla v rámci vyhodnocení ekonomických ukazatelů dohodnuta 1. změna PKS ČD Cargo 2020/2021.

Vláda schválila příspěvek pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun. Přijala i kurzarbeit

  • Zveřejněno: 01.04.2020

Vláda na svém úterním jednání schválila, že OSVČ postižené pandemií dostanou od státu jednorázovou částku 25 tisíc korun. Přijala rovněž i kurzarbeit. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března do konce dubna. Vláda schválila i „lex covid justice,“ tento návrh má chránit podnikatele před insolvencí a zmírňuje podmínky lidí v oddlužení. Dojde také k zastavení exekucí, ve kterých v posledních třech letech nebylo nic vymoženo.