Aktuálně

Zákon o významné tržní síle již nebude dopadat jen na obchodní řetězce III: Procesní ochrana slabší strany

  • Zveřejněno: 18.08.2022

Směrnice o nekalých obchodních praktikách1 má sloužit k ochraně zejména malých a středních producentů zemědělských produktů a potravinářských výrobků. Podle Jany Zmeškalové, ředitelky Odboru metodiky a kontroly tržní síly Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, jak uvádí Agrární komora ČR na svých webových stránkách, k tomuto účelu přispívá celá řada procesních opatření, usnadňujících např. podání stížnosti na nekalé jednání nebo třeba utajení identity podatele takové stížnosti.

Síkela: V nouzi omezíme teplo pro domácnosti, musíme udržet průmysl

  • Zveřejněno: 18.08.2022
Stát by v případě nedostatku plynu přistoupil k omezení dodávek tepla do domácností, aby udržel v chodu klíčové složky průmyslu. Před setkáním ministrů to novinářům řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Seznam Zprávy

Stát je jako Otesánek. Bobtnání eráru nebere konce

  • Zveřejněno: 18.08.2022
Za posledních pět let se veřejný sektor zvětšil o 54 tisíc zaměstnanců placených z veřejných peněz. V roce 2021 pro stát pracovalo na plný úvazek 880 tisíc lidí, z toho 464 tisíc bylo placeno přímo ze státního rozpočtu. Novinky

Máslo nad 100 Kč, málo potravin. Konec vlády. Záměrné ničení. Říká bývalý prezident Agrární komory ČR Jandejsek již ostře! Co může vláda udělat pro zastavení růstu cen potravin?

  • Zveřejněno: 17.08.2022

Odstoupit, říká jasně někdejší předseda Agrární komory ČR a přední podnikatel v zemědělství a potravinářství Zdeněk Jandejsek v rozhovoru pro Parlamentní listy. I on žádá konec obchodování na tzv. lipské burze. ParlamentnímListům.cz propočítal, kam se jinak dostaneme s cenami potravin. Obviňuje prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzu, že cíleně likviduje české zemědělství. USA, podle Zdeňka Jandejska, totiž pracují na záměrném chudnutí Evropy.

Mezinárodní agrosalon Země živitelka letos představí přes 600 vystavovatelů!

  • Zveřejněno: 17.08.2022
Letošního, 48. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka se v Českých Budějovicích představí přes 600 vystavovatelů. Podle organizátorů, jak oznámili na tiskové konferenci, výstavní plochy jsou obsazené podobně jako v posledním předpandemickém roce 2019. Chovatelé přivezou rekordní počet hospodářských zvířat, 185 kusů masného skotu. Světovou premiéru bude mít na výstavě samochodný krmný míchací vůz. Základní vstupné na výstavu, která potrvá od 25. do 30. srpna, letos zdražilo o dvacetikorunu na 200 Kč.

Takhle si požádáte o příspěvek na dítě

  • Zveřejněno: 17.08.2022
Po počátečních porodních bolestech se rozeběhly žádosti o jednorázový příspěvek na dítě. Jak podat žádost? Měšec.cz prošel krok po kroku formulář za vás.