Aktuálně

Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem

  • Zveřejněno: 20.01.2021

Mezi deseti největšími farmaceutickými společnostmi světa je hned pět amerických. Zbývající sídlí ve Švýcarsku, Francii a Velké Británii. Ačkoli každý rok vydělávají desítky miliard dolarů ročně a jejich tržby mnohdy převyšují roční výkon středně velké ekonomiky, málokdo ví, kam tyto peníze plynou. Televize CNN Prima NEWS zveřejnila zprávu, která se snaží informovat o tom, komu tedy patří společnosti, které stojí za lukrativním byznysem s naším zdravím?

Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny zaměstnance

  • Zveřejněno: 20.01.2021
Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny zaměstnance svých 23 obchodů. Podle poslední účetní závěrky ve Sbírce listin firma Pietro Filipi Stores, která má na starosti provoz prodejen značky, ke konci roku 2018 zaměstnávala 138 lidí. Dalších 64 lidí pracovalo ke konci roku 2018 pro firmu Pietro Filipi s.r.o. obstarávající pro značku návrhy oblečení. iDNES

Hygienické službě opět hrozí odebrání kompetencí, OS se obrátil na poslance

  • Zveřejněno: 20.01.2021
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a jeho výbor sekce pracovníků hygienické služby se obrátily na poslankyně a poslance se žádostí o odmítnutí odebrání kompetencí hygienické službě. V době nouzového stavu, bez projednání se sociálními partnery, bez řádného projednání ve výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny se schyluje k destrukci hygienické služby.

Odborový svaz zdravotnictví a Lékařský odborový klub ostře odmítají pozměňovací návrh poslance Jana Birkeho k zákonu o potravinách, jehož cílem je omezit kompetence hygienické služby v této oblasti

  • Zveřejněno: 20.01.2021

Odbory znovu důrazně varují před přijetím poslaneckého pozměňovacího návrhu poslance Jana Birkeho k novele zákona o potravinách. Tento pozměňovací návrh negativně zasahuje do kompetencí hygienické služby a může vést k ohrožení zdraví lidí.

Za prodej potravin dvojí kvality budou udělovány vysoké pokuty. Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích

  • Zveřejněno: 20.01.2021

Za prodej potravin dvojí kvality, tedy zaměnitelných s výrobky v jiných státech EU, ale s jiným složením, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. Podle zpravodajství České televize v novele zákona o potravinách a tabákových výrobcích to dnes schválila Poslanecká sněmovna. Původní vládní návrh ovšem zmírnila tím způsobem, že bude muset jít o podstatně odlišné složení nebo vlastnosti. Výjimky budou muset být odůvodněny a spotřebitel o nich bude muset být informován. Novelu nyní dostane k projednání Senát.

Ministři unijních zemí začali jednat o „očkovacích pasech“

  • Zveřejněno: 20.01.2021
Státy Evropské unie by před letní turistickou sezónou mohly zavést společné očkovací certifikáty, které by usnadnily cestování v rámci schengenského prostoru. O využívání těchto „očkovacích pasů“ dnes debatovali unijní ministři pro evropské záležitosti. Podle portugalského předsednictví EU mezi zeměmi převládá názor, že je nejprve potřeba pokročit v očkování a také zajistit, aby nebyli diskriminováni neočkovaní lidé.