Aktuálně

Celková důvěra v ekonomiku se snížila

  • Zveřejněno: 26.09.2023
Pozitivní vývoj důvěry v ekonomiku mezi podnikateli z posledních měsíců v září přibrzdil výrazný pokles v odvětví průmyslu. Důvodem je především nepříznivá situace v oblasti automotive, kde podnikatelé očekávají podstatné snížení tempa růstu výrobní činnosti způsobené, mimo jiné, výpadky v dodavatelských řetězcích,“ uvedl Jiří Obst, vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

Vítězi v platech 2024 jsou učitelé. Jediní, komu bude stát valorizovat příjmy

  • Zveřejněno: 26.09.2023
Učitelé budou od příštího roku jedinými státními zaměstnanci s garantovaným a pravidelně valorizovaným platem. Stát také bude každoročně valorizovat zdravotní pojištění za státní pojištěnce. Tyto dvě skupiny rozšíří řady příjemců, kteří měli nárok na pravidelnou valorizaci příjmů. Doposud to byli jen důchodci. měšec

Levné privátní značky dobývají supermarkety. Mohou přinést i krach potravinářů, míní ekonom

  • Zveřejněno: 25.09.2023

Privátní značky jako polštář proti drahotě? Jejich podíl na pultech roste. Z toho ale nemají radost zemědělci, kterým vadí, že lidé často ani nevědí, kdo a kde potravinu vyrobil. Podle zpravodajství televize CNN Prima NEWS se někteří ekonomové obávají, že takzvané „privátky“ postupně vytlačí české potravináře z trhu.

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 25.09.2023
Dnes proběhne od 16.00 hodin na Úřadu vlády 172. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Petra Fialy zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Konec stávky v Hollywoodu? Scenáristé dosáhli předběžné dohody, práce ale stále stojí

  • Zveřejněno: 25.09.2023
Pětiměsíční stávka scenáristů, která pozastavila výrobu nových filmů a seriálů v Hollywoodu, se zřejmě blíží ke svému konci. Studia podle informací agentur dosáhla předběžné dohody s odborovým svazem scenáristů WGA. Do práce se ale scenáristé zatím vracet nemají. e15