Aktuálně

Komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky

  • Zveřejněno: 20.09.2019
Hospodářská komora České republiky podporuje záměr ministryně financí Aleny Schillerové provést revizi daňových výjimek, zejména v zákoně o daních z příjmů. Hospodářská komora proto navrhuje jako první zrušit zdvojení daňové výhody, které čerpají odboráři a odborové organizace.

Apolena Rychlíková: Mítink Českomoravské konfederace odborových svazů – show must go on!

  • Zveřejněno: 20.09.2019
Pódium, na kterém se běžně střídají ty největší hudební hvězdy. Světla jako z nějaké show. Stovky lidí v „klubovém“ oblečení. A ve světle ramp jeden hlavní showman a zahraniční hosté a hostky. Ne, tohle nejsou zápisky z rockového koncertu, ale realita středečního mítingu Českomoravské konfederace odborových svazů, který proběhl už popáté. Český rozhlas

ESENER: přehled řízení BOZP v Evropě

  • Zveřejněno: 20.09.2019
Průzkum ESENER agentury EU-OSHA nám pomáhá pochopit, jak evropská pracoviště řeší bezpečnost a ochranu zdraví při práci a co dělají na podporu spokojenosti svých zaměstnanců. Výsledky představují velmi cenný zdroj pro tvůrce politik na vnitrostátní i evropské úrovni.

Kongres ADP 2019 byl úspěšný!

  • Zveřejněno: 19.09.2019
Pardubický Dům techniky hostil dne 18. 9. 2019 celorepublikový Kongres ADP. Mezi pozvanými hosty, kteří měli velmi poutavé příspěvky, byl předseda ČMKOS Josef Středula, generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda, personální ředitel Pavel Koucký či delegace ze Slovenska z odborového svazu OAVD.

Češi chtějí jádro a obnovitelné zdroje, ale nesouhlasí s unáhleným koncem uhlí, ukázal průzkum

  • Zveřejněno: 19.09.2019
Česko má jít do budoucna cestou jaderné a obnovitelné energie, ovšem s okamžitým uzavřením uhelných elektráren firmy ani většina domácností nesouhlasí. Ukázal to průzkum Hospodářské komory ČR. Varováním pro Česko je podle ní sousední Německo. Tam se soustředili na ekologické hledisko a v poslední době kvůli tomu cena elektřiny rekordně stoupla.