Aktuálně

O růstu platů bude jednat 27. května mimořádná tripartita

  • Zveřejněno: 24.05.2019
O zvýšení platů ve veřejných službách a správě na příští rok by měla jednat příští týden mimořádná tripartita. Konat by se měla 27. května. Na tiskové konferenci to 20. května řekl premiér Andrej Babiš. Podle něj je rozpočet na příští rok téměř hotový, chybí jen rozhodnutí o navýšení výdělků. Odbory před měsícem vyzvaly vládu, aby s nimi začala o přidání co nejdřív jednat.

Společnou zemědělskou politiku EU po roce 2020 čeká přechodné období, než bude uvedena v život!

  • Zveřejněno: 23.05.2019

Jak bude nastavena budoucí Společná zemědělská politika Evropské unie po roce 2020? Mají se čeští zemědělci připravit na zastropování přímých plateb nebo redistributivní platbu? Máme očekávat přechodné období? Jak bude dlouhé? Jak budou nastavena Ekoschémata? Jaký strategický plán připravuje Ministerstvo zemědělství ČR? To všechno byly otázky, o nichž se hovořilo na mezinárodní konferenci „Společná zemědělská politika po roce 2020“, kterou zorganizoval Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s Konfederací Zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, a která se uskutečnila ve středu 22. května 2019 v Praze.

Škoda Auto postaví novou továrnu v Turecku, nebo Bulharsku. Znervózňuje české odbory

  • Zveřejněno: 23.05.2019
Nový víceznačkový závod automobilky Škoda Auto vyroste v Turecku nebo Bulharsku. Kromě vozů Škoda se zde budou vyrábět také další vozy z koncernu Volkswagen, uvedl týdeník Škodovácký odborář. E15