Aktuálně

Vláda bude jednat s odbory a zaměstnavateli o zvýšení minimální mzdy

  • Zveřejněno: 21.06.2021
Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové zvýšit minimální mzdu na 18 000 korun měsíčně projednají zástupci vlády se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Z posledních dostupných údajů vyplývá, že minimální mzdou bylo odměňováno cca 3,9 % zaměstnanců, to jest 139 tisíc osob. iDNES

Mzdy se letos plošně zvyšovat nebudou. Polepší si jen některá odvětví

  • Zveřejněno: 21.06.2021
Někteří zaměstnavatelé si snaží pracovníky udržet zvyšováním mezd či rozšiřováním zaměstnaneckých benefitů. Plošný růst mezd přesto letos nelze ve většině sektorů očekávat, potvrzují velké firmy a ekonomové, které oslovil deník E15.

Pracovní úraz při stravování

  • Zveřejněno: 21.06.2021
Nedávno do redakce BOZPinfo přišel zajímavý dotaz: Pracovník si v době přestávky ohříval stravu v mikrovlnné troubě a po jejím otevření se opařil. K úrazu opařením nedošlo tedy přímo při stravování, které je vyloučeno z přímé souvislosti s plněním pracovních úkolů, ale při obsluze mikrovlnné trouby. Bude tento úraz uznán jako pracovní?

Schůze vlády ČR

  • Zveřejněno: 21.06.2021
V pondělí 21. června od 14.00 hodin se v Hrzánském paláci uskuteční schůze vlády Andreje Babiše. Vláda mimo jiné projedná novelu nařízení vlády o mimořádném pracovním vízu pro státní příslušníky Ukrajiny pracující v zemědělství, potravinářství nebo lesnictví, která má usnadnit nabírání pracovních sil na Ukrajině.

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 20.06.2021
V pondělí 21. června 2021 od 9.00 hodin se uskuteční 159. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.