Aktuálně

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard

  • Zveřejněno: 19.10.2020

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun. Podle zpravodajství České televize v pondělí o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Návrh počítá s růstem důchodů, zvýšením platů učitelů, vyššími výdaji na zdravotnictví nebo sociální dávky a s růstem investic. Národní rozpočtová rada, opoziční politici i řada ekonomů návrh rozpočtu kritizují. Neshodlo se na něm ani jednání tripartity. Naopak prezident ČR Miloš Zeman návrh podpořil. Sněmovna by měla finálně schvalovat státní rozpočet po 15. prosinci, tedy nejspíše ve středu 16. prosince.

V podpoře zaměstnanosti lidí starších padesáti let chybí jasný plán, vyplývá z šetření NKÚ

  • Zveřejněno: 19.10.2020
V podpoře zaměstnanosti lidí starších padesáti let chybí jasný plán, vyplývá z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ten dále kritizuje, že stát nevyhodnotil reálné dopady podpůrných projektů za miliony korun, a není tak jasné, zda podpoření lidé po ukončení projektů nalezli na trhu práce adekvátní uplatnění. Neexistuje také strategie, která by se zabývala stále podstatnější podporou politiky přípravy na stárnutí, podle zpravodajství České televize to sdělil mluvčí NKÚ Václav Kešner.

Mimořádná okamžitá pomoc MOP COVID-19

  • Zveřejněno: 19.10.2020
Co mohu dělat, když se dostanu do mimořádně tísnivé finanční situace? Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo seznam nejčastějších otázek k dávce Mimořádná okamžitá pomoc MOP COVID-19.

Poslanci budou projednávat kompenzační zákony. V omezeném počtu a legislativní nouzi

  • Zveřejněno: 19.10.2020
Poslanci budou v tomto týdnu, od úterý 20. října, rozhodovat o finanční pomoci lidem, na které dopadla koronavirová krize. Museli třeba zavřít své provozovny, nebo jsou doma s dětmi, které nemohou chodit do školy. Podle zpravodajství České televize by Poslanecká sněmovna měla řešit minimálně čtyři takové zákony, a to v rámci legislativní nouze.

Vyhlášení 6. ročníku soutěže PROFESIONÁL BOZP

  • Zveřejněno: 19.10.2020
Při příležitosti Evropského týdne bezpečnosti a ochrany zdraví při práci vyhlásil Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i., pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí další, v pořadí již 6. ročník soutěže PROFESIONÁL BOZP.