Aktuálně

Penze by měly růst o 4,8 pct, dle novely je to průměrně asi 908 Kč

  • Zveřejněno: 16.08.2018

Důchody v Česku by měly od ledna růst zhruba o 4,8 procenta. Podle navrhované důchodové novely, o níž budou za týden rozhodovat poslanci, by průměrné přidání mohlo činit nejspíše 608 korun a k tomu by měli všichni důchodci ještě dostat 300 Kč měsíčně. Podle nynějšího zákona by se penze zřejmě zvedly v průměru o 594 korun.

Vyplývá to z propočtů ČTK, které vycházejí z platného důchodového zákona a z projednávané novely.

 

K prosazování čtyřdenního pracovního týdne se dostaneme, říká místopředsedkyně odborů

  • Zveřejněno: 16.08.2018

Po revoluci nám bylo slibováno, že se velmi rychle přiblížíme západnímu světu, to se nestalo, je tedy potřeba, abychom naše síly opravdu věnovali boji za lepší mzdy, zdůrazňuje v rozhovoru pro Tiscali.cz místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů Radka Sokolová.

 

O půjčky pro mladé je velký zájem

  • Zveřejněno: 15.08.2018

Desítky lidí dnes čekaly před oběma pracovišti Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB), aby využily možnost zvýhodněného úvěru. Ten poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím SFRB právě od dnešního dne mladým lidem do 36 let na pořízení nebo opravu vlastní bydlení. Půjčit si lze až dva miliony korun. K dispozici je pro letošní rok zhruba 650 mil. korun.  

Mladé rodiny mohou ode dneška žádat stát o půjčku na bydlení

  • Zveřejněno: 15.08.2018

Mladé rodiny do 36 let mohou žádat o státní půjčku až dva miliony korun na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení. Úroková sazba je jedno procento s garantovanou dobou 20 let, maximální doba splácení je ve výjimečných případech 25 let. Státní fond rozvoje bydlení bude žádosti zpracovávat v pořadí, ve kterém mu budou doručeny. ČTK