Aktuálně

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40 Kč

  • Zveřejněno: 20.09.2021

Na trhu bude brzy nedostatek semolinových těstovin. Jejich cena půjde nahoru, a tak se lidé vrhnou na ty obyčejné, uvedla ve svém zpravodajství CNN Prima NEWS a zároveň konstatovala, že jakoby nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Smartwings chtějí odklad reorganizačního plánu ČSA. Kvůli jednání s Airbusem

  • Zveřejněno: 20.09.2021
Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku. Firma nyní dokončuje jednání s Airbusem, který patří mezi největší věřitele zadlužených ČSA. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku, upozornil na to server zdopravy.cz.

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 19.09.2021
V pondělí 20. září 2021 od 9.00 hodin se uskuteční formou videokonference 160. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Schodek letošního státního rozpočtu bude asi 400 miliard

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard korun, řekla v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi ministryně financí Alena Schillerová. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard korun.

Školské odbory podpořily ministrův návrh

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Školské odbory podpořily ministra Plagu, shodují se na řešeni, požadovat pro pedagogy 5% navýšení platů, pokud neprojde návrh na plošné přidáni 3000 korun pro všechny zaměstnance veřejné sféry.