Aktuálně

Odboráři jednali s poslanci ANO o odmítnutí návrhu výpovědi bez udání důvodu

  • Zveřejněno: 10.05.2024

Odboráři jednali ve čtvrtek s poslanci ANO o odmítnutí případného návrhu na uzákonění možnosti výpovědi bez udání důvodu. Dostali příslib, že opoziční hnutí záměr nepodpoří. Podle zpravodajství české redakce amerického konzervativního listu The Epoch Times, to, po schůzce odborářů s představiteli ANO, ČTK řekla mluvčí Aliance odborových svazů Jana Kašparová. 

Omezit zemědělské dotace bude možné i za špatné pracovní podmínky

  • Zveřejněno: 09.05.2024
Ke stávajícím podmínkám, za kterých je možné dosáhnout na zemědělské dotace, se přidá další. Od příštího roku přibude také sociální podmíněnost. Tedy to, že firmy musí mít jistou úroveň zacházení se zaměstnanci z hlediska bezpečnosti práce, ale také sociálního dialogu, tedy například uzavřených smluv s odbory. iDNES

Z jednání Představenstva OSŽ

  • Zveřejněno: 09.05.2024
Předseda ASO Bohumír Dufek byl hostem na jednání Představenstva OSŽ a informoval o detailech připravované demonstrace, kterou 21. května 2024 pořádá ČMKOS.

Kampaň MÁTE PADÁKA pokračuje – Grafické materiály ke stažení

  • Zveřejněno: 09.05.2024
Webovou stránku kampaně naleznete na adrese:https://alianceos.online/

Proč odboráři odešli z jednání tripartity? Tady je PRAVDIVÁ odpověď!

  • Zveřejněno: 09.05.2024
Odboráři v pondělí 6. května opustili jednání tripartity. Podle slov vládních předtavitelů sdělených médiím to bylo nepochopitelné a dětinské. Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR DagmarŽitníková se jednání tripartity i odchodu z něj zúčastnila, její vysvětlení si poslechněte zde.