Aktuálně

V novém do nového roku

  • Zveřejněno: 13.01.2019

Odborový svaz zaměstnanců poštovních, telekomunikačních a novinových služeb spustil v novém roce nový web oszptns.cmkos.cz upravený i pro zobrazení v mobilních zařízeních.

Konference Bezpečně spolu

  • Zveřejněno: 12.01.2019

Společnost Arrano Group s.r.o. ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí pořádá Konferenci Bezpečně spolu na téma: Koordinátor BOZP a jeho vztah k účastníkům výstavby a praxe s kvalitou zpracování technologických postupů včetně rizik a opatření, která se koná 29. - 30. ledna 2019 v hotelu Maximus Resort v Brně.

Vyšší odvody, mzdy i příspěvky na zdravotnické pomůcky. Co letos čeká pojištěnce?

  • Zveřejněno: 12.01.2019

Jaké novinky vás čekají jako zaměstnance či zaměstnavatele? Podívejte se na výběr nejpraktičtějších novinek, které přineslo pracovní právo a právo sociálního zabezpečení. LIDOVKY.cz

Růst minimální mzdy se promítne do dodatku odvětvové smlouvy

  • Zveřejněno: 11.01.2019

V samém závěru loňského roku slavnostně podepsali v odborovém hotelu Olšanka v Praze předseda Odborového svazu PHGN Jan Sábel a předseda Zaměstnavatelského svazu důlního průmyslu Zdeněk Osner Dodatek číslo 1 kolektivní smlouvy vyššího stupně pro rok 2019.

Rozhovor o průběhu vyjednávání a situaci v těžebním průmyslu s prvním místopředsedou OS PHGN, předsedou SOO CCG Most a šéfem odborového vyjednávacího týmu Jaromírem Frantou.

Odbory chtějí pro učitele dalších 15 procent. Počítáme s tím, ale peníze na to zatím nejsou, reagoval ministr

  • Zveřejněno: 11.01.2019

Školské odbory požadují pro rok 2020 navýšení platů pedagogických pracovníků o dalších 15 procent. Růst platů musí podle nich dále pokračovat, aby se zastavil odliv kvalitních učitelů. Ministr školství Robert Plaga (ANO) řekl, že s navýšením počítá, zatím ale není ve výdajových rámcích zahrnuto. ČT