Aktuálně

Většina zaměstnanců OKD odejde z práce dohodou, dostanou vyšší odstupné

  • Zveřejněno: 13.01.2021

Všech 530 bývalých zaměstnanců OKD, kteří letos absolvovali propouštěcí pohovory v podniku Diamo, se rozhodlo ukončit pracovní poměr dohodou. Zaručuje jim to podle mluvčí státního podniku Diamo vyšší odstupné, až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku. Dvě desítky lidí se na pohovory nedostavily, společnost s nimi bude jednat individuálně. Oznámila to dnes ve svém zpravodajství Česká televize.

Potravináři žádají o zařazení pracovníků v českých továrnách do vakcinační strategie

  • Zveřejněno: 13.01.2021

V souvislosti s připravovanou státní vakcinační strategií žádají potravináři s výrobními závody v České republice o zařazení zaměstnanců těchto potravinářských provozů do strategie a zajištění včasného přístupu k očkování proti nemoci covid-19 pro tyto pracovníky. Ve své tiskové zprávě o tom dnes média informovala Potravinářská komora ČR.

Výše příjmu rozhodného pro účast na nemocenském pojištění nově činí 3 500 Kč

  • Zveřejněno: 13.01.2021
V souvislosti s každoročním vyhlášením průměrné mzdy, resp. jejím zvýšením, se s účinností od 1. ledna 2021 změnila také výše rozhodného příjmu pro účast na nemocenském pojištění. Tzv. rozhodný příjem, tedy minimální výše sjednaného příjmu pro účast na nemocenském pojištění, se od uvedeného data zvyšuje z původních 3 000 Kč na 3 500 Kč měsíčně.