Aktuálně

Zaměstnanci potřebují vědět, zda s nimi podnik nadále počítá, zaznělo na Podnikovém výboru OSŽ při Českých drahách, a. s.

  • Zveřejněno: 15.09.2019
Mimořádné jednání Podnikového výboru (PV) OSŽ při Českých drahách, a. s., bylo svoláno na středu 11. září do Prahy především kvůli přípravě kolektivního vyjednávání, ale také pochopitelně i k navrženým změnám v režijních výhodách, stihlo však projednat i řadu dalších záležitostí.

První pomoc na pracovišti

  • Zveřejněno: 14.09.2019
V organizování první pomoci na pracovišti panují stále nejasnosti. Přestože zmínka o první pomoci se nachází ve více předpisech, pro BOZP je nejvýznamnější § 102 odst. 6 zákoníku práce, který je však velice všeobecný, a § 2 vyhl. č. 79/2013 Sb., podle kterého je hlavním aktérem v této záležitosti poskytovatel pracovnělékařských služeb. BOZPinfo

Do zdravotnictví půjde dalších šest miliard z rezerv, slíbil premiér Andrej Babiš

  • Zveřejněno: 13.09.2019

Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít do zdravotní péče dalších šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky, celkem to bude 340 miliard. Už dříve slíbila dvě miliardy korun navíc největší zdravotní pojišťovna VZP. Podle zpravodajství České televize to dnes vyhlásil premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a s řediteli zdravotních pojišťoven.

Boj s kůrovcem má být snadnější, Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla

  • Zveřejněno: 13.09.2019

Urychlit a zjednodušit boj s kůrovcovou kalamitou má novela lesního zákona, kterou v pátek schválila Poslanecká sněmovna. Norma mimo jiné zavede pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům. Prostřednictvím mysliveckých úřadů bude stát moci regulovat kvůli obnově lesů počty spárkaté zvěře, která se podílí na likvidaci sazenic nových stromů. Novelu nyní posoudí Senát, uvedly dnes na svém portálu Lidovky.cz.

Aktuálně k platům zaměstnanců ve veřejných službách a správě a státních zaměstnanců

  • Zveřejněno: 13.09.2019

Asociace samostatných odborů vítá rozhodnutí Koaliční rady o navýšení platů všech zaměstnanců ve veřejných službách a správě a státních zaměstnanců o jednotnou částku 1 500 Kč od 1. ledna 2020.

Toto rozhodnutí plně koresponduje s návrhem, který Asociace samostatných odborů předkládala už při prvních jednáních o platech těchto zaměstnanců.

Bohumír Dufek  v.r.

předseda ASO

č. tel. 602 346 269