Aktuálně

OKD se připravuje na obnovení těžby

  • Zveřejněno: 11.08.2020
Zaměstnanci těžební společnosti OKD zahájili na pracovištích přípravné práce na obnovení těžby ve všech čtyřech lokalitách, tedy Dole Darkov, Dole ČSM-Sever, Dole ČSM-Jih a Dole ČSA na Karvinsku. Doly z provozu na několik týdnu odstavil koronavirus, který se rozšířil mezi horníky. ČT

Škoda Auto se chystá na druhou vlnu. Nabídne zaměstnancům testy

  • Zveřejněno: 11.08.2020
Automobilka Škoda Auto zavede po návratu zaměstnanců z celozávodní dovolené nová opatření, aby zabránila případnému rozšíření nákazy covidem-19. Zaměstnancům dá k dispozici PCR testy, ale budou za ně muset zaplatit. Seznam Zprávy

Konec superhrubé mzdy přinese lidem tisíce, rozpočtu obří díru

  • Zveřejněno: 10.08.2020
Premiér Andrej Babiš znovu otevřel téma superhrubé mzdy a avizoval, že ji zruší. Ministryně financí Alena Schillerová s tím souhlasí, upozornila však, že státní kasa by tak mohla přijít o další desítky miliard korun. Podle předních ekonomů je třeba zodpovědět otázku, jak takový výpadek peněz vláda vykryje.

Vláda stále počítá se zavedením druhé, vyšší sazby daně z příjmů

  • Zveřejněno: 10.08.2020
Vláda stále počítá se zavedením druhé, vyšší sazby daně z příjmů po zrušení takzvané solidární přirážky. O tom, kolik by měla být, mají koaliční špičky ještě jednat. Větší zdanění skupin s nadprůměrnými příjmy podporují i komunisté, kteří menšinový kabinet tolerují. Uvedla to v neděli ve svém zpravodajství Česká televize.

Cestovní ruch - Očekávaný propad návštěvnosti se potvrdil

  • Zveřejněno: 10.08.2020
Ve druhém čtvrtletí 2020 se celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně snížil o 82,9 % a počet přenocování poklesl o 81,7 %. Propad návštěvnosti v dubnu dosáhl 98,9 %, v květnu 94,1 % a výsledky za červen hovoří o poklesu počtu ubytovaných hostů o 60,8 %. Data zveřejnil Český statistický úřad.

Evropská komise v pátek schválila notifikaci na program COVID lázně

  • Zveřejněno: 10.08.2020
V pořadu Otázky Václava Moravce to řekla ministryně pro místní rozvor Klára Dostálová (za ANO). Přijít by podle ní měla na začátku příštího týdne. Lidé podle Dostálové dosud využili přes pět tisíc poukazů.