Aktuálně

Přijdou roboti? Firmy nemohou sehnat pracovníky, omezují investice a sází na automatizaci

  • Zveřejněno: 12.11.2018

Už neplatí, že lidé bez práce čekají na volné místo. Firmy čekají na ochotného pracovníka. Úřad práce ve čtvrtek zveřejnil údaje, podle kterých nyní na jednoho zájemce o práci připadá 1,5 volného pracovního místa. Více to nikdy nebylo. V Česku je přes 300 tisíc neobsazených pozic a jejich počet každý měsíc roste navzdory ukončení sezonních prací. LIDOVKY.cz

Vyhodnocení závazků kolektivních smluv uzavřených na rok 2018 odborovými organizacemi ČMOS pohostinství, hotelů a cestovního ruchu

  • Zveřejněno: 11.11.2018

V roce 2018 bylo v rámci odborových organizací ČMOS PHCR uzavřeno 14 kolektivních smluv. V porovnání jednotlivých regionálních oblastí je 11 kolektivních smluv uzavřeno v regionu Praha, 2 kolektivní smlouvy v oblasti Čechy a 1 v oblasti Morava.  Počet uzavřených kolektivních smluv se stabilizoval. 

Souhlas se zpracováním osobních údajů: kdy ho potřebujete?

  • Zveřejněno: 10.11.2018

Přinášíme druhý ze série populárně-naučných článků, kterými Svaz průmyslu a dopravy ČR vysvětluje nejčastější mýty a omyly o GDPR. V textech o GDPR najdete praktické návody, jak případné omyly napravit.

 

Kongres Regionálních organizací ADP ve Starém Kolíně

  • Zveřejněno: 10.11.2018

Dne 29. 10. 2018 proběhl ve Starém Kolíně kongres Regionálních organizací Aliance drážního provozu působících na Generálním ředitelství, CDP Praha a OŘ Praha. Tak jako každý rok to byla jedinečná příležitost setkání nejvyššího vedení organizace se stále se rozšiřující členskou základnou.