Aktuálně

Pohyb obyvatelstva - 1. pololetí 2018

  • Zveřejněno: 16.09.2018

Na konci června letošního roku populace Česka čítala celkem 10,625 milionu obyvatel. Během prvního pololetí přibylo v obyvatelstvu 15,4 tisíce osob. O přírůstek se postaralo zahraniční stěhování.

Psychosociální rizika a stres při práci

  • Zveřejněno: 15.09.2018

Psychosociální rizika a stres při práci patří k nejnáročnějším otázkám v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Mají významný dopad na lidské zdraví, ale i na organizace a hospodářství jednotlivých států.

Mítinku „Konec levné práce“ se zúčastnily čtyři desítky členů UZO

  • Zveřejněno: 15.09.2018

Podporu zvyšování mezd, bezpečné práce a zrušení karenční doby přijely na manifestační mítink Konec levné práce do pražské Arény Sparta vyjádřit čtyři desítky členů UZO z celé České republiky.

 

Odbory i zaměstnavatelé podpořili priority v rozpočtu na 2019

  • Zveřejněno: 14.09.2018

Představitelé odborů i zaměstnavatelů podpořili na dnešním jednání tripartity priority nastavené vládou v návrhu státního rozpočtu na příští rok, jako je například růst platů, důchodů nebo investic. Zároveň ale například Svazu průmyslu a dopravy chce po vládě zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury nebo ještě více rušit neobsazená úřednická místa. Podle ČTK to vyplývá z vyjádření účastníků tripartity na twitteru.

Tažení proti „šmejdům“ Asociací malých a středních živnostníků

  • Zveřejněno: 14.09.2018

Již 13 poškozených podnikatelů se připojilo k hromadnému trestnímu oznámení proti společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska, která je cíleně mate tím, že rozesílá faktury mající všechny náležitosti daňového dokladu za služby spojené s uvedením firmy v oborovém telefonním seznamu, aniž by zákazník tušil, že okamžikem úhrady částky uzavírá smlouvu na jiné plnění. Tažení proti „šmejdům“ koordinuje SOS útvar Asociace malých a středních a živnostníků ČR (AMSP ČR) společně s advokátní kanceláří CEE Attorneys.