Aktuálně

Lidé na home office mohou dostávat navíc 700 korun měsíčně

  • Zveřejněno: 21.09.2023
Lidé pracující z domova by od svých zaměstnavatelů mohli od příštího roku na náhradu nákladů dostávat 4,60 koruny na hodinu. To při průměrně odpracovaných 150 hodinách měsíčně činí asi 690 korun. Novinky

Zdravotní péče v roce 2021 vyšla na 55 tisíc korun na jednoho obyvatele

  • Zveřejněno: 21.09.2023
Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku v roce 2021 dosáhly bezmála 580 mld. Kč a meziročně vzrostly o 53,6 mld. Kč. V přepočtu na jednoho obyvatele přesáhly částku 55 tis. Kč a výše výdajů byla ovlivněna probíhající epidemií onemocnění covid-19. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad.

Dufek: Ať stát propustí třetinu zaměstnanců. Populismus, neflákají se, oponoval Janský

  • Zveřejněno: 21.09.2023
Odborář Bohumír Dufek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS navrhoval, aby stát propustil každého třetího zaměstnance a výrazně tak ušetřil. Podle ekonoma a člena Národní ekonomické rady vlády (NERV) Petra Janského jsou ale podobná vyjádření populistická.

Sklizeň v Pardubickém kraji a ceny potravin aneb české zemědělství na křižovatce

  • Zveřejněno: 20.09.2023

Výnosy v Pardubickém kraji jsou nižší než v roce loňském, a to i v porovnání s výsledky celorepublikovými. Na výsledcích žní se podepsalo především počasí v jejich druhé části, kdy včasnou sklizeň znemožňoval déšť. To se podepsalo i na nízkém obsahu dusíkatých látek, což je důležité kritérium především pro potravináře – pekaře. Toto zhodnocení letošních žní na Pardubicku zaznělo to na tiskové konferenci, kterou ve středu uspořádala Regionální agrární komora Pardubického kraje.

Stavební firmy mají ručit za mzdy zaměstnanců svých subdodavatelů

  • Zveřejněno: 20.09.2023
Letošní velká novela zákoníku práce ještě ani nevstoupila v platnost, Ministerstvo práce a sociálních věcí ale již připravuje další návrh. Týká se výlučně oboru stavebnictví, kde mají dodavatelé ručit za mzdu zaměstnanců jejich subdodavatelů. e15