Aktuálně

Od soboty si bude ČR uznávat potvrzení o očkování se čtyřmi sousedními zeměmi

  • Zveřejněno: 14.05.2021
Od soboty 15. května si bude ČR uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem. Na jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger. ČTK

Potvrdily se předpovědi?

  • Zveřejněno: 13.05.2021
Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN PRIMA NEWS dnes 13. 5. 2021 od 21.20 hod. byli předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.
 

Hutníci z oceláren Liberty Ostrava si stěžují na „blafy“ z kantýny

  • Zveřejněno: 13.05.2021
I zdánlivé maličkosti jsou vizitkou velké firmy, třeba kvalitní závodní stravování. Těžce pracující hutníci z oceláren Liberty Ostrava (dříve Nová huť), kteří jsou navíc ve stávkové pohotovosti, považují jídla podávaná v kantýnách za téměř nepoživatelná. „Nedá se to jíst, když to řeknu slušně,“ tvrdí dělník Filip z válcoven, který CNN Prima NEWS poskytl i snímky podávané krmě.

Evropská průmyslová strategie

  • Zveřejněno: 13.05.2021
Evropa vstupuje na cestu, jejímž cílem je klimatická neutralita a vedoucí postavení v digitální oblasti. Evropská průmyslová strategie chce zajistit, aby v čele tohoto úsilí na prahu nové éry stál evropský průmysl.

Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“

  • Zveřejněno: 13.05.2021
Růst cen v České republice se v dubnu vrátil nad tři procenta. Ekonomové očekávají, že inflace u nás zdaleka neřekla poslední slovo a že nás v dalších měsících čeká ještě větší zdražování. Vyšší ceny se ale dají před zákazníky šikovně schovat. Například snižováním objemu či gramáže nejen potravinářských produktů. Proto se také televize CNN Prima NEWS zajímala o to, jaké jsou oblíbené triky výrobců.