Aktuálně

Expertní tým prezidenta ČR Miloše Zemana odmítl kvůli kůrovci další bezzásahové zóny a volá po splavnění Labe!

  • Zveřejněno: 20.05.2019
Expertní tým prezidenta ČR Miloše Zemana se v sobotu na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Podle zprávy portálu iROZHLAS též kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč.

Podle Jaroslava Faltýnka se rozpočet vyvíjí dobře, zatímco podle opozice bude vyšší!

  • Zveřejněno: 20.05.2019

Ministerstvo financí by se při sestavování rozpočtu na rok 2020 nemělo řídit omezujícím doporučením sněmovního rozpočtového výboru. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl místopředseda hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, podle kterého se letos rozpočet vyvíjí dobře. Místopředseda Strany přímé demokracie (SPD) Radim Fiala a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se ale shodli na tom, že vládě se nemůže podařit, aby dodržela na letošek plánovaný schodek ve výši 40 miliard korun.

Rozhovor s Františkem Dobšíkem pro Učitelské noviny

  • Zveřejněno: 19.05.2019
Jak je to s růstem platů ve školství? Skutečně dosáhnou pedagogové na kdysi slíbených 130 % průměrného platu? Jak dlouho budou ještě učitelé nejhůře placenými vysokoškoláky? Nejen o tom jsme mluvili s předsedou školských odborů FRANTIŠKEM DOBŠÍKEM krátce před ukončením čtyřletého volebního období a před odborovým sjezdem.