Aktuálně

Vláda nabízí deset procent zvýšení k některým platům, odbory chtějí širší dohodu

  • Zveřejněno: 29.06.2022

Vládní koalice nenašla na dalším jednání s představiteli odborů plnou shodu ohledně navýšení platů státních zaměstnanců. Dílčí dohodou má být růst o deset procent pro část zaměstnanců státu od 1. září, což byl vládní návrh. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula však později v pořadu Události, komentáře České televize uvedl, že by s tímto souhlasili, ale chtějí celistvou dohodu. Mezi těmi, kdo by od září mohli dostat o desetinu víc, jsou například nepedagogičtí pracovníci či lidé z resortu kultury.

Bezpečně do prvního zaměstnání

  • Zveřejněno: 29.06.2022
Osvětová kampaň Bezpečně do prvního zaměstnání má za cíl zvýšit informovanost a připravenost středoškolské mládeže o BOZP, která bude poprvé vstupovat na trh práce.

Největší odborový svaz v Česku OS KOVO povede Roman Ďurčo

  • Zveřejněno: 29.06.2022
V příštích čtyřech letech povede největší odborový svaz v České republice - OS KOVO - předseda odborů společnosti VÍTKOVICE STEEL Roman Ďurčo. Silnou většinou hlasů jej zvolili zástupci odborů z podniků na VIII. Sjezdu svazu v Praze. Ve funkci vystřídá Jaroslava Součka. 

Vyhlášení stávkové pohotovosti ve firmě Molins, s.r.o. Plzeň

  • Zveřejněno: 29.06.2022
V pátek 24.června 2022 vyhlásila základní organizace OS KOVO ve společnosti Molins, s.r.o. v Plzni stávkovou pohotovost na podporu svého požadavku zvýšit mzdy o 9 procent. Firma navrhla v průběhu jednání navýšení ve výši 6,05%, z čehož bylo 3,65 plošně a 2,4% individuálně.

Nepedagogičtí pracovníci či lidé v kultuře dostanou od září přidáno 10 procent

  • Zveřejněno: 29.06.2022
Předpoklad ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, že vládní strany a odbory najdou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru, se nevyplnil. I přesto by se ale měla část zaměstnanců ve veřejném sektoru dočkat zvýšení platů, a to až o deset procent. iDNES

Provoz evropských letišť brzdí protesty zaměstnanců. Chtějí nazpět předcovidové mzdy

  • Zveřejněno: 29.06.2022
Turismus se konečně začíná vracet na předpandemickou úroveň. Na cestovatele, kteří se v létě chystají vyrazit za hranice České republiky, však stále čeká spousta nepříjemných nástrah. Například na jednom z největších evropských letišť – londýnském Heathrow – se v nadcházejících týdnech chystají rozsáhlé stávky zaměstnanců. E15