Aktuálně

Syndrom vyhoření mají stále mladší. Přispěl i home office, tvrdí průzkum

  • Zveřejněno: 28.09.2020
Zatímco dříve se syndrom vyhoření týkal pracovníků v pozdějším věku, v dnešní době postihuje stále mladší lidi. Nedávný průzkum ukázal, že průměrný pracovník má zkušenosti s kariérním vyhořením již ve 32 letech. Situaci navíc zhoršila koronavirová epidemie. iDNES

Ministerstvo financí chce zmrazit platy ústavních činitelů na roky 2021 a 2022

  • Zveřejněno: 28.09.2020
Premiér Andrej Babiš na sociálních sítích uvedl, že by se peníze, které stát ušetří zmrazením platů ústavních činitelů, měly použít na přidání zaměstnancům v sociálních službách. Podle něj by si měli polepšit o deset procent. deník

Školení BOZP a PO pomocí e-learningu

  • Zveřejněno: 28.09.2020
V důsledku tzv. koronavirové krize vzrostl zájem o vzdělávání na dálku, mimo jiné i formou e-learningu, včetně provádění tzv. školení BOZP  a školení PO zaměstnanců prostřednictvím tohoto nástroje. Je však pro zaměstnance vhodný? A pokud ano, za jakých podmínek?

Jednání předsednictva OSH

  • Zveřejněno: 28.09.2020
Dne 24. a 25. 9. 2020 proběhlo jednání předsednictva OS hasičů. Po rozhodnutí zrušit z důvodu aktuální situace konání VIII. sjezdu, převzalo předsednictvo pravomoci dle čl 9,pís. c) Stanov. Následně byla z navržených kandidátů zvolena revizní komise OSH.

Premiér Andrej Babiš chce zrušit superhrubou mzdu na stálo. Reaguje na kritiku vicepremiéra Jana Hamáčka

  • Zveřejněno: 27.09.2020

Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) chce vláda zrušit superhrubou mzdu na stálo, daně ale snížit jen na dva roky. V sobotu přitom řekl, že chce superhrubou mzdu zrušit na dva roky. Reaguje tím na kritiku vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ten v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že jeho strana nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl.

ČSSD nepodpoří zrušení a znovuzavedení superhrubé mzdy, řekl vicepremiér Jan Hamáček

  • Zveřejněno: 27.09.2020

ČSSD podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. Předseda ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. O dvouletém zrušení mluvil v sobotu v České televizi předseda vlády ČR Andrej Babiš (ANO). Premiér chce vyhovět požadavku prezidenta Miloše Zemana, který navrhl omezení platnosti snížení daní minulý víkend na jednání v Lánech.