Aktuálně

Ochrana zemědělské půdy – to by měl být strategický záměr dalšího rozvoje České republiky!

  • Zveřejněno: 13.04.2021

Ochrana zemědělské půdy u nás ve vazbě na strategické záměry České republiky, a to přímo ve vazbě na výstavbu vysokorychlostních tratí – to byl ústřední námět tiskové videokonference, kterou dnes v Praze uspořádal Zemědělský svaz ČR (ZS ČR). Konkrétně se hovořilo o připravované výstavbě vysokorychlostního železničního koridoru na trati Praha – Brno, přesněji řečeno o její severní části, která zabere cca 3300 hektarů vysoce úrodné zemědělské půdy v Polabí na Kutnohorsku ve středních Čechách.

Poslanci smetli kvóty na české potraviny

  • Zveřejněno: 13.04.2021
Poslanci odmítli povinné kvóty pro prodej českých potravin v obchodech nad 400 metrů čtverečních. Zákon zavádí sankci až 50 milionů korun za prodej potravin dvojí kvality. Jak souboj o kvóty dopadne, bylo jasné, když šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že premiér Andrej Babiš je kategoricky proti kvótám a že poslanci vládního hnutí schválí senátní verzi. iDNES
 

Stanovisko k novele zákona č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích - sněmovní tisk č. 502/10

  • Zveřejněno: 13.04.2021
Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
dnes, 13.4.2021 je v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na programu jednání novela zákona č. 110/1997 o potravinových a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů, sněmovní tisk č 502/10.
 
Apelujeme na Vás, abyste zamítli změnu přijatou v Senátu Parlamentu ČR, kterým se vypouští ustanovení o podílu potravin z krátkého dodavatelského řetězce.
 
Zamítnutím změny přijaté v Senátu a podpořením původního návrhu novely zákona schváleného v Parlamentu ČR (pozměňovací návrh Radima Fialy) podpoříte sebe, své děti, vnoučata, ale i zdraví všech obyvatel v naší krásné vlasti!

Ceny pohonných hmot výrazně vzrostly

  • Zveřejněno: 13.04.2021
Spotřebitelské ceny vzrostly v březnu proti únoru o 0,2 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména růstem cen v oddíle doprava. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v březnu o 2,3 %, což bylo o 0,2 procentního bodu více než v únoru. Aktuální data dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Do háku jen čtyři dny. Kratší pracovní týden očima expertů

  • Zveřejněno: 13.04.2021
Třídenní víkend je velké lákadlo. Stane se v dohledné době realitou i v Česku? Může reorganizace práce během pandemie pomoct výrazněji zkrátit pracovní čas?   finmag