Aktuálně

VIDEO: Vláda pod tlakem

  • Zveřejněno: 25.11.2023
Bohumír Dufek, předseda ASO byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS 24. listopadu 2023, společně s Karlem Haasem poslancem ODS komentoval pondělní demonstraci a nespokojenost odborů.

Rozúčtování tepla bude od roku 2024 spravedlivější

  • Zveřejněno: 25.11.2023
Od příštího roku se budou náklady na teplou vodu a teplo v centrálně vytápěných domech rozpočítávat podle jiných pravidel. Ta mají být spravedlivější, motivovat k úsporám a zohledňovat také energetickou náročnost budovy. měšec

Kdy půjdete do důchodu? Nová kalkulačka ukáže změnu

  • Zveřejněno: 25.11.2023
Důchodová reforma prolomí dosavadní strop, věk odchodu do penze se tak zvýší. Spočítejte si, jestli a jak se chystané změny dotknou právě vás. peníze

Důvěra spotřebitelů meziměsíčně poklesla, podnikatelé jsou oproti tomu mírně optimističtější

  • Zveřejněno: 25.11.2023
„Po říjnovém zlepšení se důvěra mezi spotřebiteli v listopadu opět mírně snížila. Z výsledků průzkumu vyplývá, že ve srovnání s předchozími dvanácti měsíci domácnosti negativně hodnotí zejména svou současnou ekonomickou situaci a panují i určité obavy z jejího dalšího zhoršování,“ sdělila Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

Bohumír Dufek: Vláda by měla vyslyšet požadavky odborů! Zbídačování našich občanů musí přestat! Jinak budou odbory pokračovat v protestních akcích!

  • Zveřejněno: 24.11.2023

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) a Asociace samostatných odborů (ASO) pořádají v pondělí 27. listopadu 2023 „Den protestů za lepší budoucnost České republiky“, v jehož rámci proběhne i demonstrace odborů na pražském Malostranském náměstí, a to od 13.00 hod. Tuto demonstraci zorganizovaly a požádají Odborový svaz KOVO a Asociace samostatných odborů s tím, že se jí aktivně zúčastní i odboráři z dalších odborových svazů.