Aktuálně

Letiště Praha chce rámcový úvěr až za sedm miliard

  • Zveřejněno: 10.05.2021

Letiště Praha si plánuje otevřít rámcový úvěr ve výši až sedmi miliard korun. Financovat z něj bude své současné závazky a také další rozvoj. Společnost proto nyní zahájila výběrové řízení na poskytovatele úvěru. Provoz na letišti je už víc než rok kvůli pandemii koronaviru v útlumu. Po většinu krize zatím fungovalo z vlastních zdrojů. 

Loajalita k firmě se v Česku nevyplácí. Změnit by to mělo povinné zveřejňování mezd

  • Zveřejněno: 10.05.2021
Odborníci se shodují na tom, že odkryté mzdy přinášejí do podniku klid, domněnky totiž kazí náladu i kolegialitu. V Česku je však transparentnost odměňování zatím tabu, v mnohých firmách sdělování výše mzdy dokonce zakazuje pracovní smlouva. To by ale do dvou let měla změnit nová evropská legislativa, upozorňuje týdeník Ekonom. Aktuálně

Sčítání končí už zítra

  • Zveřejněno: 10.05.2021
Český statistický úřad obdržel přes 3,9 milionu elektronických formulářů a 440 tisíc listinných. Dalších 640 tisíc listinných formulářů je stále v domácnostech. Čas na splnění zákonné povinnosti se krátí.

Česko v dluhové spirále. Doplatí na to zaměstnanci? Odpoví Josef Středula

  • Zveřejněno: 10.05.2021
Česko se dost možná vrací k normálnímu životu. Na druhé straně se objevují obavy, jak se česká ekonomika z dlouhého lockdownu vzpamatuje. Ve Výzvě bude odpovídat předseda ČMKOS Josef Středula. Dnes od 15:00 na webu Seznam Zprávy.

Home office neznamená, že musíte být neustále k dispozici

  • Zveřejněno: 10.05.2021
Pandemie koronaviru mnohé zaměstnance přesunula z kanceláří do domácích pracoven. Některým tento styl práce vyhovuje, jiní se naopak touží vrátit zpět mezi své kolegy. Práce z domova má jistě svá pozitiva, ale i negativa. Mezi ně patří i to, že díky digitálním technologiím jsou neustále tzv. na příjmu. Home office ale neznamená nepřetržitou pracovní dobu. Novinky