Aktuálně

Josef Zbořil: Sociální dialog je základním prvkem evropského sociálního modelu. Odborové organizace hrají nezastupitelnou roli z hlediska sociální ochrany zaměstnanců

  • Zveřejněno: 06.01.2022

Pod názvem „Nová strategie kolektivního vyjednávání v době 4. průmyslové revoluce, současné sociální a ekonomické trendy a budoucí perspektiva“ se 28. prosince 2021 uskutečnila v Praze mezinárodní konference, kterou zorganizovala odborová centrála Asociace samostatných odborů. Cílem této významné odborářské akce, která proběhla formou videokonference, bylo seznámit naši odborovou veřejnost, ale i pracovníky různých odborných institucí, s aktuální úrovní sociálního dialogu a kolektivního vyjednávání v naší společnosti v roce 2021 a s nástinem jeho dalšího možného vývoje v roce 2022, eventuálně v několika letech příštích.

Agrární komora ČR: Nová vláda ČR by neměla měnit dohodnutá pravidla bez konzultací se zemědělskou veřejností!

  • Zveřejněno: 06.01.2022

Nastupující vláda chce měnit pravidla pro zemědělské hospodaření během několika dní a postavila mimo hru zemědělskou veřejnost. To může ohrozit budoucí vývoj českého zemědělství a dodávky českých kvalitních potravin pro obyvatele za dostupné ceny. Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR, které zastupují podniky všech velikostí a různého výrobního zaměření, proto po společném mimořádném jednání představenstev obou organizací vyzývají vládu, aby je přizvala k jednáním o plánovaných změnách.

Vláda připravila změny v příspěvcích na bydlení na pomoc s energetickou chudobou i návrh na zmrazení platů politiků či soudců

  • Zveřejněno: 06.01.2022
Domácnostem ohroženým v letošním roce tzv. energetickou chudobou mají pomoci změny v zákoně o státní sociální podpoře. Návrh jeho novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 5. ledna 2022. Odsouhlasila také protiepidemické opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se nařizuje plošné testování všech zaměstnanců a OSVČ dvakrát týdně.

PŘEHLEDNĚ: Pravidla testování v zaměstnání. Jak často bude, co hrozí odmítačům

  • Zveřejněno: 06.01.2022
Vláda si od častějšího testování slibuje zploštění křivky denních přírůstku nově nakažených a zvládnutí epidemie. Už od úterý 11. ledna se zkracuje i karanténa, a to na pět dní. Jak bude testování probíhat a zda po pětidenní karanténě budou moci i neočkovaní lidé do hospody či na koncerty, se dočte v přehledu Deníku.