Aktuálně

Ukrajina a Moldavsko získaly status kandidátské země Evropské unie

  • Zveřejněno: 24.06.2022
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj krok přivítal. ČTK

VIII. Sjezd OS KOVO

  • Zveřejněno: 24.06.2022
Ve velkém sále Clarion Congress Hotelu Prague (Freyova 33, Praha 9) se ve dnech 23. - 25. června 2022 koná VIII. Sjezd OS KOVO. Sjezd OS KOVO je nejvyšším orgánem svazu. Řádný sjezd se koná pravidelně každé 4 roky. Na VIII. Sjezd OS KOVO je pozváno 185 delegátů s hlasem rozhodujícím, kteří zastupují 81 000 členů svazu z celé ČR. 

Odbory v Albertu vyjednaly 3% do základní mzdy

  • Zveřejněno: 24.06.2022
Odbory v Albertu vyjednaly v rámci sociálního dialogu se společností letos již druhé navýšení mezd – od 1.9.2022 u provozních zaměstnanců i v distribučních centrech plošně o 3% do základní mzdy.

Česko má další problém. Je druhé na světě v riziku prasknutí realitní bubliny

  • Zveřejněno: 24.06.2022
Jako by země a vlády po celém světě neměly již tak dost ekonomických starostí, nyní přichází ještě další vážná obava – a to z prasknutí bubliny cen nemovitostí, napsala agentura Bloomberg. Podle její analýzy přitom Česko patří mezi země, kde je toto riziko největší. Novinky

Agrární komora ČR: Prioritou Česka je odklad nových pravidel pro rozdělení zemědělských dotací

  • Zveřejněno: 24.06.2022

Česká vláda by se v rámci svého předsednictví v Radě Evropské unie, které začíná 1. července, měla zasadit především o nastavení férových podmínek pro české zemědělce v rámci Evropské unie. Týká se to zejména pravidel příští Společné zemědělské politiky EU, jež mají určit rozdělení dotací po roce 2022, snižování přípravků na ochranu rostlin či zajištění pohody hospodářských zvířat. Dále by se měla zaměřit na oblasti regulace průmyslových emisí, obnovitelných zdrojů energie, ekologického či uhlíkového zemědělství. Agrární komora ČR proto vyzývá Ministerstvo zemědělství ČR k prosazování těchto priorit v Evropské unii.