Aktuálně

Nad hlavou 40 stupňů, pod nohama 150. Lidé pracující venku ve vedrech trpí

  • Zveřejněno: 05.08.2018

Vysoké teploty, které v posledních dnech sužují nejen Česko, jsou obzvlášť nepříjemné pro všechny zaměstnance pracující venku. Podle zákona jim musí zaměstnavatelé zajistit ochranné nápoje i kratší pracovní dobu. Některé firmy také zavedly častější přestávky. Velká horka mohou být pro fyzicky pracující až ohrožující na zdraví. iDNES.cz

 

České dráhy čeká boj na všech frontách!

  • Zveřejněno: 04.08.2018

To aby se management Českých drah rozkrájel! Valí se na to na něj ze všech stran. Ministr dopravy tlačí na výměnu managementu, ministerstvo vyhlašuje poptávková řízení na expresní linky, kraje chtějí konkurenci v železniční osobní dopravě. České dráhy nyní čeká doslova boj o přežití!

Odbory kritizují dosavadní postup prodeje ArcelorMittal Ostrava

  • Zveřejněno: 03.08.2018

Odbory kritizují dosavadní způsob prodeje ostravské huti ArcelorMittal Ostrava jako nedůvěryhodný. Domnívají se, že majitel huti, skupina ArcelorMittal, nepostupuje vůči zaměstnancům transparentně a chtějí od něj víc informací, především o zájemcích o koupi huti. ČTK to sdělila předsedkyně ZO OS KOVO Energetika Alena Sobolová.

 

Domácnosti více utrácejí

  • Zveřejněno: 03.08.2018

Domácnosti v posledním období utrácejí rychleji, než o kolik rostou jejich příjmy. Důvěra lidí v budoucí pozitivní vývoj ekonomiky je dlouhodobě vysoká. Vede to mimo jiné k tomu, že obyvatelé méně šetří. Uvádí v tiskové zprávě Český statistický úřad.