Aktuálně

České ženy s rodičovstvím váhají. Pomoci by mohly kratší úvazky

  • Zveřejněno: 27.06.2022
Se založením rodiny české ženy stále více váhají. Být doma na mateřské není prestižní a pro skloubení péče o malé děti a práce tu neexistují dobré podmínky. I to zaznělo na Fóru rodinné politiky, pořádaném ministerstvem práce a sociálních věcí ve čtvrtek a pátek ve Zlíně. deník

Vláda podle Stanjury příští rok počítá s navýšením platů, ale ne o inflaci

  • Zveřejněno: 27.06.2022
Odbory žádají navýšení o inflaci už pro letošek, a to od července. Devět odborových svazů veřejné sféry je ve stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Jednání předáků s lídry vládních stran by se mělo uskutečnit v úterý. ČTK

Koaliční strany připouštějí sektorovou daň pro energetické firmy

  • Zveřejněno: 27.06.2022
Většina stran vládní koalice připouští podle zjištění ČT zavedení speciální daně pro energetické firmy, které vyrábějí elektřinu z uhlí a jádra. Důvodem jsou prudce stoupající ceny energií a rychle rostoucí zisky energetických firem.

Čeští produkční zemědělci jsou zde od toho, aby produkovali kvalitní české potraviny. Vláda by to měla respektovat!

  • Zveřejněno: 26.06.2022

Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR uspořádaly nedávno, 8. června 2022, v Praze významnou protestní akci, během níž obě nevládní společenské organizace, které zastupují zájmy českých produkčních zemědělců, vyslovily zásadní a ostrý nesouhlas se zemědělskou politikou současné vlády premiéra Petra Fialy. Dalším spoluorganizátorem této protestní akce byl i Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR, který hájí zájmy zaměstnanců v českém zemědělství a potravinářství.

Projev premiéra Petra Fialy neodpovídal skutečnosti, říká národohospodář Jaroslav Ungerman

  • Zveřejněno: 26.06.2022
Řadu tvrzení, která neodpovídají skutečnosti, našel národohospodář Jaroslav Ungerman v projevu předsedy vlády Petra Fialy, v jeho jakémsi provolání k národu. V rozhovoru pro Parlamentní listy, ekonom cupuje premiérův výrok za výrokem, ať už se jedná o údajné dodávky zemního plynu z Norska, získaný podíl na terminálu se stlačeným zemním plynem nebo převzetí kontroly nad klíčovými elektrárnami.

Příprava stávek a demonstrací bude pokračovat! Odborář Dufek vyslechl Fialu. A má jasno

  • Zveřejněno: 26.06.2022
„Je třeba otevřeně říci, že žádné zelené šílenství se v České republice propagovat nebude. Není možné, abychom takovým způsobem postupovali jen proto, že si to myslí bruselští politici,“ tvrdí předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek po středečním proslovu českého premiéra „k národu“. To označil za smutný příběh českých politiků a české politické scény.