Aktuálně

Kdo bude smět s covidem do práce? Seznam profesí se rozšiřuje

  • Zveřejněno: 11.01.2022
Vláda ve středu rozhodne o tom, které profese budou moci chodit do práce i přes pozitivní test na covid. Seznam povolání ještě není hotový, v pondělí ho projednal Ústřední krizový štáb. Seznam Zprávy

V listopadu byla míra nezaměstnanosti 2,3 %

  • Zveřejněno: 10.01.2022
„Míra nezaměstnanosti v listopadu 2021 klesla na hodnotu 2,3 % a v absolutních počtech si hledalo zaměstnání 119 tis. osob. Šlo o nejnižší hodnotu od dubna 2020, kdy začal rychlý růst nezaměstnanosti v důsledku zavedení protiepidemických opatření,“ komentuje výsledky Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.

Vláda v energetické krizi pomůže adresně, říká ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Ekonomka Eva Zamrazilová naznačila dřívější valorizaci penzí

  • Zveřejněno: 10.01.2022

Programové prohlášení vlády ČR, inflace, růst platů a situace na pracovním trhu – to byl základní otázky, o nichž debatovali v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce České televize vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Prohlášení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR k ekoschématům

  • Zveřejněno: 10.01.2022
Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výžívy - Asociace svobodných odboru ČR (OSPZV-ASO ČR) a předseda Asociace samostatných odboru (ASO) Bohumír Dufek po dnešním rozhovoru s předsedou vlády České republiky prof. Petrem Fialou je oprávněn prohlásit, že vláda ČR nebude tento týden projednávat ekoschémata, která mají být odeslána ke konzultaci do Bruselu. Současně se předseda OSPZV-ASO ČR a ASO Bohumír Dufek dohodl s předsedou vlády České republiky prof. Petrem Fialou na další schůzce, která se uskuteční tento týden.