Aktuálně

Doporučení MK k činnosti kolektivních uměleckých těles

  • Zveřejněno: 27.02.2021
Ministerstvo kultury v souvislosti s aktuálním vývojem pandemické situace doporučuje uměleckým kolektivním tělesům, aby – minimálně (nejlépe) po dobu nadcházejících tří týdnů – v maximální možné míře upravily podmínky své činnost s cílem minimalizovat šíření viru Covid19.

Vláda schválila nový nouzový stav, platit bude od soboty. Potřebuje ho pro zákaz cestování mezi okresy

  • Zveřejněno: 26.02.2021

Vláda schválila vyhlášení nového nouzového stavu, uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Následně chce vyhlásit nová přísná opatření včetně zákazu cestování mezi okresy. Ministři se sešli bezprostředně poté, co Poslanecká sněmovna neschválila jejich žádost o prodloužení dosavadního nouzového stavu. Část opozičních politiků vládu vyzvala právě k vyhlášení nového a nově zdůvodněného nouzového stavu.

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt pražského soudu, který loni na jaře zrušil čtveřici opatření

  • Zveřejněno: 26.02.2021
Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu v Praze, který loni na jaře zrušil čtyři opatření ministerstva zdravotnictví omezující volný pohyb a maloobchod. Podle tehdejšího verdiktu byla opatření ministerstva nezákonná, protože je nepřijala vláda podle krizového zákona. NSS v rozhodnutí uvedl, že přijetí těchto opatření i přes nouzový stav nepřísluší výlučně vládě.

Vypnutí průmyslu by pro Českou republiku nebylo rozumné, upozorňuje ekonomka Eva Zamrazilová

  • Zveřejněno: 26.02.2021

Koronavirová situace v Česku znovu eskaluje, pomoci ji zkrotit mají přísnější opatření. Ekonomka a předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová v Interview ČT24 upozornila, že pokud by mělo dojít na uzavření provozu velkých firem, mohlo by to Českou republiku velmi poškodit. Podle ní by stát mělo vyjít levněji přispívat na testování zaměstnanců ve velkých společnostech.

Útlum uhlí mění Moravskoslezský kraj, pomáhá s tím stát i samospráva

  • Zveřejněno: 26.02.2021
Dnes se v 9:30 uskuteční tisková konference na téma „Útlum uhlí mění Moravskoslezský kraj, pomáhá s tím stát i samospráva“. Tisková konference se bude vysílat online prostřednictvím Facebooku MPO.