Aktuálně

AKTUALIZUJEME: Rozcestník informací k cestování do ostatních států

  • Zveřejněno: 01.06.2020

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje MZV i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlé restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě.  

MPSV spustilo kampaň na podporu BOZP. Prevence by měla být pro zaměstnavatele klíčová

  • Zveřejněno: 01.06.2020
Ve spolupráci s Výzkumným ústavem bezpečnosti práce (VÚBP) spustilo MPSV kampaň pro zaměstnavatele s názvem CHCETE-LI UŠETŘIT, VSAĎTE NA PREVENCI. Cílem této kampaně je upozornit zaměstnavatele na fakt, že investovat do BOZP se vyplatí. Tato hlavní myšlenka bude propagována prostřednictvím pěti postupně zveřejňovaných ilustračních příběhů popisujících smrtelné nebo závažné pracovní úrazy.

Voucher místo zrušeného zájezdu? Komise pochybuje, Česko však tvrdí, že evropskou směrnici neporušuje

  • Zveřejněno: 01.06.2020
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v termínu odeslalo Evropské komisi odpověď na vytýkací dopis k voucherům za zájezdy zrušené kvůli koronavirové krizi. Podle odpovědi jsou poukazy v pořádku.
 

Lidé už mohou zpět k lékařům

  • Zveřejněno: 01.06.2020
Kvůli koronavirové epidemii vyzývali lékaři, ale i ministerstvo, aby lidé chodili do zdravotnických zařízení jen v případě akutních problémů. Teď už ale začínají apelovat, aby k lékaři znovu vyrazili. Přestali totiž chodit na preventivní prohlídky, a to by časem mohlo znamenat problém. ČT

Studie: Ve stísněných podmínkách žije 16 procent Čechů

  • Zveřejněno: 01.06.2020
Ve stísněných podmínkách, které omezují možnost efektivní práce z domova nebo domácího vzdělávání, žije 16 procent Čechů. Více než čtvrtina českých domácností s jedním dospělým členem má přetížené náklady na bydlení, když jim tvoří přes 40 procent měsíčních příjmů. ČTK

Strážníci získají nárok na odchodné

  • Zveřejněno: 01.06.2020
Obecní strážníci získají nárok na odchodné. Prezident Miloš Zeman podepsal poslaneckou novelu, která je od ledna zavede. Předloha také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků. Zpřísňuje podmínky jejich bezúhonnosti a přidává podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.