Aktuálně

Mladí jdou za prací do zahraničí. Šetří na stáří či bydlení, říká průzkum

  • Zveřejněno: 11.07.2019
Téměř polovina mladých lidí se stěhuje do zahraničí kvůli kariérnímu růstu. Nejlépe oceňovanou zemí světa je podle globálního průzkumu společnosti HSBC Expat Explorer pro rok 2019 Švýcarsko, za ním Singapur a Kanada. Zájemce o práci láká vyšší mzda a možnost naučit se novým dovednostem. iDNES.cz

VW v Bratislavě propouští, je to varování pro slovenský autoland

  • Zveřejněno: 11.07.2019
Slovenská ekonomika je plně závislá na autoprůmyslu. Téměř polovinu průmyslové produkce země tvoří výroba aut. Jejich klesající prodeje a nejistota ohledně budoucnosti vyvolává na Slovensku paniku. Když jedna z hlavních fabrik, bratislavský Volkswagen, oznámil poprvé po deseti letech propouštění, byl to šok. iDNES.cz

Letní hospodářská prognóza 2019 – vyhlídky na růst kalí vnější faktory

  • Zveřejněno: 11.07.2019
Rok 2019 bude pro evropskou ekonomiku již sedmým rokem růstu v řadě. Rozvíjet by se měly ekonomiky všech členských států. Růst v eurozóně byl v prvním čtvrtletí roku silnější, než se očekávalo, vzhledem k řadě dočasných faktorů, jako bylo mírné zimní období a oživení prodeje automobilů. Přispěla k němu také opatření fiskální politiky, která v několika členských státech zvýšila disponibilní příjem domácností. Krátkodobý výhled pro evropské hospodářství však kalí vnější faktory, mezi něž patří i celosvětové napětí v obchodních vztazích a značná politická nejistota. Tyto faktory mají i nadále vliv na důvěru ve výrobní sektor, jenž je na vývoji mezinárodního obchodu nejvíce závislý, a předpokládá se, že oslabí výhled růstu do konce roku.

Český stát by se měl řádně postarat o naše starší a často i nemocné občany, kteří využívají sociálních služeb!

  • Zveřejněno: 10.07.2019

O tom, že situace v sociálních službách v České republice je velmi složitá, se v naší společnosti ví již řadu let. Každý rok se Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) snaží na tuto situaci vládu, ministerstvo zdravotnictví a další státní orgány a instituce upozornit a požaduje dostatečné navýšení objemu peněz na financování sociálních služeb, které jsou určeny pro naše starší a většinou i nemocné spoluobčany.

Sněmovna schválila ve třetím čtení zákon o důchodovém pojištění

  • Zveřejněno: 10.07.2019
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o důchodovém pojištění, který předložila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Návrh relativně více pomůže seniorům s nižšími důchody. V průměru si důchodci polepší o 900 Kč na 14 200 Kč. Minimálně o 750 Kč si polepší 9 z 10 důchodců a jejich měsíční důchod tak dosáhne alespoň 10 750 Kč.