Aktuálně

Testování ve firmách potřebují jak zaměstnavatelé, tak sami zaměstnanci. Shodli se na tom účastníci televizní besedy v CNN Prima NEWS!

  • Zveřejněno: 11.01.2022

V pořadu televize CNN Prima NEWS „Co na to vaše peněženka“ v pondělí 10. ledna 2022 proběhla velká diskuse o významu testování zaměstnanců kvůli covidu, dále o dalším možném vývoji zaměstnanosti a také i o výši státního dluhu České republiky. Účastníky televizní besedy byli viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Marta Ctiborová: Odklon od uhlí v energetice by měl být sociálně spravedlivý. Proto také energetici očekávají určitou formu sociální podpory ze strany českého státu!

  • Zveřejněno: 11.01.2022

Pod názvem „Nová strategie kolektivního vyjednávání v době 4. průmyslové revoluce, současné sociální a ekonomické trendy a budoucí perspektiva“ se 28. prosince 2021 uskutečnila V Praze mezinárodní konference, kterou zorganizovala odborová centrála Asociace samostatných odborů. Cílem této významné odborářské akce, která proběhla formou videokonference, bylo seznámit naši odborovou veřejnost, ale i pracovníky různých odborných institucí, s aktuální úrovní sociálního dialogu a kolektivního vyjednávání v naší společnosti v roce 2021 a s nástinem jeho dalšího možného vývoje v roce 2022, eventuálně v několika letech příštích.

Otevřený dopis Agrární komory ČR ke včerejší demonstraci s podtitulem „O nás, bez nás“

  • Zveřejněno: 11.01.2022

Asociace soukromého zemědělství České republiky (ASZ ČR) stále pokračuje ve lživé a nenávistné kampani, která je nejenom za hranicemi slušného chování, ale přímo porušuje právní předpisy, a to opakovaně i přes výslovné upozornění na tuto skutečnost a žádost o zanechání tohoto způsobu jednání. Uvádí to ve svém vyjádření na webových stránkách Agrární komory ČR její prezident Jan Doležal.

VOKOUN: „Je velmi těžké sladit do textu kolektivní smlouvy desítky, často velmi protichůdných zájmů.“

  • Zveřejněno: 11.01.2022
Vladislav Vokoun vloni na podzim překvapil prohlášením, že sjezdem končí ve „vrcholné politice“. Níže pak popisuje, jak k tomuto přesvědčení dospěl.„Celou svou existencí jsem člověk, který bytostně nesnáší doživotní funkce. Vždy jsem se jenom bál, že nepoznám, kdy mám odejít,“ říká Vladislav Vokoun v rozhovoru.

František Dobšík pro deník Právo: Učitelé musí dostat výrazně víc

  • Zveřejněno: 11.01.2022
Různé cifry ministerstva školství, s nimiž při prezentaci platů učitelů pracuje a o nichž informoval mj. i deník Právo, považuje předseda školských odborů František Dobšík za matoucí. V rozhovoru pro Právo řekl, že nový ministr školství Petr Gazdík bude muset pedagogům v dalších letech ještě výrazně přidat.

Zvýšení minimální mzdy je fér, nejméně placené pracovníky postihla pandemie nejvíce

  • Zveřejněno: 11.01.2022
V Česku od ledna opět vzrostla minimální mzda, tedy nejnižší legální odměna za práci. Po nárůstu o tisíc korun nově dosahuje 16 200 korun při práci na plný úvazek. Oproti roku 2021 to představuje sedmiprocentní nárůst, což je sice výraznější vzestup než loni, ale zaostává za poměrně silným růstem v letech 2015 až 2020. E15