Aktuálně

E-neschopenka a neobejde se bez tiskárny, kritizují lékaři. Ministr Adam Vojtěch však novince věří

  • Zveřejněno: 08.11.2019

Ostrý start čeká v lednu příštího roku elektronické neschopenky. Lékaři k nim mají výhrady, systém prý v současnosti nemohou pořádně testovat. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) námitky odmítá, testovací fáze podle něj probíhá bez problému. Podle zpravodajství České televize ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdí, že ministerstvo udělalo kroky, které byla třeba. Věří, že systém bude od ledna 2020 spuštěn.

Růst české ekonomiky příští rok zpomalí, shodly se ministerstvo financí, ČNB i Evropská komise

  • Zveřejněno: 07.11.2019

Ministerstvo financí (MF) v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v příštím roce na dvě procenta. Letos počítá s růstem o 2,5 procenta. V červencové prognóze úřad počítal letos s růstem o 2,5 procenta a příští rok o 2,3 procenta, následně v srpnu MF odhad upravilo na 2,4 procenta letos a 2,2 procenta příští rok. Se zpomalením české ekonomiky počítá i Česká národní banka (ČNB) a Brusel. Zatímco Komise snížila odhad růstu české ekonomiky letos na 2,5 procenta, v příštím roce na 2,2 %, ČNB ponechala letošní růst na původních 2,6 procenta a pro příští rok odhad snížila na 2,4 %.

Andrej Babiš: Podmínky v nemocnicích jsou strašné, na změny potřebujeme přes 70 miliard

  • Zveřejněno: 07.11.2019

Zásadní pro zdravotnictví jsou podle premiéra Andreje Babiše (ANO) investice, protože některé nemocnice jsou ve velmi špatném stavu. Naplánovaných je sedm strategických staveb za 11,6 miliardy korun. Potřeba je však přes 70 miliard korun. Do zdravotnictví šlo letos 320 miliard korun, nemocnice dlouhodobě tvrdí, že na investice do objektů jim peníze nezbývají. Premiér to prohlásil ve čtvrtek, a to v rámci zahájení konference Zdravotnictví 2020, přičemž jeho projev přenášela v přímém přenosu Česká televize.