Aktuálně

Situace českých pendlerů se zhoršuje. Dostávají výpovědi, dluží jim peníze

  • Zveřejněno: 14.01.2021
Pendlerům nyní komplikují život zejména povinné testy, které při cestě do práce musí absolvovat. Sasko po nich požadovalo dva testy týdně, po protestech české strany požaduje od příštího pondělí již jen jeden. deník

Česko je v čele EU v růstu cen bytů. Ve třetím čtvrtletí byl pátý nejvyšší

  • Zveřejněno: 14.01.2021
V loňském roce šly ceny bytů prudce nahoru. Ve třetím čtvrtletí zrychlil jejich růst na 8,4 procenta. Nejvíce ceny rostly v Lucembursku, na Kypru naopak klesaly. Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil na 8,4 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 7,8 procenta. Seznam Zprávy

Hospody už propouštějí i profesionály, návrat bude těžký, říká restauratér

  • Zveřejněno: 14.01.2021

Vidina návratu do normálního provozu se restauracím vzdaluje. „Dosud propouštěly hlavně brigádníky, nyní přicházejí na řadu kmenoví zaměstnanci,“ říká pro Mladou frontu DNES Richard Beníšek, šéf společnosti speedlo, která dodává restauracím objednávkové systémy. Chybějící profesionálové budou podle něj po uvolnění restrikcí chybět.

Albert vyplatí mimořádnou odměnu

  • Zveřejněno: 14.01.2021
Provozní zaměstnanci v prodejnách Albert dostanou mimořádnou odměnu ve výši 4 000 korun. Od 1. ledna také společnost navýšila mzdy. V průměru si zaměstnanci polepšili o 6 procent a minimální garantované navýšení činí 3 procenta. UZO dává palec nahoru a věří, že se přidají i ostatní společnosti.

Česká republika bude muset více spolufinancovat dotace z EU, podíl se zvýší v Praze a pěti krajích

  • Zveřejněno: 14.01.2021
U evropských dotací se v programovém období 2021 až 2027 zvýší podíl spolufinancování ze státního rozpočtu v pěti krajích a hlavním městě. Ve Středočeském, Plzeňském, Jihočeském, Jihomoravském kraji a na Vysočině vzroste z 15 na 30 procent. V Praze se zvýší z 50 na 60 procent. V ostatních krajích zůstane na 15 procentech. Podle zpravodajství České televize to uvedlo to ministerstvo financí (MF) a ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).