Aktuálně

Brusel není peklo, Češi ale nemají strategii, říká pro INFO.CZ šéfka podnikatelské mise

  • Zveřejněno: 15.01.2019

Členství naší země v EU je obrovská příležitost, kterou však Češi nedokáží plně využít, protože nemají jasnou strategii a jednoduše nevědí jak na to. V rozhovoru pro INFO.CZ o tom mluví šéfka České podnikatelské reprezentace při EU Alena Mastantuono. Jak se na EU dívají čeští podnikatelé? Co je nejvíce trápí? Jak vlastně probíhá prosazování jejich zájmů přímo v srdci unijních institucí – v Bruselu? A proč se to ne vždy daří? I o tom byl rozhovor.

Analýza smrtelné pracovní úrazovosti v ČR v roce 2017

  • Zveřejněno: 15.01.2019

Počet smrtelných pracovních úrazů v roce 2017 klesl proti roku předcházejícímu o 11 případů a dosáhl celkového počtu 94 případů. Na tomto poklesu se nejvíce podílelo odvětví Velkoobchod, maloobchod, opravy motorových vozidel, Doprava a skladování. BOZPinfo.cz

Největší problém zdravotnictví v ČR

  • Zveřejněno: 15.01.2019

Odpověď Martina Engela na dotaz Medical Tribune: Co považujete za největší problém českého zdravotnictví, který je nutno v roce 2019 přednostně řešit, jaký krok či zákonné změny by měly být provedeny?

Osm německých letišť v úterý zruší stovky letů. Stávka se dotkne i Česka

  • Zveřejněno: 15.01.2019

Nejméně stovky letů dnes zruší německá letiště kvůli stávkám bezpečnostního personálu. Jen na nejfrekventovanějším letišti ve Frankfurtu nad Mohanem odpadne na 470 odletů a příletů. Stávka ovlivní i lety do Česka. iDNES.cz

Domácnostem se dále dařilo – příjmy i výdaje rostly

  • Zveřejněno: 14.01.2019

Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvrtletí reálně vzrostl o 1,4 %. Reálná spotřeba na obyvatele se mezičtvrtletně zvýšila o 1,6 % a míra úspor mírně poklesla o 0,2 procentního bodu. Údaje zveřejnil Český statistický úřad.