Aktuálně

Schillerová: Vyšší rodičovskou získá 80 procent rodin s malým dítětem

  • Zveřejněno: 22.05.2019
Vláda tento týden našla shodu na podobě zvýšení rodičovského příspěvku. Nebude se to ale týkat všech rodin s dětmi do čtyř let věku. „Bude to přes 80 procent rodičů. Dostanou to všichni s nově narozenými dětmi a zpětně to dostanou ti, co to nevyčerpali,“ přiblížila v Interview ČT24 ministryně financí.

Vláda schválila pokutu za dvojí kvalitu potravin. Porušení přijde až na 50 milionů korun

  • Zveřejněno: 21.05.2019

Zákaz prodeje potravin v různé kvalitě, ale stejném obalu v Česku a v jiných evropských zemích, schválila v pondělí vláda. Podle zpravodajství České televize o tom informoval Úřad vlády ČR na svém Twitteru. Za porušení novinky v novele zákona o potravinách by podle návrhu ministerstva zemědělství měla hrozit pokuta až 50 milionů korun. Novela by měla také zvětšit pravomoci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) či rozšířit možnost označit potravinu za českou.

Pracovníci z Pilsen Steel se začali hlásit o dlužné mzdy

  • Zveřejněno: 21.05.2019
Zaměstnanci podniku Pilsen Steel se na úřadu práce začali hlásit o vyplacení dlužné mzdy za březen a duben. Provoz plzeňských hutí a kováren stojí od ledna, firma je v insolvenčním řízení a jarní gáži dluží bezmála šesti stovkám svých pracovníků. ČT