Aktuálně

Lidé zkouší nové režimy práce, chtějí pondělky z domova a čtvrtky v kanceláři

  • Zveřejněno: 20.06.2021
Firmy si během pandemie osahaly fungování home office, jeho aplikaci na pět dní v týdnu však zvažuje jen málokdo. Místo toho u některých zaměstnavatelů vítězí takzvané hybridní režimy, kdy zaměstnanec část týdne tráví doma a část v kanceláři. Nové možnosti přinášejí nové nástrahy a zároveň odhalují, jak se během pracovního týdne mění přístup lidí k práci. iDNES

Generali Česká pojišťovna od příštího roku přestane pojišťovat uhelné elektrárny ČEZ

  • Zveřejněno: 19.06.2021

Generali Česká pojišťovna od roku 2022 nebude pokračovat v pojišťování konvenčních uhelných elektráren skupiny ČEZ. Podle ekonomického magazínu E15 ČEZ se tak rozhodla po jednání, na němž se zástupci největší české pojišťovny a skupiny ČEZ shodli na ukončení spolupráce v této oblasti ještě v tomto roce. Ve čtvrtek podobné rozhodnutí oznámila Kooperativa. ČEZ v reakci uvedl, že jde o stejnou situaci jako právě s Kooperativou a krok je výsledkem vzájemné dohody.

Účet za covidový zákaz vstupu. Kolik skutečně zaniklo hospod a co trápí ty, které vydržely

  • Zveřejněno: 19.06.2021
Pod tímto titulkem přinesly Lidové noviny reportáž o tom, jak gastro obor sčítá rány covidové pandemie. V reportáži deník uvedl, že většina podniků, které mohly, v těchto dnech otevřela. Podle redakce panují ideální podmínky pro restart. Načež Lidové noviny zároveň konstatovaly, že podle zjištěných údajů z oslovených firem výše podílu počtu uzavřených provozoven se pohybuje v rozmezí od pěti do deseti procent ze 40 tisíc všech stravovacích podniků v posledním předcovidovém létě roku 2019. 

Prohlášení z porady předsedů LOK-SČL z 15. 6. 2021

  • Zveřejněno: 19.06.2021
Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů konstatuje, že pandemická krize ukázala, že zdravotnický systém ČR je odolnější než v sousedních zemích, ale také to, že zvládnutí krize bylo možné pouze za extrémního nasazení všech zdravotníků.