Aktuálně

Středula: Lockdown už nastal dávno. Musíme předejít blackoutu bez nafty a elektřiny

  • Zveřejněno: 28.10.2020
Lockdown podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly nastal už dávno. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Teď je podle něj nutné zaměřit se na to, aby nenastal také blackout, tedy úplný výpadek elektřiny.
 
Ten by mohl přijít ve chvíli, kdy stát dostatečně neochrání zaměstnance v oblastech kritické infrastruktury. Jednou z cest, jak tomu podle něj předejít, je zavést povinné nošení roušek na pracovišti.

Hodnota dobrovolnické práce vzrostla

  • Zveřejněno: 28.10.2020
Počet neziskových institucí v České republice v roce 2018 vzrostl oproti předchozímu roku o 1,3 %. Počet zaměstnanců těchto organizací vzrostl o 10 %, počet dobrovolníků také mírně vzrostl, odpracovali i více hodin práce. Data zveřejnil Český statistický úřad.

Jak dopadla pandemie na pracovní život?

  • Zveřejněno: 28.10.2020
Důsledky epidemie pocítilo ve svém pracovním životě více Čechů, než ukazují statistiky oficiálně registrované nezaměstnanosti. Zatímco ztrátu práce bez nalezení nové zažila asi tři procenta respondentů, omezení úvazku či mzdy (včetně vedlejších příjmů z DPP či na ruku) nebo nucená dovolená byly výrazně častější. Život během pandemie
 

Důchod nám nebude stačit, jsou přesvědčeny dvě třetiny Čechů

  • Zveřejněno: 28.10.2020
Naprostá většina Čechů nepočítá s tím, že jim důchod od státu bude na pokrytí jejich potřeb stačit. Čím vyšší příjem člověk má, tím více je přesvědčen, že s důchodem od státu nevystačí. Každý druhý proto spoří, čtvrtina se na to chystá. Novinky

Specializované zemědělské podniky v Česku mají kvůli koronaviru strach o přežití. Hrozí jim krach

  • Zveřejněno: 27.10.2020

Pěstitelé ovoce, zeleniny, brambor, nebo chovatelé prasat či drůbeže. Ty všechny současná epidemie a nouzový stav připravily o dodávky do provozoven veřejného stravování, jako jsou restaurace nebo školní jídelny. V zemědělství nadále chybí pracovníci, na producenty tvrdě dopadají i tlaky obchodních řetězců na stále nižší výkupní ceny výrobků. Uvádí to Agrární komora ČR ve své tiskové zprávě.