Aktuálně

Lítost nad zemědělci. Stal se z nich politický podvozek, Kubáček tvrdě kritizoval Vondru

  • Zveřejněno: 21.02.2024
Mnozí si ze zemědělců udělali politický podvozek, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. S komentátorem MF DNES Miroslavem Koreckým se shodl, že protesty byly slabým čajem oproti těm, které se konaly v zahraničí.

Možnost připojistit si lepší sádru nebo kloub je velice sociální opatření, říká ministr Válek

  • Zveřejněno: 21.02.2024
Finanční kondice zdravotního systému je dobrá, pojišťovny jen straší, odmítá šéf rezortu Vlastimil Válek (TOP 09) hrozbu schodkového hospodaření. Přesto rozjíždí zásadní změny, které mají přinést úspory. Snižuje náklady na lůžka v nemocnicích, posiluje ale také investice do prevence. e15

Odstoupit od Green Dealu! To byl hlavní důvod pondělní demonstrace zemědělců v Praze. Na Malostranském náměstí zazněl i požadavek na změnu politiky české vlády!

  • Zveřejněno: 20.02.2024
Demonstrující zemědělci, po předání dopisu ministru zemědělství Marku Výbornému s požadavky zemědělců na odstoupení České republiky od Green Dealu, které se uskutečnilo před budou ministerstva zemědělství na pražském Těšnově, se, v poledních hodinách, vydali směrem na Malou stranu. Část z nich zamířila k Úřadu vlády ČR na nábřeží Edvarda Beneše s tím, že protestující zemědělci tam předali dopis, obdobného znění, jako byl dopis ministru zemědělství.

 

Neférové dotace nebo omezující pravidla EU. Proč se bouří čeští zemědělci?

  • Zveřejněno: 20.02.2024
Které návrhy se farmářům podaří prosadit, je prozatím nejasné. Ve hře jsou však miliardy korun i budoucnost celého odvětví. e15