Aktuálně

Rozšíření závaznosti Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2020

  • Zveřejněno: 03.04.2020

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů České republiky předal Ministerstvu práce a sociálních věcí žádost o rozšíření závaznosti Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2020, uzavřené mezi Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociací svobodných odborů České republiky a Zemědělským svazem České republiky na další zaměstnavatele s převažující činností v odvětví označeném kódy klasifikace ekonomických činností CZ-NACE Úroveň 1, kód  A Zemědělství, lesnictví, rybářství.

Potravinové banky ve spolupráci s ministerstvem zemědělství během dvou týdnů zachránily a rozdaly 330 tun potravin

  • Zveřejněno: 03.04.2020

Za poslední dva týdny, kdy byl vyhlášen stav nouze, zachránily a rozdaly potravinové banky po celé České republice téměř 330 tun potravin. Jejich obrat ve skladech se tak proti běžnému stavu zdvojnásobil. Zachráněné potraviny pomohly lidem v nouzi v různých sociálních službách a v karanténou uzavřených městech. Jdou především k seniorům a rodičům samoživitelům. Uvádí to tisková zpráva ministerstva zemědělství (MZe).

Na nákup i o Velikonocích: V případě nouzového stavu neplatí zákaz prodeje

  • Zveřejněno: 03.04.2020
Zákaz prodeje v prodejnách nad 200 metrů čtverečních neplatí, pokud je vyhlášen nouzový stav. V pátek na to v tiskové zprávě upozornila Česká obchodní inspekce (ČOI). To znamená, že pokud mají takové obchody výjimku z aktuálního zákazu prodeje kvůli koronaviru, na Velikonoční pondělí mohou zůstat otevřené. Novinky

Hlavně nepropouštět. Jak funguje kurzarbeit a kolik stát firmám na platy přispěje

  • Zveřejněno: 03.04.2020
Více než dva týdny čekaly firmy na schválení programu Antivirus. Z něj mají pokrýt náklady na mzdy svých zaměstnanců, aby je nemusely začít ve velkém propouštět. V pondělí mohou konečně požádat o peníze. Kdo a na jakou výši náhrady dosáhne a za jakých podmínek? Aktuálně.cz přináší podrobnosti programu tak, jak jej schválila vláda.