Aktuálně

I v pracovní neschopnosti vás můžou propustit. Za jakých okolností?

  • Zveřejněno: 12.08.2020
Pracovní neschopnost pro nemoc nebo úraz je jednou z ochranných dob, během níž jste chráněni před výpovědí, ale ne zcela. Neznamená to, že výpověď dostat nemůžete. Existuje totiž řada výjimek. Měšec

Propouštěným zaměstnancům pomůže program Outplacement

  • Zveřejněno: 12.08.2020
Zaměstnancům ve výpovědní době má pomoci národní program s názvem Outplacement financovaný ze státního rozpočtu v operačním programu Zaměstnanost. O pomoc mohou žádat zaměstnanci na území celé České republiky s výjimkou hlavního města Prahy. E15

Naděje na srovnání platů pro tisíce lidí. Kauza České pošty může být precedent

  • Zveřejněno: 11.08.2020

Případ řidiče České pošty, který dostával menší plat než jeho kolega v Praze, by mohl být významným precedentem. V tomto případě jde o to, jak v pondělí uvedla ve svém zpravodajství televize CNN Prima NEWS, Nejvyšší soud ČR rozhodl o tom, že zaměstnanec, který bere nižší plat či mzdu na jednom místě za stejnou práci, jako jiný zaměstnanec na úplně jiném místě České republiky, má nárok na stejné ohodnocení, a to bez ohledu na to, zda například pracuje v Praze nebo v Brně.

Asociace samostatných odborů je pro zrušení superhrubé mzdy a pro snížení věku odchodu žen do důchodu kvůli jejich péči o děti!

  • Zveřejněno: 11.08.2020

Zrušení superhrubé mzdy a otázka snížení věku odchodu žen do důchodu kvůli počtu dětí zazněla na nedávném 9. sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR), a to jak během jednání delegátů sjezdu, tak i na následné tiskové konferenci, které se zúčastnili vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová a předseda OSPZV-ASO ČR Bohumír Dufek, který je zároveň i předsedou odborové centrály - Asociace samostatných odborů (ASO). Vzhledem k tomu, že v řadě médií byl spíše prezentován názor ministryně financí Aleny Schillerové, proto jsme dnes požádali o stanovisko k těmto dvěma otázkám předsedu ASO Bohumíra Dufka.

Agrární komora požaduje, aby se zemědělské dotace přestaly počítat do základu daně z příjmu

  • Zveřejněno: 11.08.2020
Zemědělství už dlouho vězí v bažině paradoxu. Jde o životně důležitou oblast, nikdo si nemůže říci, že se zřekne jídla; bez farmářů by nebyl život. A zároveň, třebaže každý na světě je zákazníkem, jde o hluboce prodělečný obor, jenž se neuživí bez státní podpory a dotací. Už kvůli vysoké náchylnosti na každý vnější podnět – úrodu ničí moc deště i málo deště, přílišné horko i přílišná zima. Čeští farmáři nyní apelují na vládu, aby jim dopřála další úlevu. Nový prezident Agrární komory Jan Doležal by rád, aby se dotace vyjmuly ze zdaňovacího základu pro výpočet daně z příjmu.