Aktuálně

Jednání skupiny W6 tentokrát ve Varšavě

  • Zveřejněno: 15.07.2019
Pracovní jednání představitelů odborových svazů ve stavebnictví Wiesbadenské skupiny „W6“, členů EFBWW (Evropská odborová federace stavebnictví) se tento rok konalo v polské Varšavě ve dnech 24. a 25. června.

Příliš nízké mzdy. České firmy odírají zaměstnance

  • Zveřejněno: 14.07.2019
Porušování práv zaměstnanců ve světě stoupá, na jejich postavení mají dopad i nové technologie. A netýká se to zdaleka jen asijských či afrických zemí, ale i Evropy. deník.cz

Odbory podepsaly s Renaultem dohodu o kvalitě pracovního života

  • Zveřejněno: 14.07.2019
Globální dohodu mezi Skupinou Renault a IndustriALL Global Union, která se zaměřuje především na kvalitu pracovního života, podepsali zástupci automobilky a odborů v úterý 9. července v Paříži. Dohoda bude mít vliv na zaměstnance ve všech zemích, v nichž tato automobilka působí. Bere v úvahu technologický a ekonomický vývoj, a především jeho dopady na sociální oblast.

Firmy automatizují, stále ale shání zaměstnance

  • Zveřejněno: 13.07.2019
České podniky si konečně začínají uvědomovat nutnost své digitální transformace, a to nejen kvůli plnohodnotnému začlenění do hodnototvorného řetězce, ale i podstatnému zefektivnění veškerých vnitropodnikových procesů.

Ministr Toman před jednáním Rady ministrů v Bruselu: Čeká nás důležitá debata o přizpůsobení zemědělství na změnu klimatu

  • Zveřejněno: 12.07.2019

Klíčová debata o adaptaci zemědělství na změnu klimatu a ochraně životního prostředí v rámci Společné zemědělské politiky čeká v pondělí evropské ministry zemědělství v Bruselu. Tisková zpráva ministerstva zemědělství uvádí, že při prvním zasedání Rady za finského předsednictví budou hovořit také o snižování používání pesticidů nebo situaci s africkým morem prasat. Ministr zemědělství Miroslav Toman se sejde na bilaterálním jednání se svým finským protějškem Jarim Leppou.