Aktuálně

Odměny náleží všem zdravotníkům, tvrdí zdravotnické odbory. Ministerstvo zdravotnictví pro ně chystá pět miliard korun!

  • Zveřejněno: 04.06.2020

Odměny za dobu pandemie koronaviru náleží podle představitelů zdravotnických odborů všem zdravotníkům, nikoliv pouze těm, kteří se starali přímo o nakažené covidem-19. Měly by být podle nich odstupňované podle míry jejich ohrožení. Na společné tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámily Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK-SČL).

Výzva zdravotnických odborů premiérovi Andreji Babišovi k jednání o odměnách pro zaměstnance nemocnic za práci během epidemie koronaviru

  • Zveřejněno: 04.06.2020

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK-SČL) vítají, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostal od premiéra Andreje Babiše za úkol jednat s odbory o jejich požadavcích na odměny za práci během epidemie koronaviru. Uvádějí ve své společné výzvě premiérovi Andreji Babišovi k jednání o odměnách pro zaměstnance nemocnic za práci během epidemir koronaviru, kterou dnes zveřejnily.

Schodek státního rozpočtu se může letos přiblížit 500 miliardám, připustila ministryně financí Alena Schillerová

  • Zveřejněno: 04.06.2020

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila, že navrhne zvýšení deficitu z 300 miliard, na které se už letos plánovaný rozpočet dříve měnil. Ministryně to ve středu řekla v České televizi. Uvedla také, že se zvažují i další formy pomoci zasažené ekonomice, například COVID IV či podpora cestovnímu ruchu. K pokrytí výdajů chce využít hlavně prodej státních dluhopisů, o které mají investoři velký zájem. 

Čeští a moravští zemědělci v době pandemické krize odvedli pro své spoluobčany kus velmi dobré a mimořádně intenzivní práce!

  • Zveřejněno: 04.06.2020

Před několika dny, v květnovém čísle časopisu AGRObase, který vydává Agrární komora ČR, byl zveřejněn článek prezidenta Agrární komory (AK) ČR Zdeňka Jandejska, ve kterém zhodnotil úlohu českých a moravských zemědělců v souvislosti s pandemickou krizí, kterou jsme v uplynulých třech měsících prožívali.

Poslanci znovu projednají otázku stanovení minimálního podílu povinné kvóty českých potravin na pultech obchodů. Ještě chtějí výši této kvóty zpřesnit!

  • Zveřejněno: 04.06.2020
Ze třetího čtení zpět do druhého vrátila ve středu Poslanecká sněmovna návrh na zavedení povinného minimálního podílu českých potravin v obchodech. O vrácení požádal sněmovní zemědělský výbor, aby bylo opět možné načíst pozměňovací návrhy. Ty by měly normu, která vzbudila velký a nejednoznačný ohlas, dál zpřesnit. Ve svém zpravodajství to včera v pořadu Události oznámila Česká televize.

Čeští producenti musí vědět, že vypěstované potraviny nevyhodí, tvrdí předseda Zemědělského svazu

  • Zveřejněno: 04.06.2020
Za zvýšení cen potravin nemohou podle předsedy Zemědělského svazu a místopředsedy Agrární komory Martina Pýchy jen dopady koronavirové krize. Ceny v obchodech podle něj do velké míry formuje konkurence zahraničních obchodních řetězců. „To, co si v mnoha případech dovolí obchodníci u nás, si doma nedovolí,“ řekl v pořadu Interview ČT24.