Aktuálně

Péče v první linii

  • Zveřejněno: 01.04.2020
Na všech zaměstnancích a zaměstnankyních domovů pro seniory i na těch, kteří pomáhají starým lidem v jejich domovech, leží velká odpovědnost. Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb připravila jsme odpovědi na otázky, které nejčastěji pokládají zaměstnanci domovů pro seniory a dalších sociálních služeb.

Antivirus - podpora zaměstnanosti

  • Zveřejněno: 01.04.2020
Vláda schválila návrh na úpravu programu Antivirus. Požádat o náhrady mezd a platů půjde jednoduše, tj. plně elektronicky. Žadatelé nebudou muset nikam chodit. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. 

Podniky zvažují hromadné propouštění, tvrdí šéf odborů

  • Zveřejněno: 01.04.2020

Předseda odborových svazů ČMKOS Josef Středula Právu řekl, že firmy kvůli pandemii koronaviru zvažují hromadné propouštění. Novinky

Tisková zpráva: Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR žádá: Važte svá slova vůči zdravotníkům a zaměstnancům sociálních služeb!

  • Zveřejněno: 31.03.2020

OS zdravotnictví a sociální péče ČR žádá politiky a další, kteří se vyjadřují do médií, aby pečlivě vážili svá slova o zdravotnících a zaměstnancích sociálních služeb. Zaměstnanci ve zdravotnictví a sociálních službách se o své pacienty a klienty už dlouhodobě starají ve velmi obtížných podmínkách, v nedostatečném počtu, v obrovském fyzickém i psychickém vypětí.