Aktuálně

Absurditou roku jsou exekuce na mzdy zaměstnanců, které zvyšují administrativu firem

  • Zveřejněno: 23.05.2019
Absurditou roku zvolili podnikatelé exekuce na mzdy zaměstnanců. Na druhém místě je povinnost zajistit bezpečnost práce při práci z domova, takzvané home office. Třetí skončil stavební zákon s příliš dlouhou dobou na vyřízení stavebního povolení. Výsledek ve středu vyhlásili organizátoři soutěže, jejímž odborným garantem je Hospodářská komora ČR. ČT

Nezaměstnanost nadále klesá. Jsme na rekordních hodnotách

  • Zveřejněno: 23.05.2019
Česká republika si v rámci Evropské unie udržuje velmi dobrou kondici trhu práce. Podobně jako v předchozích letech i v roce 2018 rostla v Česku zaměstnanost a klesala nezaměstnanost. Tento vývoj Ministerstvo práce a sociálních věcí průběžně sleduje a pravidelně shrnuje v materiálu Analýza vývoje zaměstnanosti a nezaměstnanosti.

Komu pomoci do europarlamentu?

  • Zveřejněno: 23.05.2019
O volby do Evropského parlamentu v Česku není velký zájem, jak dokládá účast z roku 2014. Pokud však patříte k těm, kteří se k urnám chystají, ale zatím nevíte, pro koho hlasovat, poradí vám volební kalkulačka pro evropské volby 2019. Porovnejte si Vaše názory s názory kandidujících stran.

Jděte volit do Evropského parlamentu!

  • Zveřejněno: 23.05.2019
Česká republika by se skoro dala charakterizovat jako země voleb. Každý rok někoho volíme. Zanedlouho, ve dnech 24. a 25. května, budeme volit zástupce České republiky do Evropského parlamentu.