Aktuálně

Nová pravidla takzvaného kurzarbeitu platí, Zeman podepsal novelu

  • Zveřejněno: 20.06.2021
Nová pravidla takzvaného kurzarbeitu, podle nichž zaměstnanci budou moci být doma až čtyři dny v týdnu, nejvýše ale rok, platí. Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, která to zavádí. Zaměstnavatelé zaplatí pracovníkům za neodpracovanou dobu nejméně 80 procent jejich výdělku.
 
Stát firmám poskytne čtyři pětiny této náhrady i s odvody, a to do 1,5násobku celostátní průměrné mzdy. O prezidentově podpisu novely o zaměstnanosti ČTK informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Rada ČNB ve středu podle analytiků zahájí proces zvyšování úrokových sazeb

  • Zveřejněno: 20.06.2021
Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Bezpečný podnik – realizace prověrek systémů řízení BOZP v době pandemie covid-19

  • Zveřejněno: 20.06.2021
V minulém roce v Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina požádalo o prověření svého systému řízení bezpečnosti práce v rámci programu Bezpečný podnik 7 žadatelů. Prověřovaní zaměstnavatelé, u kterých byly v roce 2020 prováděny prověrky, jsou ekonomicky stabilní s dlouholetou tradicí, obhajující titul Bezpečný podnik již po několikáté.

Státy EU se dohodly na prodloužení ochranných kvót na dovoz oceli ze třetích zemí

  • Zveřejněno: 20.06.2021

Státy Evropské unie se dohodly na prodloužení ochranných kvót na dovoz oceli ze třetích zemí. Českému rozhlasu Plus to řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček za ANO. Opatření zavedla Evropská komise v reakci na cla uvalená tehdejším americkým prezidentem Donaldem Trumpem v roce 2018. Nástroj ochrany unijních ocelářů měl původně platit jen tři roky.

 

Konec práce z domova home office v České republice? Většina firem chce své lidi zpět, ztrácejí prý pracovní návyky!

  • Zveřejněno: 20.06.2021

Většina českých firem chce své zaměstnance zpátky na pracovištích, podle zpravodajství České televize to vyplývá z průzkumu mezi sedmi stovkami zaměstnavatelů. Ti často soudí, že lidé jsou doma méně produktivní nebo úplně ztrácejí pracovní návyky. Některé podniky ale i přesto připouštějí, že alespoň část práce by lidé mohli i dál dělat z domova.