Aktuálně

Školské odbory podpořily ministrův návrh

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Školské odbory podpořily ministra Plagu, shodují se na řešeni, požadovat pro pedagogy 5% navýšení platů, pokud neprojde návrh na plošné přidáni 3000 korun pro všechny zaměstnance veřejné sféry.

Hyundai v Nošovicích omezí výrobu převodovek. Naopak rozšíří výrobu baterií

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Chystaný odklon od spalovacích motorů a přechod k elektromobilitě se ve výrobě v automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku projeví už letos. Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se chystá ukončit výrobu převodovek v provozu Převodovkárna II., zvýší se zato výroba baterií, řekl mluvčí společnosti Petr Michník. E15

Google řádně neplatil externisty. Kauzu zametal pod koberec dva roky

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Společnost Google si údajně najímala tisíce agenturních a dočasných pracovníků v desítkách zemí, kteří byli nepřiměřeně finančně ohodnoceni, a více než dva roky se snažila celou situaci udržet v tajnosti. S informací přišel britský deník The Guardian. iDNES

Maláčová vidí vládní dohodu o mzdách ve veřejné sféře na konec září

  • Zveřejněno: 19.09.2021
Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News ocenila posun v názoru koaličního hnutí ANO. To v uplynulém týdnu navrhlo 3,5 procenta.

Rychlý růst cen už trápí celou Evropskou unii. Česko patří mezi smutné premianty

  • Zveřejněno: 19.09.2021

Průměrné tempo růstu cen v Evropské unii dosáhlo v srpnu 3,2 procenta v meziročním srovnání. Pouze v pěti zemích evropské sedmadvacítky se inflace držela pod dvěma procenty, což je cílová hranice Evropské centrální banky. Hned tři státy čelí pětiprocentnímu zdražování. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá z aktuálních dat Eurostatu.

Platy politiků mají vzrůst o šest procent. Návrh na jejich zmrazení ani nedostal šanci

  • Zveřejněno: 19.09.2021

Poslancům a senátorům vzroste od ledna 2022 jejich měsíční plat o 5,5 tisíce korun. Ministři si polepší o 10,5 tisíce měsíčně a prezident ČR o téměř 18 tisíc. Podle nejnovějších dat statistiků to spočítala Česká televize. Platy ústavních činitelů poslanci navázali na průměrnou mzdu v české ekonomice a rostou na rozdíl od platů učitelů, policistů či hasičů automaticky. Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl v létě platy politiků zmrazit. Poslanci se ale zákonem odmítli zabývat. Mimo jiné s argumentem, že ho premiér předložil pozdě.