Aktuálně

PŘEHLEDNĚ: Kde budou zemědělci ve čtvrtek protestovat

  • Zveřejněno: 22.02.2024
Ve čtvrtek ráno a dopoledne bude rušno na hraničních přechodech i v mnoha městech. Zemědělci na svých strojích vyrazí protestovat proti byrokracii, nespravedlivým dotacím v Evropské unii a levným neomezovaným dovozům potravin z Ukrajiny. Novinky

Je to poslední šance vyhnat ekofanatiky. Babiš o Green Dealu a eurovolbách

  • Zveřejněno: 22.02.2024
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš souhlasí s protesty zemědělců, které momentálně ovlivňují životy lidí v zemích Evropské unie včetně České republiky. „Ale nesouhlasím s tím, jak to udělali. Měli se sjednotit, aby vláda musela hájit zájmy vlastních producentů potravin a nemohla je v rámci svého antibabišismu hodit přes palubu,“ řekl v rozhovoru pro MF DNES.

Každé druhé máslo na českém pultu je z dovozu a rozmrazené

  • Zveřejněno: 22.02.2024

Každý druhý sýr prodaný na českých pultech pochází ze zahraničí. Stejně tak je ze zahraničí téměř každé druhé máslo. To bývá navíc často zmražené a pak znovu rozmražené, říká prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová.m Seznam Zprávy

To je něco tak drzého. Klaus se tvrdě pustil do Fialy kvůli výrokům o zemědělcích

  • Zveřejněno: 22.02.2024
Bývalý prezident Václav Klaus v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS hájil pondělní protesty farmářů. Podle něj se zemědělci chovali neuvěřitelně slušně a ukázněně. Naopak kritizoval premiéra Petra Fialu (ODS) za výroky o proruských akcích a opřel se také do ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL).

Výzva Zemědělského svazu ČR k připojení se k protestům evropských zemědělců

  • Zveřejněno: 21.02.2024

Zemědělský svaz ČR vyzývá všechny své členy, aby spojili síly s dalšími zemědělci a vyjádřili nesouhlas se současným směřováním zemědělské politiky v EU. Protest se bude konat ve čtvrtek 22. února v deseti zemích střední a východní Evropy včetně České republiky. Svou podporu protestům vyjádřili i němečtí zemědělci. Své názory vysloví čeští zemědělci formou průjezdu kolony traktorů a zemědělské techniky v regionech a směrem k hraničním přechodům, kde se plánují setkat s kolegy ze sousedních zemí. Hlavní část protestů proběhne v čase od 10.00 do 12.00 hodin.

Zhruba 800 traktorů v pondělí zaplnilo Prahu. S průběhem protestní akce jsou její organizátoři vcelku spokojeni. Odmítají však její dehonestaci v médiích!

  • Zveřejněno: 21.02.2024

V pondělí zaplnilo Prahu zhruba 800 traktorů. Staly se nejviditelnějším způsobem, jakým chtěli čeští zemědělci protestovat pro negativním tendencím programu Green Deal, jak ho přijala Evropská unie, a zároveň i proti zemědělské politice současné vlády. Sdělili to dnes organizátoři protestu zemědělců na tiskové konferenci v Praze, když hodnotili jeho průběh a význam pro sdělení současné vládě, ale i naší veřejnosti, že zemědělská politika EU, a také i České republiky, není správně nastavena!