Aktuálně

Zhasl jsi v kanceláři? Síkela nabádá ministerstva, aby neplýtvala energiemi. Úřady ujišťují, že šetří

  • Zveřejněno: 20.05.2022
Neplýtvejme energiemi, začněme u sebe a zapojme kolegy. To je hlavní heslo kampaně šéfa rezortu průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), jímž chce ve veřejné správě bojovat za energetickou nezávislost Česka na Rusku. E15

Na přestavbu klecových chovů slepic chybějí peníze, tvrdí farmáři

  • Zveřejněno: 20.05.2022
Pomalu ale jistě se blíží konec klecových chovů slepic v Česku. Do roku 2027 budou muset farmáři zrušit jejich provoz. Obávají se, že do pěti let nedokážou klece na haly přestavět kvůli abnormálnímu zdražování energií a materiálů. E15

Společný dopis Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR zaslaný předsedovi Vlády ČR

  • Zveřejněno: 19.05.2022

Vážený pane premiére,

jako zástupci profesních svazů sdružujících pěstitelská, chovatelská, zpracovatelská a dodavatelská odvětví v zemědělství, lesnictví a potravinářství jsme znepokojeni pasivním a kontraproduktivním přístupem vlády České republiky k vyjednávání definitivní podoby Národního strategického plánu Společné zemědělské politiky Evropské unie po roce 2022. Akceptovat v tento okamžik všechny připomínky Evropské unie bude znamenat snížení zemědělské produkce a další administrativní zátěž pro zbývající zemědělské podnikatele. Zároveň si vláda při extrémním růstu cen potravin nemůže v současné chvíli dovolit nereflektovat požadavek komisaře pro zemědělství Janusze Wojciechowského, jenž vyzývá k podpoře udržitelného produkčního zemědělství.  Více v článku.

Zákon o významné tržní síle již nebude dopadat jen na obchodní řetězce. Jak je to s uzavíráním smluv písemnou formou?

  • Zveřejněno: 19.05.2022

Lze sjednávat smlouvy o dodávkách potravin ústně? Co se rozumí písemnou formou smlouvy? Je požadavek písemné formy smlouvy obsažen ve směrnici? Všechny tyto otázky je možné si klást v souvislosti s novelizací zákona o významné tržní síle a nekalých obchodních praktikách, který je v současné době projednáván Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.

Návštěva v Sokolovské uhelné

  • Zveřejněno: 19.05.2022
V pondělí se v Sokolově sešli odboráři ze Sokolovské uhelné s předsedou ČMKOS a zástupci OSPHGN. Součástí návštěvy byla prohlídka uhelné dolu Jiří a zpracovatelské části ve Vřesové. Dále si odboráři prohlédli Jezero Medard a koupaliště Michal vzniklé zatopením dolu.