Aktuálně

ČMKOS už má 32 odborových svazů

  • Zveřejněno: 09.12.2019
ČMKOS dnes přijala za svého nového člena OS Média, odborový svaz hromadných sdělovacích prostředků, který sdružuje základní odborové organizace působící v Českých médiích veřejné služby, tedy v Českém rozhlase (ČRo), České televizi (ČT) a České tiskové kanceláři (ČTK).

Nový stavební zákon míří do finále. Pochybnosti měst a obcí jsou o jeho obsahu i vlivu developerů

  • Zveřejněno: 09.12.2019

Zrychlit stavební řízení v České republice je závažný problém, který nevyřešily v uplynulých letech dílčí novely stavebního zákona. Proto se Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ČR, které má otázku novely stavebního zákona ve své gesci, rozhodlo před několika lety, že bude zpracován a také legislativně přijat úplně nový stavební zákon, který stavební řízení skutečně zrychlí.

Na SŽDC podepsáno! SŽDC uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

  • Zveřejněno: 09.12.2019
Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Bc. Jiří Svoboda MBA a devět představitelů odborových organizací podepsali na základě posledního návrhu generálního ředitele 3. změnu platné Podnikové kolektivní smlouvy na období od 1. února 2018 do 31. prosince 2019 a zároveň i Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2020.

Odcházející zaměstnanec už není zrádce. Firmy jsou navrátilcům otevřené

  • Zveřejněno: 09.12.2019
Ještě před několika lety byl dobrovolný odchod z velké korporace jednosměrnou jízdenkou. Cesta zpět nebyla možná. Firmy totiž neměly zájem o žádné navrátilce. Nedostatek lidí však firmy donutil tento postoj změnit. Bývalé zaměstnance dnes při pohovorech striktně odmítá jen asi čtvrtina z nich. iDNES

Za dvojí kvalitu nemůžeme, ohrazují se obchodní řetězce proti milionovým pokutám

  • Zveřejněno: 09.12.2019
Odpovědnost za dvojí kvalitu potravin by měli mít obchodníci, shodla se v pátek Sněmovna v rámci prvního čtení vládní novely zákona. Obchodní řetězce novelu považují za nespravedlivou. Pokud zákon vejde v platnost, hrozí jim až 50 milionová pokuta. Sankce budou moct převést na výrobce jen v případě předělání stovek smluv. iDNES