Aktuálně

Práce při extrémních teplotách: Přerušení činnosti i nárok na ochranné nápoje

  • Zveřejněno: 17.08.2022
Česko zachvátily extrémně vysoké teploty. Některé profese jimi trpí více než jiné. Jaká máte vůči zaměstnavateli při práci ve vedru práva? E15

Ministr Nekula: Mezi zemědělce rozdělíme navíc mimořádných 831 milionů korun, abychom jim pomohli v krizové situaci

  • Zveřejněno: 17.08.2022
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula schválil sazby pro mimořádnou podporu ve vybraných sektorech. Celkem 831 milionů korun je hlavně určeno na pomoc zemědělcům v krizové situaci a posílení soběstačnosti citlivých zemědělských sektorů. K nim patří především chov prasat, drůbeže, dojeného skotu a dále pěstování jablek nebo brambor.

Podle Středuly vláda ukazuje trestuhodnou nečinnost a svádí to na předsednictví v EU

  • Zveřejněno: 17.08.2022

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a kandidát na prezidenta ČR Josef Středula otevřeným dopisem adresovaným premiérovi Petru Fialovi (ODS) vyzval vládu, aby okamžitě začala řešit energetickou krizi. Premiér podle něj zatím nepoužil ani zákon o cenách, který nabízí možnost regulování cen. Jiné země to udělaly, mají inflaci o deset procentních bodů i více nižší. Podle zprávy, kterou dnes, tj. v úterý, vydal iportaL24.c, to předseda ČMKOS Středula řekl v Ostravě novinářům.

Ceny všech výrobců meziročně rostly již více než rok

  • Zveřejněno: 16.08.2022
Meziměsíčně ceny zemědělských výrobců klesly o 3,6 % a meziročně byly vyšší o 39,8 %. Ceny průmyslových výrobců vzrostly meziměsíčně o 0,3 % a meziročně o 26,8 %. Ceny stavebních prací se zvýšily meziměsíčně o 1,0 % a meziročně o 13,0 %. Aktuální data dnes zveřejnil Český statistický úřad.