Aktuálně

Za rok bude dobře, říkají Češi. Ale už polovina začala šetřit

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Češi po rozvolňování bezpečnostních opatření proti koronaviru začali pociťovat ekonomické dopady pandemie. Šetří, omezují cestování a neutrácí za drahé zboží. Někteří v rámci úspor dokonce kupují jen to nejnutnější. Seznam Zprávy

Novela zákoníku práce přehledně: Dovolená v hodinách, sdílené úvazky, vyšší náhrady

  • Zveřejněno: 13.08.2020
Spravedlivější výpočet dovolené pro zaměstnance s různě dlouhými směnami nebo možnost pro rodiče malých dětí či seniory dělit se o jednu pracovní pozici. To jsou nejdůležitější změny, které od příštího roku přinese novela zákoníku práce. Mění také podmínky pro práci v EU kvůli rozmachu agenturního zaměstnávání. E15

Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal: České potraviny v řetězcích musejí chtít i samotní zákazníci!

  • Zveřejněno: 12.08.2020

O situace v českém zemědělství promluvil prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, který Deníku.cz v sobotu 8. srpna poskytl rozhovor, ve kterém se v úvodu charakterizoval průběh žní, které právě nyní probíhají. Uvedl, že letos se žně proti loňskému roku o trochu opozdily, ale v těchto dnech se již částečně vrací k normálu, to je, že hlavní část sklizně připadá na přelom července a srpna.

Výjezdy do regionů pokračují i v měsíci srpnu

  • Zveřejněno: 12.08.2020
Dnes v Pardubicích tým ČMKOS posílí předsedkyně Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví Alena Chlapíková. Kde nás najdete: Pardubice, Náměstí republiky: od 10.30 do 15:30 hodin. Těšíme se na Vás.

Chceme testy zdarma a zásobu roušek

  • Zveřejněno: 12.08.2020
Jasné plány pro nový školní rok na pozadí koronaviru zatím známé nejsou. Podle předsedy školských odborů Františka Dobšíka ale Ministerstvo školství musí zajistit, aby se učitelé nemuseli obávat, že se ve škole covid-19 nakazí. Řekl to v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.