Aktuálně

Efektivita práce se zvyšuje. Proč na pracovišti stále trávíme neúměrné množství času?

  • Zveřejněno: 22.01.2020
Poslechněte si, jestli je česká ekonomika na zkrácení pracovní doby připravená. Český rozhlas

Návrh od ministryně práce Jany Maláčové nepřináší systémové řešení udržitelnosti, míní Národní rozpočtová rada. Vidí ale i pozitiva.

  • Zveřejněno: 22.01.2020

Návrh důchodové reformy, který v lednu představila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), dál zvyšuje výdaje státu a prohlubuje tedy budoucí finanční neudržitelnost penzí. Pokud by se systém měl podle představeného návrhu měnit, pak zároveň musí dojít k reformě i na příjmové straně. Stát by musel najít nové zdroje peněz, z nichž by důchody platil. Tak návrh hodnotí Národní rozpočtová rada. Uvádí to server Peníze.cz

 

2020: Reforma společné zemědělské politiky odložena na neurčito

  • Zveřejněno: 22.01.2020
Nad objemem agrárních dotací, způsobem jejich rozdělování i celkovou podobou reformované společné zemědělské politiky stále visí otazník. Jednání nad dílčími složkami probíhala po celý loňský rok a budou pokračovat i letos. Podaří se v tomto roce dosáhnout finální dohody? Komise doufá, že ano, členské státy jsou však opačného názoru. Ve své hodnotící zprávě za rok 2019 a výhledech pro rok 2020 to na svých webových stránkách uvádí server EURACTIV.cz.

Vicepremiér Karel Havlíček se dopravy ujme v pátek. Preniér Andrej Babiš si dovede představit fúzi více ministerstev

  • Zveřejněno: 22.01.2020

Jmenování Karla Havlíčka (za ANO) ministrem dopravy se uskuteční v pátek po návratu premiéra Andreje Babiše (ANO) z cesty do Izraele. Vicepremiér Karel Havlíček je nyní ministrem průmyslu a obchodu a po odvolání stávajícího ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by měl podle návrhu premiéra vést trvale oba resorty. Opozice mluví o personální vyprahlosti, premiér Andrej Babiš si ale dovede představit slučování dalších ministerstev.