Aktuálně

Ministerstvo zemědělství některé dotace na sady vymáhá zpět, čeká se však na rozhodnutí soudu

  • Zveřejněno: 15.01.2021
Evropská komise vyšetřuje, zda investiční podpory, které v minulosti ČR přerozdělovala na restrukturalizaci ovocných sadů a budování závlah, nebyly v rozporu s pravidly. Ministerstvo zemědělství o potížích s čerpáním dotací pro malé podniky velkými společnostmi ví, před dvěma roky v několika případech rozhodlo o odnětí podpory.

Mzdová kalkulačka pro rok 2021: Kolik zaměstnanec odvede státu?

  • Zveřejněno: 15.01.2021
Snad nejdůležitějším mzdovým údajem pro zaměstnance je čistá mzda, kterou pravidelně dostávají na svůj bankovní účet. Jak na výpočet čisté mzdy v roce 2021?  Se začátkem roku 2021 se zároveň ruší superhrubá mzda a dochází ke zvýšení slevy na poplatníka. O kolik si díky tomu zaměstnanci polepší? Pomůže vám mzdová kalkulačka E15.

Platová matematika - Od čtyř do devíti

  • Zveřejněno: 15.01.2021
Redaktor Radmil Švancar se v připojeném článku z Učitelských novin podrobně zabýváplněním slibů, které učitelé dostali v souvislosti se slíbeným navyšováním platů v tomto roce. Místo devíti procent jim nakonec byla přiznána pouze čtyři procenta do tarifů, na nepedagogické pracovníky se nedostalo.

Odvětvová kolektivní smlouva v zemědělství podepsána. Tarifní mzdy v roce 2021 vzrostou o 3,2 %!

  • Zveřejněno: 15.01.2021

Mzdové tarify v zemědělství vzrostou v letošním roce v průměru o 3,2 procenta, nejnižší třídy vzrostou o více. U příležitosti podpisu odvětvové Kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS) pro rok 2021 to, ve čtvrtek 14. ledna 2021, oznámili představitelé Zemědělského svazu ČR (ZS ČR), Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů (ČMSZP) a Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR).

Těžaři už nepropustí tolik lidí, chtějí si uchránit nedostatkové profese

  • Zveřejněno: 15.01.2021
Na minimum by měl v letošním roce klesnout počet lidí, kteří opustí Sokolovskou uhelnou v souvislosti s útlumem těžby hnědého uhlí a s omezováním navazujících provozů. Zároveň firma nechce přijít o žádané profese. iDNES

Největší procento očkovaných má v EU Dánsko, ČR je osmnáctá

  • Zveřejněno: 15.01.2021
Při očkování proti novému typu koronaviru zatím ze všech zemí postupuje nejrychleji Izrael, který již naočkoval 23 procent svých obyvatel. V zemích Evropské unie je na tom nejlépe Dánsko, které dosud naočkovalo přes dvě procenta populace, následuje Itálie (1,32 procenta) a Španělsko (1,24 procenta).