Aktuálně

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

  • Zveřejněno: 17.01.2021
České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni jen na tržbách dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. ČTK

Praha zvýší nájmy v bytech

  • Zveřejněno: 17.01.2021
Pražští radní souhlasili s návrhem Adama Zábranského (Piráti) zvýšit nájemné v městských bytech s výjimkou skupin lidí, které jsou nejvíce ohroženy dopady pandemie. Výše měsíčního nájemného pro stávající nájemníky s nově uzavřenými smlouvami se zvedne na 164 korun za metr čtvereční v centru Prahy a 132 korun za metr čtvereční mimo centrum. Novinky

Kvíz: Sníte o skvělém platu a profesní kariéře? Otestujte se, na co máte

  • Zveřejněno: 17.01.2021
Co někoho v jeho kariéře činí šťastným, vás nemusí vůbec těšit. Stanovte si své priority na základě toho, co umíte nejlépe. Kvíz iDNES vám v tom třeba pomůže.

Jak a proč podporovat sociální podniky

  • Zveřejněno: 17.01.2021

Podpora sociálního podnikání zůstává stále otevřeným tématem, které je naléhavější zvlášť teď – v době krize. Z výzev ESF a IROP EU byly v posledních deseti letech podpořeny téměř dvě stovky projektů, na trhu dnes působí 300 – 400 sociálních podniků, vesměs integračních.

Marks & Spencer v Česku dočasně zavírá všechny obchody

  • Zveřejněno: 17.01.2021
PRO ZAMĚSTNANCE – ZÁKONÍK PRÁCE PLATÍ STÁLE. Zaměstnancům firmy Marks and Spencer, kterým nebude v důsledku uzavření provozoven přidělována práce, náleží náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele.