Aktuálně

Prezident Hospodářské komory ČR V. Dlouhý nechápe schodek 390 miliard. Je to důsledek krize, říká ministr K. Havlíček

  • Zveřejněno: 23.06.2021

Prezident Hospodářské komory ČR (HK ČR) Vladimír Dlouhý tvrdí, že schodek státního rozpočtu na příští rok ve výši 390 miliard korun nechápe. Podle něho může mít Česká republika velký problém s udržitelností veřejných financí. Prohlásil to v pondělním pořadu Události, komentáře České televize.

Komise nebude s ochranou rozpočtu čekat na soud EU, oznámila komisařka EK Věra Jourová

  • Zveřejněno: 23.06.2021

Evropská komise (EK) nebude čekat na verdikt Soudního dvora Evropské unie a pravděpodobně začne využívat nová pravidla podmiňující čerpání z unijních fondů dodržováním principů právního státu. Podle zpravodajství České televize to uvedla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, podle níž unijní exekutiva předložila členským zemím a Evropskému parlamentu podrobnosti využití tohoto mechanismu a zároveň už pracuje na hodnocení jednotlivých zemí.

Komory a podnikatelské svazy ostře protestují proti návrhu ČSSD snižovat počty agenturních pracovníků v provozech

  • Zveřejněno: 23.06.2021
Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR, Potravinářská komora ČR a Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR odmítají vládní návrh z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí ČR o omezení počtu agenturních pracovníků ve vybraných provozech. V jejch společném prohlášení, které nám zaslala Agrární komora ČR, uvádějí, že návrh ministryně Jany Maláčové (ČSSD) ukazuje na nepochopení trhu práce v České republice a neodráží reálnou situaci

Do dluhové brzdy můžeme narazit už za tři roky, varuje Národní rozpočtová rada

  • Zveřejněno: 23.06.2021
České veřejné finance jsou při nynějším nastavení rozpočtové politiky a výdajů nadále dlouhodobě neudržitelné. Situace se navíc za poslední rok výrazně zhoršila nejen vlivem pandemie, ale i kvůli krokům vlády, jako byl například pokles zdanění. V každoroční Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí to uvedla Národní rozpočtová rada. E15

Spodní hranicí mzdového růstu jsou tři procenta

  • Zveřejněno: 23.06.2021
Spodní hranicí požadovaného růstu mezd při uzavírání nových kolektivních smluv jsou tři procenta. Jakékoli mzdové ústupky jsou nepřijatelné, protože k nim není důvod. Shodli se na tom delegáti konference jihočeského krajského sdružení Odborového svazu KOVO, která se uskutečnila v závěru minulého týdne v Českých Budějovicích.

Byla vyhlášena soutěž pro firmy, které zaměstnancům pomáhají skloubit práci s péčí o jejich blízké

  • Zveřejněno: 23.06.2021
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje společně s organizací Byznys pro společnost1 nultý ročník ceny Zaměstnavatel přátelský k neformálně pečujícím/ Caregivers Friendly Employers 2021. Smyslem soutěže je ocenit firmy vytvářející co nejlepší podmínky pro zaměstnance, kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké.