Aktuálně

PŘÍKLAD POZITIVNÍHO SOCIÁLNÍHO DIALOGU MEZI ZAMĚSTNAVATELI A ODBORY EXISTUJE U NÁS VE STAVEBNICTVÍ!

  • Zveřejněno: 22.01.2019

Ve dnech 1. a 2. února proběhne v pražském hotelu Olšanka VIII. sjezd OS Stavba ČR, který má za úkoly zhodnotit uplynulé čtyřleté období činnosti odborového svazu, to je jak se stavebním odborářům dařilo, v rámci sociálního dialogu se stavebními podnikateli, obhajovat oprávněné zájmy více než 350 000 zaměstnanců ve stavebnictví.

Tripartita projednala kůrovcovou kalamitu i cut-off score

  • Zveřejněno: 22.01.2019

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 21. ledna 2019 sešli na prvním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce. Na zasedání se řešila například problematika velkých dopravních staveb či pozice k doporučením OECD pro zdravotnictví v ČR.

Řešení dlouhodobé nezaměstnanosti? MPSV bude pokračovat v podpoře veřejně prospěšných prací

  • Zveřejněno: 22.01.2019

Veřejně prospěšné práce patří mezi nejvíce využívané nástroje aktivní politiky zaměstnanosti. Díky nim se daří zvyšovat zaměstnanost zejména těch, kteří dlouho nedokáží najít práci. Ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s Úřadem práce ČR v maximální možné míře podporuje obce v jejich snahách o zaměstnávání těchto lidí v rámci veřejně prospěšných prací.

Tripartita odmítla hranici pro přijímání na maturitní obory

  • Zveřejněno: 21.01.2019

Ministerstvo školství nebude připravovat návrh na zavedení hranice úspěšnosti pro přijetí ke studiu maturitních oborů. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů došli v pondělí na jednání tripartity ke shodě, že tzv. cut-off score čili nepodkročitelné minimum není správným nástrojem. ČT

Učitelé našli na lednové výplatnici průměrně 39 tisíc

  • Zveřejněno: 21.01.2019

Průměrný hrubý měsíční plat učitelů v lednu přesáhl 39 tisíc korun, což je o pět tisíc víc než v roce 2018. Vyplývá to z nové analýzy ministerstva školství, kterou získala ČT. Stejným tempem by se podle premiéra Andreje Babiše měly platy učitelů zvyšovat i v příštím roce.

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 21.01.2019

Dnes proběhne od 9.00 hodin na Úřadu vlády 147. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.