Aktuálně

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 12.04.2021
Dnes se od 9.00 hodin uskuteční formou videokonference 158. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Podcast: Česká pozice k zelené politice EU není skeptická, ale realistická, říká Štěpán Černý z Úřadu vlády

  • Zveřejněno: 12.04.2021
Česko přistupuje k evropské klimatické politice „se zdravým rozumem“. Jak se mu daří svou pozici prosazovat na summitech Evropské rady? A co můžeme od Bruselu v následujících měsících na poli ochrany klimatu očekávat? Odpovídá Štěpán Černý, ředitel Odboru koordinace evropských politik Úřadu vlády ČR. EURACTIV

Přehledně: Otevírají se obchody i školy. Co se od pondělí mění?

  • Zveřejněno: 11.04.2021
O půlnoci z neděle na pondělí přestane v Česku platit nouzový stav. Díky tomu mohou otevřít školy, obchody i služby. Jejich provozovatelé se ale budou muset řídit zpřísněnými pravidly. Přinášíme přehled hlavních změn v omezení běžného života kvůli koronaviru, které začnou platit od pondělí 12. dubna.

Nejméně 300 miliard, odhaduje Schillerová deficit na rok 2022. Víc peněz chce armáda i školství

  • Zveřejněno: 11.04.2021
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by ráda udržela schodek státního rozpočtu v roce 2022 pod 400 miliardami. I tak půjde zřejmě o druhý nejhorší deficit v historii České republiky. Ministerstvo financi právě pracuje na první verzi, Vláda ji projedná v červnu. K prioritám patří další přidávání důchodcům i učitelům, víc peněz do zdravotnictví i na obranu. Výrazné úspory, po nichž volá opozice, vláda nechystá.

Spojení Škody s Volkswagenem přineslo dodnes 25.000 nových pracovních míst

  • Zveřejněno: 11.04.2021
Od vstupu německého koncernu Volkswagen do automobilky Škoda Auto "škodovka" za 30 let zvedla počet zaměstnanců o 25.000 z tehdejších 17.000 na dnešních zhruba 42.000 po celém světě. Šestinásobně se zvedly prodeje aut, automobilka mohla díky spojení s Volkswagenem také investovat stovky miliard do vývoje, výroby i vzdělání, informovala ČTK Škoda Auto.
 
Podle odborů Škody Auto se spojením s Volkswagenem stala Škoda nejlépe privatizovaným podnikem střední a východní Evropy.