Aktuálně

Netolický: Stravenkový paušál nemusí být pro zaměstnance přínosem…

  • Zveřejněno: 24.01.2020

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v pátek v Praze s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou o problematice zavedení stravenkového paušálu, stavebním zákonu či aktuálním tématům ve vztahu k zaměstnancům v regionu. PardubiceŽIVĚ

Klíčové jednání v Bruselu o střetu zájmů proběhne bez účasti ministra zemědělství Miroslava Tomana

  • Zveřejněno: 23.01.2020

Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) bude chybět na úterní schůzce se zástupci Evropské komise k auditnímu šetření o střetu zájmů. Serveru iROZHLAS.cz, jak uvedl ve svém zpravodajství, to potvrdil mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Ministr Miroslav Toman by se měl přitom den před klíčovým jednáním o zemědělských dotacích účastnit evropské Rady pro zemědělství a rybolov. Resort argumentuje tím, že není běžné, aby na setkání k evropským prověrkám chodili ministři členských států.

Významná podpora našemu zemědělství je nutnou podmínkou dalšího rozvoje českého venkova!

  • Zveřejněno: 23.01.2020

Zemědělství odjakživa patřilo k životu na venkově. Bylo tím základním, co zajišťovalo práci pro převážnou část obyvatel na vesnicích. Nicméně, je zapotřebí říci, že práce v zemědělství za posledních pár desítek let, díky nové technice, dostává již jiný charakter. Jenže, musíme říci, že na venkově se v současné době vede polemika, zda kdo je pro další rozvoj našeho zemědělství potřebnější, zda rodinné farmy, jako byly za první republiky, nebo právě akciové společnosti a „eseróčka“, které se transformovaly z bývalých JZD a státních statků, a které disponují moderní a vysoce výkonnou technikou.

O názor, jak to ve skutečnosti s českým zemědělstvím vypadá, jsme požádali viceprezidenta Agrární komory ČR Ing. Leoše Říhu, který je zároveň i ředitelem a hlavním agronome akciové společnosti KLAS Nekoř ve východních Čechách.

Učitelé dostanou také přidáno aneb zavádějící titulek

  • Zveřejněno: 23.01.2020
V deníku Právo a o den později na serveru Novinky.cz vyšel článek s titulkem "Učitelé dostanou výrazně přidáno". Článek obsahuje jistě zajímavé informace, nicméně titulek je podle našeho názoru zavádějící. Spíše by měl znít: "Učitelé dostanou také přidáno".

Bezhlavé navyšování platů skončilo. Mzdy specialistů už tolik nerostou

  • Zveřejněno: 23.01.2020
Odborníci v českých firmách, jako jsou IT odborníci a inženýři, ale také uchazeči o kvalifikovanou práci, musí letos počítat pouze s vlažným nárůstem platů. Podle průzkumu personální společnosti Hays si loni v průměru polepšili o 6,5 procenta a letos to bude odhadem o 3 až 5 procent. iDNES