Aktuálně

MF připravilo velký liberační balíček

  • Zveřejněno: 29.10.2020
Ministerstvo financí s ohledem na složitou situaci řady daňových poplatníků prodloužilo platnost daňových úlev představených v rámci jarních liberačních balíčků a rozšířilo je o další. Zároveň vyzýváme podnikatele a živnostníky, aby v případě potřeby využívali stávajících možností, které jim nastavení daňového systému přináší. Stávající i nová liberační opatření přehledně shrnujeme v takzvaném Velkém liberačním balíčku.

Prodloužení záruk z COVID III schválila Sněmovna do příštího roku

  • Zveřejněno: 29.10.2020
Poskytování záruk podnikatelům z programu COVID III se prodlouží nejméně do poloviny příštího roku. Dne 21.10.2020 to schválila Sněmovna, musí to ještě schválit Senát a podepsat prezident. Původně měl tento program skončit ke konci letošního roku. Vládní návrh zákona reaguje na rozhodnutí Evropské komise, která umožnila prodloužení tohoto programu zatím jen do poloviny příštího roku. Vláda se bude snažit vyjednat prodloužení až do konce roku 2021.

Česká ekonomika letos klesne o osm procent, odhaduje Česká bankovní asociace

  • Zveřejněno: 29.10.2020

Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že hospodářství letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak mělo růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Podle zpravodajství České televize o tom Česká bankovní asociace informovala na on-line tiskové konferenci. Přitom v červencové prognóze očekávala, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům koronaviru v průměru o 7,5 procenta a příští rok poroste o 5,3 procenta.

Co si ohlídat, když nemáte výplatu, ale dávky nemocenské či ošetřovného

  • Zveřejněno: 29.10.2020
Jste na nemocenské nebo na ošetřovném a peníze vám vyplácí okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ). Možná ale máte se svým zaměstnavatelem sjednány pravidelné srážky ze mzdy. Co se hradí i z dávek a co musíte zaplatit sami, přiblížíme na konkrétním případu čtenáře iDNES.