Aktuálně

Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 18.01.2022
V úterý 18. ledna 2022 proběhne od 14.00 hodin na Úřadu vlády 162. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Petra Fialy zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Je lepší stravenka, nebo paušál? Některé firmy časem změnily názor

  • Zveřejněno: 18.01.2022
Od loňského roku stravenky nedostávají hlavně zaměstnanci menších firem, které raději přešly k paušálu. Stravenkovým firmám tak odcházeli klienti a české jedničce klesly tržby. Seznam Zprávy

Napo sehrává svou úlohu v bezpečné digitalizaci

  • Zveřejněno: 18.01.2022
Budoucnost je již realitou a pracoviště se přizpůsobují novým způsobům práce a novým technologiím. Napo by byl rád, kdyby tento přechod zahrnoval co nejvyšší úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví – díky využití příležitostí k vytvoření lepšího pracovního prostředí a překonání souvisejících překážek.

Inflace není chronická nemoc, říká Jiří Rusnok, guvernér ČNB. Těžší bude dostat Česko mezi elitu

  • Zveřejněno: 18.01.2022

Dvouciferná inflace se v Česku rozhodně neusídlí, říká guvernér ČNB Jiří Rusnok. Centrální banka sice bude muset růst cen ještě krotit dalším zvýšením sazeb, jak ale guvernér obratem dodává, dovede si jen těžko představit, že by základní úroková sazba, která je nyní 3,75 procenta, šla až nad pět procent. Jiří Rusnok to uvedl ve svém rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Ocelárny jedou nahoru, my máme černého Petra, říká odborář ze Škodovky

  • Zveřejněno: 17.01.2022
Většina položek nutných k výrobě aut podražuje. Podle šéfa škodováckých odborů Jaroslava Povšíka nyní drží automobilky pomyslného černého Petra. Některé modely mohou prodávat pod cenou, ale jako celek musejí být v zisku. Seznam Zprávy