Aktuálně

Dohodáři dostanou příplatky i rozvrh. Začíná platit novelizovaný zákoník práce

  • Zveřejněno: 03.10.2023
Se začátkem října začíná platit novelizovaný zákoník práce. Mění hlavně pravidla pro lidi, kteří pracují na dohody. Změny je mají přiblížit ke klasickému pracovnímu poměru. Nově budou mít takzvaní dohodáři například právo na příplatky za práci o víkendech. Jasnější má být i to, na co přesně a kdy si je firmy najímají. ČT

Kdo si nejvíc polepšil? Nový žebříček nejlépe a nejhůře placených prací

  • Zveřejněno: 03.10.2023
Mzdy v soukromé sféře stouply za první pololetí v průměru o sedm procent, platy ve veřejné sféře o pět procent. Přesto mají „státní zaměstnanci“ vyšší příjmy než lidé v soukromém sektoru. peníze

Odbory nesouhlasí kvůli platům učitelů s návrhem rozpočtu na příští rok

  • Zveřejněno: 03.10.2023
Podvodem na pracovnících ve školách je podle odborů návrh státního rozpočtu na příští rok. Učitelé nebudou mít v roce 2024 výdělek ve výši 130 procent průměrné mzdy, přestože to ukládá zákon, řekla ČTK v reakci na návrh odeslaný vládou do Sněmovny místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová.

V srpnu byla očištěná míra nezaměstnanosti 2,6 %

  • Zveřejněno: 02.10.2023
Podíl nezaměstnaných k ekonomicky aktivním, tj. součtu zaměstnaných a nezaměstnaných, dosáhl v srpnu 2,6 %. Meziročně se zvýšil o 0,2 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti mužů dosáhla 2,2 %, u žen 3,1 %. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad.

Strategická investice: ČEPS koupil firmu NET4Gas, která u nás provozuje přepravní a vnitrostátní plynárenskou soustavu!

  • Zveřejněno: 02.10.2023

Státní společnost ČEPS koupila firmu Net4Gas, která v tuzemsku vlastní a provozuje přepravní a vnitrostátní plynárenskou soustavu. Podle ekonomického zpravodajství Českého rozhlasu za NET4GAS stát zaplatí až pět miliard korun. Tři miliardy hned a další maximálně dvě miliardy v případě, že firma bude mít dobré ekonomické výsledky.