Aktuálně

„Výpověď dohodou“ vůbec neexistuje. Označuje se tak dohoda o ukončení pracovního poměru

  • Zveřejněno: 31.03.2023
Pokud chcete ze zaměstnání odejít co nejrychleji a nechcete čekat, než uplyne dvouměsíční výpovědní lhůta, můžete se se zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovního poměru dohodou. Lidově se tomuto způsobu rozvázání pracovního poměru říká výpověď dohodou. Umožní vám odejít z práce klidně ze dne na den, ale musí s tím souhlasit i zaměstnavatel. měšec

Komentář předsedy OS KOVO: „S politiky mluvit musíme!“

  • Zveřejněno: 31.03.2023
Rád bych se ohlédl za naší demonstrací před Úřadem vlády. Jako vedení OS KOVO jsme chtěli dát najevo naši nespokojenost s kroky, které vláda připravuje. To, že se ministři sebrali a raději odjeli do Jeseníku svědčí o jejich přístupu k sociálnímu dialogu.

Odboráři, za podpory řady opozičních politiků, demonstrovali proti chystané důchodové reformě a nové emisní normě Euro 7!

  • Zveřejněno: 30.03.2023

Včera, ve středu 29. března 2023, přesně v poledne, začala před Úřadem vlády ČR v Praze demonstrace odborářů, kteří se do Prahy sjeli ze všech koutů naší republiky. Demonstraci, kterou zorganizoval Odborový svaz (OS) KOVO, podpořily nejen další odborové svazy z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), ale i některé samostatné odborové svazy, jako byl OS KOVO ve Škodě Auto Mladá Boleslav či OS DOSIA, který sdružuje odboráře z řad zaměstnanců městské hromadné dopravy v různých městech naší republiky, dále silničáře a pracovníky autoopravárenství.

Směrnice EU: firmy zveřejní platy, aby setřely rozdíly mezi muži a ženami

  • Zveřejněno: 30.03.2023
Europoslanci přijali směrnici, která má narovnat platy mezi pohlavími. Nově přidá firmám povinnost zveřejňovat, kolik si jejich zaměstnanci vydělají. Pokud rozdíl mezi muži a ženami přesáhne pět procent, musí společnost zasáhnout. Směrnici nyní posoudí Rada EU. Po jejím schválení ji jednotlivé státy začlení do národního práva. iDNES

V únoru byla očištěná míra nezaměstnanosti 2,5 %

  • Zveřejněno: 30.03.2023
U mužů se za poslední rok míra zaměstnanosti mírně snížila a zároveň nezaměstnanost vzrostla, zatímco u žen se míra zaměstnanosti zvýšila o celý procentní bod a nezaměstnanost klesla. Sledujeme tak protichůdný pohyb podle pohlaví, a to ve všech ukazatelích, popisuje výsledky Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.