Vyúčtování platu oproti podpisu zaměstnance
Je zaměstnavatel povinen předat zaměstnanci vyúčtování platu oproti podpisu zaměstnance?
Je zaměstnavatel povinen předat zaměstnanci vyúčtování platu oproti podpisu zaměstnance?
Zaměstnanec nastoupil jako zdravotnický zaměstnanec ve zdravotnické službě Vězeňské služby České republiky. Kolegové hovořili o nároku na dodatkovou dovolenou. Za jakých podmínek na ni bude mít zaměstnanec nárok a v jaké délce?
Pracujeme u zaměstnavatele dvě skupiny zaměstnanců a střídáme se ve dvousměnném provozu. K souběžnému výkonu práce zaměstnanců z navazujících směn nedochází. Zaměstnavatel nám směny nařizuje velice nepravidelně, a sice tak, že třeba jedna skupina má tři týdny ranní a až ten poslední týden odpolední. Nemáme tedy pravidelné střídání např. po týdnu. Je vůbec možné, aby zaměstnanec stále chodil jen na odpolední směnu? Musí zaměstnavatel rozvrhovat směny pro obě skupiny pravidelně, např. že se každý týden přehodí? Je postup našeho zaměstnavatele v souladu se zákoníkem práce a jedná se stále o dvousměnný provoz, podle kterého máme nárok na týdenní pracovní dobu v rozsahu 38,75 hodin týdně?
Naše zaměstnankyně 11. 6. 2015 ukončila pracovní poměr. Vzniká jí nárok na dovolenou, když byla od 20. 2. 2015 do 10. 6. 2015 nemocná? Pokud ano, tak kolik dní ten nárok činí?
V měsíci lednu 2015 jsem se jako mistr zúčastnil profesního školení, které se týkalo výkonu mé funkce. Školení se uskutečnilo v sobotu. Moje účast na něm byl povinná. Nyní vedu spor se zaměstnavatelem, který tvrdí, že mně toto školení nemůže proplatit, protože by si to nemohl dát do nákladů. Je tomu skutečně tak?
Existují nějaké omezující podmínky, kdy občan nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti?