Analýzy

Bohumír Dufek: Stravenková revoluce – po roce!

  • Zveřejněno: 27.12.2021

V minulém roce s návrhem nového státního rozpočtu ohlásilo ministerstvo financí stravenkovou revoluci pro letošní rok. Byla to do té doby téměř netušená akce svojí velikostí. Dokonce někde tehdejší ministryně financí vítězoslavně prohlásila, že přinesla milionu pracujících jedno teplé jídlo denně. Skoro to totiž vypadalo, že pracující do té doby snad ani nejedli a teď teprve se jim péčí paní ministryně zajistí oběd v pracovní době.

Pravda o obchodních řetězcích

  • Zveřejněno: 15.11.2021

Dne 18. října 2021 byl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek hostem televizní debaty na CNN Prima NEWS „Jak volí vaše peněženka“, kde debatoval s Tomášem Prouzou, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ekonomkou Helenou Horskou. Diskuse se soustředila hlavně na zdražování na všech frontách. Předseda ASO Bohumír Dufek se kromě jiného kriticky vyjádřil zejména k problematické činnosti obchodních řetězců.

Obnovit pomník pro Ernesta Denise

  • Zveřejněno: 20.04.2021

V části naší veřejnosti se začínají oživovat vzpomínky na Rakousko-uherskou monarchii. Prý to vlastně nebylo tak špatné, když jsme byli její součástí. Vidíme přitom jenom to hezké pozlátko – vojenské uniformy, stařičkého senilního mocnáře a vídeňské valčíky.

Obrat ve vývoji epidemie

  • Zveřejněno: 26.03.2021

Tvrdím, že v těchto dnech procházíme klíčovým bodem zlomu současné epidemie Covidu. Nejprve čísla. K 25. březnu evidujeme 1 480 tis. osob, které nákazou prošly. Podle lékařů naprostá většina z nich je vůči nákaze imunní minimálně dalších šest a více měsíců. Jen mimořádně se někdo nakazí podruhé.

O budoucím vývoji na trhu práce

  • Zveřejněno: 16.03.2021

Už dlouho se hovoří o nedostatku pracovních sil v naší ekonomice. Pamětníci vyprávějí, že se o něm mluvilo již v padesátých či šedesátých letech. Stejně tak i později – prostě nejsou lidi, to byla oblíbená výmluva na to, že se něco nedařilo.