Analýzy

Jak dál se stravenkami ?

  • Zveřejněno: 10.02.2020

Tak se prý na nás žene revoluce. Po tom, co vláda přišla s myšlenkou, že nám všem zlevní čepované pivo, což samo o sobě je něco neuvěřitelného – protože kdy v minulosti se stalo, aby se zlevnilo pivo, je tu další revoluční návrh – dáme všem zaměstnancům peníze, aby se mohli pořádně najíst. Samozřejmě, že v zaměstnání -  ještě některým z nich dopřejeme, aby si k tomu obědu dali i levnější pivo. Tohle snad nikde v Evropě není a myslím, že ani dlouho ještě nebude.  Asi proto ministryně Schillerová mluvila v mediích o tom, že chystá  revoluci.

Malé zamyšlení nad brexitem i něčem jiném

  • Zveřejněno: 13.01.2020

V těchto týdnech se moci nad „Evropou“ ujímá nové generace politiků. Byla přestavena nová Evropská komise, kde jsou některé nové tváře, ale také část těch, kteří už tam pár let odsloužili a tak víme, co od nich můžeme čekat. Dokonce je to tak, že ČR bude mít v nové komisi opět svého místopředsedu, byť se bude paní Jourová věnovat málo vděčnému tématu spravedlnosti a právnímu státu. To není zrovna vděčné téma, zejména pokud se začne věnovat našim sousedům z V4 – Polsku a Maďarsku.

Energetika a EHSV

  • Zveřejněno: 02.05.2017

Diskuse Evropského hospodářského a sociálního výboru k problematice energetické unie je nesporně velmi potřebná. EU už nemá příliš tradičních zdrojů energie jako je uhlí či ropa. Uhlí už dávno na svém území vytěžila a ropu jakbysmet, také zásoby zemního plynu nejsou neomezené a tenčí se.