Analýzy

Pár slov o restauracích

  • Zveřejněno: 21.11.2020

Když před nedávnem Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů, prohlásil, že je u nás moc restaurací a že by ty, které se neumějí uživit, měly zkrachovat, určitě netušil, co tím vyvolá.

Jak ruské sankce změnily český trh s masem

  • Zveřejněno: 28.08.2020

V roce 2014 vyhlásila EU v reakci na připojení Krymu k Rusku sankce na obchod s Ruskou federací. To se týkalo především průmyslových technologií. Odpovědí na tyto sankce z ruské strany pak zákaz dovozu zemědělských produktů a potravin ze zemí EU na ruský trh. 

O ceně masa

  • Zveřejněno: 25.02.2020

Když byla před nedávnem zveřejněna pravidelná měsíční statistika o růstu spotřebitelských cen, bylo to pro mnohé překvapení. Najednou se ukázalo, že spotřebitelské ceny v lednu 2020 byly vyšší oproti lednu minulého roku o 3,6 % vyšší a dokonce oproti prosinci minulého roku byly až o 1,5 % vyšší.

Cena piva

  • Zveřejněno: 10.02.2020

Tak to se ministryni financí Schillerové moc nepovedlo. Vymyslet si, že pomůžeme hospodám tím, že stanovíme dvě sazby DPH na pivo - dát 10 % sazbu DPH pro pivo, které vypijeme v hospodě a 21 % na pivo, které si odneseme z hospody ve džbánku domů resp. pro pivo, které si koupíme v supermarketu jako lahváč – to je opravdu na pováženou.

Jak dál se stravenkami ?

  • Zveřejněno: 10.02.2020

Tak se prý na nás žene revoluce. Po tom, co vláda přišla s myšlenkou, že nám všem zlevní čepované pivo, což samo o sobě je něco neuvěřitelného – protože kdy v minulosti se stalo, aby se zlevnilo pivo, je tu další revoluční návrh – dáme všem zaměstnancům peníze, aby se mohli pořádně najíst. Samozřejmě, že v zaměstnání -  ještě některým z nich dopřejeme, aby si k tomu obědu dali i levnější pivo. Tohle snad nikde v Evropě není a myslím, že ani dlouho ještě nebude.  Asi proto ministryně Schillerová mluvila v mediích o tom, že chystá  revoluci.