Analýzy

Kandidaturou na prezidenta ČR „odborář“ Josef Středula sehrál svoji velmi trapnou roli v čele Českomoravské konfederace odborových svazů!

Mám-li se vyjádřit k tomu, jakou roli vlastně předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula sehrál svojí kandidaturou na prezidenta České republiky, musím říci, že velmi trapnou, a řekl bych i hloupou. Vždyť touto svojí kandidaturou na prezidenta republiky, ve své podstatě, ztrapnil odbory, a to zejména v očích naší veřejnosti, což není pro něho zrovna dobrá vizitka.

Předseda ASO B. Dufek k podpoře Petra Pavla v prezidentské volbě od předsedy ČSSD M. Šmardy!

  • Zveřejněno: 01.02.2023

Předseda ČSSD Michal Šmarda podpořil před druhým kolem prezidentské volby vládního kandidáta Petra Pavla, který byl zvolen prezidentem České republiky. Jak jeho krok hodnotíte z hlediska úlohy a postavení sociální demokracie v naší společnosti?

Mám-li zhodnotit podporu současného předsedy ČCSSD Michala Šmardy vládnímu kandidátovi na funkci prezidenta České republiky, musím se nejprve vrátit do doby, kdy tehdy velmi úspěšného předsedu ČSSD Miloše Zemana vystřídal Vladimír Špidla.

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek k prezidentským volbám!

  • Zveřejněno: 31.01.2023

Jak hodnotíte prezidentské volby v souvislosti s rolí, jakou při ní sehrály obě opoziční strany, tj. hnutí ANO a Strana přímé demokracie (SPD), které se vyprofilovaly jako obhájkyně zájmů běžných občanů u nás?

Pokud jde o to, jakou roli sehrály hnutí ANO a SPD v letošních prezidentských volbách, musím říci, že jsem si jist tím, že hnutí ANO splnilo svoji úlohu, neboť jeho kandidát, předseda ANO Andrej Babiš ve svých předvolebních prohlášeních vždy zdůrazňoval, že právě hnutí ANO zastupuje zájmy běžných občanů. Zatímco v případě SPD, pod vedením jejího předsedy Tomio Okamury, postavením vlastního stranického kandidáta v prvním kole, tj. bývalého diplomata Jaroslava Bašty, tak se dá říci, že to předseda SPD celé překombinoval. Problém spočívá v tom, že do této role, kandidáta na funkci prezidenta, vybral člověka, o kterém věděl, že ho, jako osobnost, v očích veřejnosti nezastíní a neohrozí jeho další politickou kariéru.

Vyjádření k cenám potravin

  • Zveřejněno: 27.01.2023

Pan Pavel, kandidát na prezidenta, se ve středeční televizní diskusi nechal slyšet, že prý za vysoké ceny potravin a za jejich růst mohou zemědělci. Nic není vzdálenějšího pravdě než takové tvrzení. Bohužel to také dokazuje, že o českém zemědělství a jeho problémech pan Pavel neví skoro nic.