Některé firmy špiclují kamerami své zaměstnance, tvrdí odbory
Stále víc firem podle odborů zneužívá kamery ke sledování tempa zaměstnanců a jejich pracovních výkonů. Zákoník práce přitom využití kamer velmi omezuje.
Stále víc firem podle odborů zneužívá kamery ke sledování tempa zaměstnanců a jejich pracovních výkonů. Zákoník práce přitom využití kamer velmi omezuje.
Výsledné žebříčky již 5. ročníku studie TOP Zaměstnavatelé, který se konal pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, jsou známé veřejnosti. Studenti vysokých škol si zvolili svých 65 TOP zaměstnavatelů.
Problematika práce přesčas je stále aktuální téma. Někteří zaměstnavatelé a to bohužel i v rámci rezortu MO, postupují při nařizování, realizaci a mzdovém (platovém) ohodnocení práce přesčas nesprávně, v rozporu s platnými právními předpisy.
Syndrom vyhoření si obvykle spojujeme se člověkem ve středním a starším věku, který už několik let vykonává stejnou monotónní práci, o kterou ztrácí zájem. Se zvyšujícím se stresem a tempem doby se však s pocitem vyhoření začínají setkávat stále mladší lidé, výjimkou nejsou ani mladí kolem třicítky. Syndromu se však dá účinně předcházet.
České firmy si čím dál více uvědomují nutnost vzdělávání zaměstnanců. Investují do něj milionové částky. V tomto směru je podporuje nejen Evropská unie, ale také stát. Tuzemské firmy nejvíce investují do školení odborných znalostí, vytváří si i vlastní školicí střediska.
České podniky služeb personalistů zaměřených na vyhledávání vrcholných i středních manažerů využívají, ne všechny jejich zkušenosti jsou však dobré. Tzv. lovci hlav totiž často nabízejí manažery, kteří si chtějí především finančně polepšit. Informaci uvedl server BusinessInfo.cz.