Firemní kultura

TOP Zaměstnavatelé 2016

  • Zveřejněno: 26.01.2016

Výsledné žebříčky již 5. ročníku studie TOP Zaměstnavatelé, který se konal pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, jsou známé veřejnosti. Studenti vysokých škol si zvolili svých 65 TOP zaměstnavatelů.

Práce přesčas

  • Zveřejněno: 02.08.2015

Problematika práce přesčas je stále aktuální téma. Někteří zaměstnavatelé a to bohužel i v rámci rezortu MO, postupují při nařizování, realizaci a mzdovém (platovém) ohodnocení práce přesčas nesprávně, v rozporu s platnými právními předpisy.

Poradna: Jak předcházet i léčit syndrom vyhoření

  • Zveřejněno: 18.06.2015

Syndrom vyhoření si obvykle spojujeme se člověkem ve středním a starším věku, který už několik let vykonává stejnou monotónní práci, o kterou ztrácí zájem. Se zvyšujícím se stresem a tempem doby se však s pocitem vyhoření začínají setkávat stále mladší lidé, výjimkou nejsou ani mladí kolem třicítky. Syndromu se však dá účinně předcházet.

Tuzemské firmy preferují školení odborných znalostí

  • Zveřejněno: 26.01.2015

České firmy si čím dál více uvědomují nutnost vzdělávání zaměstnanců. Investují do něj milionové částky. V tomto směru je podporuje nejen Evropská unie, ale také stát. Tuzemské firmy nejvíce investují do školení odborných znalostí, vytváří si i vlastní školicí střediska.