Firemní kultura

Diskuse na chodbách jsou problém. Zlepšete komunikaci ve firmě

  • Zveřejněno: 17.05.2018

Co byste změnili ve své firmě? Na tuto otázku 80 % zaměstnanců odpoví, že komunikaci. Jak ji zlepšit, než se začnou kupit výpovědi, radí firmám Jitka Tejnorová z DMC management consulting. iDNES.cz

 

10 základních rad, jak pomoci oběti šikany na pracovišti

  • Zveřejněno: 20.05.2017

Veřejná ochránkyně práv připravila informační leták „10 základních rad: Jak pomoci oběti šikany na pracovišti?“.
Leták je určen pro pracovníky a pracovnice v advokacii a sociální práci, neziskovém sektoru a odborových organizacích. Poskytuje návod, jak řešit situaci, kdy klient nebo klientka žádá radu při řešení šikany na pracovišti.

Stárnoucí pracovní síla a související problémy

  • Zveřejněno: 06.05.2017

Hledáte praktické informace a rady, jak se vypořádat s věkem v práci? Agentura EU-OSHA vydala společně se svou kampaní Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku elektronického průvodce řízením BOZP v souvislosti se stárnoucí pracovní silou.

 

Respekt v zaměstnání

  • Zveřejněno: 18.01.2017

Zájmem Mobbing Free Institutu je všeobecná osvěta, prevence a eliminace šikany na pracovišti. Poskytuje zdarma všeobecnou podporu osobám, které se na institut obrátí, s největší precizností, empatií a nasazením právě tam, kde je to zrovna třeba.

Podporuje zaměstnance tak, aby se dokázali postavit sami za sebe, neztratili naději a věřili ve spravedlnost. Cílem není represe, ale smírčí cesta, lidskost a respekt. Zaměřuje se také na firemní komunikaci, krizovou intervenci, prevenci a eliminaci šikany, mediaci a sociální dialog. Krédem institutu je být objektivní a podporovat obě strany k aktivnímu postoji, efektivními radami a postupy z praxe, které vedou k účinnému řešení.

 

Sexuální obtěžování z pohledu českého práva

  • Zveřejněno: 08.10.2016

V českém právním řádu je úprava ochrany lidských práv a svobod zakotvena v Listině základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku, a to zejména v článcích 7, 10 a 13. Článek 7 uvádí jen obecné pravidlo, že ,,nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena“ a omezena může být ,,jen v případech stanovených zákonem“.