Videoarchiv

VIDEO: Josef Středula v Duelu

  • Zveřejněno: 18.01.2019

Do pořadu Duel Jaromíra Soukupa přijal pozvání předseda Českomoravské konfederace odborových svazů  Josef Středula. V pořadu se 17. ledna 2019 probíraly nejen aktuální témata, ale došlo také na diskuzi o mzdách, bydlení a kandidatuře na prezidenta.

VIDEO: Daří se nám dobře. Nestrašme a soustřeďme se na odstraňování slabin, nabádá Dlouhý

  • Zveřejněno: 10.01.2019

Žádná velká krize nás letos nečeká, přestaňme se strašit, řekl k ekonomickým vyhlídkám Česka v pořadu Interview ČT24 prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Letošní růst hrubého domácího produktu odhadl pod třemi procenty. Tedy o něco nižší než loni, ale pořád velmi solidní.

VIDEO: Ekonomiku čekají slabší roky

  • Zveřejněno: 03.01.2019

Roky rekordních růstů jsou podle ekonomů za námi. Jak se bude dařit ekonomice letos? Co udělat proto, aby Česko neztrácelo konkurenceschopnost a aby se při výraznějším ochlazení ekonomika ani lidé nedostali do vážných problémů?

Téma pro názorový duel v pořadu Události Komentáře prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka a šéfa odborů ČMKOS Josefa Středuly.

VIDEO: Syndromem vyhoření trpí každý pátý. Vyhýbá se rybářům či duchovním

  • Zveřejněno: 14.12.2018

V pracovním prostředí, kde se důraz klade hlavně na výkon, si jím podle odborníků prochází stále více lidí. Pokud se příznaky neřeší, můžou přijít úzkosti a jiné psychické poruchy. Třeba počet pacientů s depresí se za posledních dvacet let zdvojnásobil. ČT

VIDEO: ČEZ a odbory se přou o navýšení mezd

  • Zveřejněno: 05.12.2018

Vedení ČEZ a odbory většiny firem, které do této energetické skupiny patří, se dosud nedohodly na výši růstu mezd pro příští rok. Zhruba 80 zaměstnanců ČEZ proto včera dopoledne protestovalo před centrálou společnosti v pražské Michli. Protesty se uskutečnily také přímo v jaderných elektrárnách v Temelíně a Dukovanech.ČTK

VIDEO: Premiér nemůže ovlivňovat dotace mířící k zemědělcům, tvrdí Faltýnek. Iluzorní, reaguje Bartoš

  • Zveřejněno: 05.12.2018

První místopředseda hnutí ANO a předseda jeho poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek nechápe, jak může premiér Andrej Babiš (ANO) ovlivňovat rozdělování dotací, když peníze míří hlavně rovnou zemědělcům na hektar půdy. Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale považuje za iluzorní, aby rozdělování dotací předseda vlády ovlivňovat nemohl.

Na možné oprávněnosti právní analýzy, kterou vypracovala právní služba Evropské komise, se oba politici v Událostech, komentářích neshodli.