Videoarchiv

Mzdy učitelů

  • Zveřejněno: 02.06.2017

Odchod Kateřiny Valachové z postu ministryně byl tématem středeční Devadesátky ČT24. Na dotazy diváků odpovídal šéf školských odborů František Dobšík.

 

Senát vrací kariérní řád učitelů do Poslanecké sněmovny

  • Zveřejněno: 01.06.2017

ReportážČT24. Horní komora vrátila kariérní řád učitelů do Poslanecké sněmovny, pedagogům chce zvýšit příplatky za třídnictví i za výkon některých specializovaných činností. Normu se v horní komoře neúspěšně snažila prosadit Kateřina Valachová, která sice končí ve funkci, ale podle aktuálních slov by se ráda zasadila za její přijetí.

 

VIDEO: Tisková konference po jednání tripartity

  • Zveřejněno: 30.05.2017

Tisková konference po čtvrtém letošním zasedání zástupců vlády, odborů a zaměstnavatelů 29. května 2017. Rada hospodářské a sociální dohody ČR sešla na jednání se zástupci krajských tripartit. Za vlády Bohuslava Sobotky to bylo už čtvrté společné jednání s krajskými tripartitami.

VIDEO: Tripartita se neshodla na míře zvýšení minimální mzdy. Rozhodne vláda

  • Zveřejněno: 29.05.2017

Reportáž ČT24. Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy. Odbory žádají růst o 1500 korun, zaměstnavatelé o 800 Kč a ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje 1200 Kč. Rozhodne vláda, a to do letošních sněmovních voleb. Od počátku letošního roku činí minimální mzda 11 tisíc korun.

 

VIDEO: Evropská komise představí silniční balíček. Dopravci jsou nervózní

  • Zveřejněno: 29.05.2017

Reportáž ČT24. Evropská komise by měla na konci května představit až devět právních norem takzvaného silničního balíčku. Kromě sjednocení požadavků na výbavu vozu se bude týkat třeba i minimální mzdy pro řidiče, kteří projíždějí zeměmi, kde nejnižší možná odměna za práci převyšuje tu jejich.

 

VIDEO: Populace stárne. Evropská komise nabádá Česko k udržitelnému nakládání s financemi

  • Zveřejněno: 26.05.2017

Reportáž ČT24. Česká republika by se měla letos a v příštím roce snažit o udržitelnost svých veřejných financí, především v souvislosti se stárnutím populace, které zatěžuje důchodový a zdravotnický systém. Uvedla to Evropská komise ve svých doporučeních kroků, které by mělo Česko udělat ke zlepšení svého hospodářského růstu. Zmíněna byla také potřeba účinnějšího vynakládání veřejných prostředků, hlavně prostřednictvím silnějšího boje s korupcí a neefektivní praxí při veřejných zakázkách.