Videoarchiv

VIDEO: Už nemusíme být montovnou

  • Zveřejněno: 15.10.2017

Česko ztratilo výhody „montovny“ z 90. let a dnes musí o investory bojovat. Podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara to ale není jednoduché, mimo jiné proto, že pracovní trh je v Česku vyčerpaný a dálnice jsou v katastrofálním stavu. Špicar to řekl v pořadu Interview ČT24.

 

VIDEO: Josef Středula v rozhovoru pro EURO TV

  • Zveřejněno: 11.10.2017

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v rozhovoru pro EURO TV odmítá vstup do politiky a kritizuje politiky za nedostatek vizí pro Česko. Přesto doufá, že na příští hospodářskou recesi je Česko připraveno lépe.

 

VIDEO: Vyšší platy, roboti nebo cizinci

  • Zveřejněno: 10.10.2017

Reportáž ČT24 . V Česku je rekordně nízká nezaměstnanost. Rekordní nedostatek lidí nutí firmy bojovat o pracovníky: zvyšují platy, lákají zaměstnance ze zahraničí nebo lidskou práci nahrazují stroji.

 

VIDEO: Pokud se česká ekonomika nezmění, narazí zvyšování mezd na strop

  • Zveřejněno: 23.09.2017

Za druhé čtvrtletí vzrostla v Česku průměrná mzda meziročně o téměř osm procent. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové je dobré, že zvyšování odměn pociťují i nejnižší příjmové skupiny. V Interview ČT24 ale upozornila, že pokud se nezmění fungování české ekonomiky, hrozí, že růst mezd narazí na strop.

 

VIDEO: Ať firmy povinně přispívají lidem na důchody

  • Zveřejněno: 19.09.2017

S financováním penzí by měly víc než dosud pomoci firmy. Českomoravská konfederace odborových svazů chce, aby zaměstnavatelé povinně museli přispívat zaměstnancům do doplňkového penzijního spoření. Hostem předvolební debaty Ekonomu byl místopředseda ČMKOS Vít Samek.

 

VIDEO: Manifestační mítink #KonecLevnePrace

  • Zveřejněno: 14.09.2017

Záznam celého již v pořadí třetího manifestačního mítinku Českomoravské konfederace odborových svazů na téma Konec levné práce v ČR, který se konal ve čtvrtek 14. září v Praze. Sešlo se zde na 1500 odborářů ze všech odborových svazů sdružených v ČMKOS.