BOZP

Roční souhrnná zpráva o výsledcích kontrolních akcí za rok 2022

  • Zveřejněno: 13.05.2023

Státní úřad inspekce práce zveřejnil Roční souhrnnou zprávu o výsledcích kontrolních akcí provedených inspekcí práce za rok 2022. Naleznete ji ZDE.

Nový test na Prevence.info

  • Zveřejněno: 19.04.2023
Na webu Prevence.info byl zveřejněn nový test ze znalostí základních předpisů k zajištění bezpečné práce a ochrany zdraví při práci pro pracovníky mechanizace a dílen. Vyzkoušejte si své znalosti.

BOZP administrativních pracovníků

  • Zveřejněno: 13.04.2023
Pojem administrativní pracovník je velice široký, ale obvykle si pod ním představíme pracovníka v kanceláři vykonávajícího práci převážně u stolu za počítačem. Většinou se zařazují do kat. práce I. Ale i těmto pracovníkům se stávají pracovní úrazy. Co tedy udělat pro zvýšení bezpečnosti práce administrativních pracovníků? BOZPinfo

Nový test na Prevence.info

  • Zveřejněno: 10.04.2023
Na webu Prevence.info byl zveřejněn nový test ze znalostí základních předpisů k zajištění bezpečné práce a ochrany zdraví při práci pro zaměstnance živočišné výroby. Vyzkoušejte si své znalosti.

Nejnebezpečnější profese světa? Živí se jimi i řada Čechů. Úředníci to nejsou

  • Zveřejněno: 07.04.2023

Jdete do práce a už se z ní nevrátíte živí. To je noční můra zaměstnanců i jejich blízkých. Některá povolání jsou přitom výrazně rizikovější než jiná. Žebříček těch nejnebezpečnějších profesí na základě analýzy dat sestavil odborný web Invictus Law, který se specializuje na pracovní právo. deník