Výpověď bez nároku na podporu
Onemocněl jsem. Dozvěděl jsem se, že v případě, že by mě zaměstnavatel nezastihl doma, může mi dát výpověď bez odstupného a že by mi potom dokonce nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti. Je to skutečně možné?
Onemocněl jsem. Dozvěděl jsem se, že v případě, že by mě zaměstnavatel nezastihl doma, může mi dát výpověď bez odstupného a že by mi potom dokonce nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti. Je to skutečně možné?
Reklamoval jsem práci, kterou pro mne provedla firma zajišťující montáž bezpečnostních zámků do dveří. Zámky byly totiž vmontovány tak, že vůbec neslouží svému účelu. Ze strany majitele firmy neustále dochází k odmítání reklamace zakázky. Směje se mi do očí a odmítá se o věci vůbec bavit. Špatným usazením zámků došlo k poškození dveří a očividně byly vmontovány zámky neodpovídající typu dveří. Zámky stály téměř 20 000 Kč. Lze v souvislosti s odmítáním podat trestní oznámení? Prosím o radu, kam se obrátit.
Zaměstnavatel předložil odborové organizaci vypracovaný roční rozvrh pracovní doby včetně celozávodní dovolené. Tento dokument nebyl s odbory konzultován a na naše připomínky zaměstnavatel nechce brát zřetel. Může zaměstnavatel uplatnit tento rozvrh bez našeho souhlasu?
Dne 30. 3. 2016 jsem se dohodl se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru. Pracovní poměr mně končí dne 30. 4. 2016. Zaměstnavatel mi však nevyplatil mzdu za měsíc únor. Mohu k 16. 4. ukončit pracovní poměr okamžitě?
Od dubna 2011 mám podepsanou smlouvu jako zástup za rodičovskou dovolenou (RD) paní XY, nicméně ona kolegyně v roce 2013 porodila další dítě a svou mateřskou dovolenou (MD) a následně RD prodloužila. Zaměstnavatel se mnou nepodepsal žádnou další smlouvu, mám stále jen tu první – za první dítě. Kolegyně se chce vrátit, zaměstnavatel jí to umožní a já mám nastoupit jako zástup za další MD a RD jiné kolegyně na jiné divizi v naší firmě. Zaměstnavatel mi chce nechat podepsat novou smlouvu jako zástup a v podstatě tedy na dobu určitou. Chtěla bych se zeptat, zda kolegyně z personálního nepochybila, když mi nevystavila novou pracovní smlouvu za další dítě první kolegyně, a dále pak také na to, zda mají právo mi vystavit pracovní smlouvu opět na dobu určitou.
Narodil jsem se v lednu roku 1956. Po maturitě jsem vystudoval postupně dvě vysoké školy (studoval jsem v řádném studiu do svých třiceti let). Vím, že ještě nemám nárok na starobní důchod, ale zajímalo by mě, jak se mi bude doba studia hodnotit. Můj syn se chystá na vysokou školu (letos maturuje). Doslechl jsem se, že hodnocení dob se časem mění.