Mimořádné vklady na důchod. Jak je v daních (ne)uplatnit?
S blížícím se koncem zdaňovacího období je vhodné pamatovat i na daňovou optimalizaci. Chce to však prověřit podmínky fondů.
S blížícím se koncem zdaňovacího období je vhodné pamatovat i na daňovou optimalizaci. Chce to však prověřit podmínky fondů.
Ač jste duchem stále mladí, myšlenka na výši důchodu se nejspíš občas vloudí do hlavy každému. A také plány. Jít do penze dřív, pracovat takzvaně na procenta, nebo přijmout důchod a navíc si ještě vydělávat třeba na brigádě? Přinášíme vám přehled podmínek, které vedou k penzi od státu.
Česká správa sociálního zabezpečení přináší rekapitulaci důležitých údajů pro oblast sociálního zabezpečení v její kompetenci pro rok 2018.
Od 1. ledna 2018 dojde jako každoročně ke zvýšení důchodů. Tentokrát však zvýšení důchodů bude vyšší než v minulých letech.
Upozorňujeme na Sbírku zákonů č. 325, kde vyšlo nařízení vlády ze dne 21. září 2016, s účinností od 1. ledna 2017, kterým vláda nařizuje podle § 107 odst. 1 písm. a) až d) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění zákona č. 212/2016 Sb., že důchody vzrostou průměrně o 308 Kč. Průměrný důchod bude činit 11 745 Kč.
Údaje uvedené v evidenčním listu zpracuje ČSSZ do tzv. konta důchodového pojištění. Za rok 2015 zaevidovala ČSSZ přes 5,8 milionu ELDP. Lze odhadnout, že obdobný či dokonce vyšší počet evidenčních listů zpracuje ČSSZ i letos.