Aktuálně
Ve zkoušeném Motorpalu nastaly opět normální časy
V jihlavském Motorpalu 21. února skončilo insolvenční řízení, v němž se tato známá strojírenská firma kvůli zadlužení nacházela od loňského 18. ledna.
Mezinárodní statistiky: máme nejnižší podíl osob ohrožených chudobou, trpíme ale nadváhou
Míra nezaměstnanosti mužů nebo podíl osob ohrožených chudobou – nejen v těchto statistických ukazatelích Česko vyniká ve srovnání s dalšími zeměmi EU. Patříme také ke státům s nejvyšším podílem obyvatel s nadváhou. Vyplývá to z Českým statistickým úřadem vydané ročenky.
Upozornění ke Kolektivní smlouvě vyššího stupně
Upozorňujeme všechny zaměstnance v oboru pohostinství, ubytování a stravování, že dosud nebyla uzavřena Kolektivní smlouva vyššího stupně, jejíž návrh jsme předložili již 21. 10. 2016 Svazu obchodu, který je smluvní stranou KSVS.
Amazon chce v Česku přijmout tisíc zaměstnanců
Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři tisíc stálých zaměstnanců. Už teď v tuzemsku zaměstnává přes tři tisíce lidí. Celkem chce po Evropě firma získat rekordní počet nových pracovníků, plánuje vytvořit celkem 15 tisíc pracovních míst. Informoval o tom mediální zástupce společnosti Marcel Bodnár.
Nákupy jinak: vítězné tažení e-shopů a konec předvánočního „šílenství“
„To, co OSPO předvídalo, se naplnilo,“ řekla po přečtení statistiky, která potvrdila, že lidé v letošním lednu utratili více peněz než před Vánocemi, předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.
