VIDEO: Konec levných učitelů
Tisková konference k zahájení kampaně Českomoravského odborového svazu pracovníků školství s názvem Konec levných učitelů proběhla 25. dubna 2016 od 11.00 hodin v sídle svazu na Senovážném náměstí 23.
Tisková konference k zahájení kampaně Českomoravského odborového svazu pracovníků školství s názvem Konec levných učitelů proběhla 25. dubna 2016 od 11.00 hodin v sídle svazu na Senovážném náměstí 23.
Vedení OKD zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti firmy, pokud se do pátku nedohodne se státem na restrukturalizaci černouhelné firmy. NWR, majitel OKD, vyhrožuje, že nezačne-li s nimi stát spolupracovat na záchraně těžebního holdingu, nechají firmu s deseti tisíci zaměstnanci zkrachovat. Ministr průmyslu Jan Mládek to označil za brutální nátlak.
Právě začala celoevropská kampaň Zdravé pracoviště na období 2016–2017 s názvem „Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku“, kterou pořádá Evropská agentura pro BOZP (EU-OSHA). Jejím cílem je pomoci zaměstnancům i zaměstnavatelům zvládat problémy spojené se stárnoucí pracovní silou. Zaměřuje se však na všechny pracovníky bez rozdílu věku.
Termín na dosažení dohody skupiny Ad Hoc Group s vládou o osudu OKD skončil v pátek o půlnoci (22. dubna 2016). Dohoda mezi stranami se měla týkat restrukturalizace a je podmínkou uvolnění úvěrových podmínek.
Ve dnech 25. – 28. dubna 2016 se konají volby jednoho zástupce zaměstnanců v Dozorčí radě Českých drah, a. s. Odborové sdružení železničářů doporučuje zvolit do Dozorčí rady Českých drah, a. s., předsedu OSŽ Bc. Jaroslava Pejšu.
Celkem 787 postihů za nedodržení léčebného režimu během trvání dočasné pracovní neschopnosti udělili pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) neukázněným pojištěncům, kteří byli na tzv. neschopence během prvního čtvrtletí roku 2016.