Žalobami napětí eskalovat nebudeme

  • Zveřejněno: 23.09.2015
  • Autor: oi

To řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes v Praze na tiskové konferenci k pozici ČR v oblasti migrace. Vláda nechce žalobami proti kvótám na přerozdělování uprchlíků dále stupňovat napětí v unii.

Na dnešním setkání šéfů vlád zemí osmadvacítky by už schválené kvóty rozporovat neměl, v debatě by se měl soustředit na další konkrétní kroky k ukončení migrační krize.

"I když se mi použití kvót nelíbí, nesouhlasím s nimi, a hlasovali jsme jako stát proti, Evropa se nesmí na řešení migrační krize rozpadnout. Nechci proto žalobami dál stupňovat napětí. Lano můžete napínat jen do určité míry a pak se přetrhne. Čekají nás další bitvy o realistický přístup k migrační krizi a potřebujeme, aby partneři v Evropě naše argumenty poslouchali," poznamenal také.

 

 

 

 

  • Zdroj: vláda ČR