Neohrožujte životy pacientů, prodlužte nouzový stav!

  • Zveřejněno: 11.02.2021
Výzvu zdravotnických a lékařských odborů podpořily i nemocnice a obě odborové centrály. Pondělní společnou výzvu Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů politikům a veřejnosti podpořily Asociace českých a moravských nemocnic, Českomoravská konfederace odborových svazů a Asociace samostatných odborů ČR.
 
Odborový svaz a odborový klub zastupují všechny profese pracující v nemocnicích a na záchrankách v tzv. první linii a jejich naléhavá výzva vychází z konkrétních situací těchto pracovišť a jejich vyčerpaných zaměstnanců. Požaduje, aby politici přestali zneužívat situaci k prosazení svých sobeckých zájmů, vzali vážně nebezpečí nových silně nakažlivých mutací koronaviru a aby prodloužili nouzový stav. Spoluobčany žádá o dodržování přijatých opatření.
 
Asociace českých a moravských nemocnic sdružuje 125 nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, jde o nemocnice krajů, měst i soukromých majitelů. Asociace nejen podpořila výzvu odborů, ale zároveň ve svém prohlášení varuje před okamžitým ukončením nouzového stavu.
_____________
ČMKOS zastupuje 31 odborových svazů ze všech resortů, počínaje průmyslovými (KOVO, Stavba), přes všechny druhy služeb a až po odbory v kultuře (například Hereckou asociaci). ASO ČR sdružuje 15 odborových svazů a organizací. Některé odborové svazy výzvu zdravotnických a lékařských odborů nejen podpořily a šíří, ale rovněž se samy obrátily na politiky s požadavkem na její vyslyšení, například Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu či Odborový svaz státních orgánů a organizací, který dodává, že „výzva není jenom o situaci ve zdravotnictví, ale je to o nás všech občanech, našem jednání a chování, o našem zdraví, bytí či nebytí!“
 
 
 
 
 
  • Zdroj: Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů