Aktuálně

VIDEO: Ministerstvo průmyslu nesouhlasí s Babišovým návrhem

  • Zveřejněno: 28.03.2017

Reportáž ČT24. Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá návrh, aby závaznou nabídku na koupi černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, podal státní podnik Prisko. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to řekl budoucí ministr průmyslu Jiří Havlíček.

 

VIDEO: Horníky z Paskova čeká poslední pracovní týden. Pak těžba skončí

  • Zveřejněno: 28.03.2017

Reportáž ČT24. Na Dole Paskov pracovali někteří horníci i déle než třicet let. V pátek ale závod ukončí svou činnost. Většina pracovníků z dolu odejde, zbytek v něm zůstane a bude pomáhat s jeho bezpečným uzavřením.

 

OS KOVO odsuzuje útoky proti právům zaměstnanců

  • Zveřejněno: 28.03.2017

V kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se ve dnech 22: a 23. března konalo 11. zasedání Rady OS KOVO.  Vedle téměř osmi desítek zástupců svazu se ho jako hosté zúčastnili také předseda ČMKOS Josef Středula a předseda partnerského slovenského OZ KOVO Emil Machyna.

V Jihočeském kraji proběhne série Burz práce - dnes v Písku

  • Zveřejněno: 28.03.2017

V následujících pěti týdnech (od 28. 3. – 26. 4. 2017) proběhnou ve všech okresech Jihočeského kraje Burzy práce. V jejich rámci nabídnou zaměstnavatelé stovky volných pracovních míst v řadě oborů. Především pak ve strojírenských, stavebních a ekonomických oborech.

Komise posiluje mobilitu mládeže v Evropě

  • Zveřejněno: 28.03.2017
  • 5000 mladých lidí od 16 let bude moct soutěžit o bezplatné jízdenky a letenky po Evropě
  • Zúčastnit se mohou ti, jejichž třída je zapojena to e-Twinningu (největší světová síť pro učitele)
  • Vycestovat bude možné kdykoli od srpna 2017 do prosince 2018
  • Důležitým kritérium při výběru nejlepších projektů bude sociální inkluze
  • Cílem je umožnit poznávat různé země a kultury v Evropě