Aktuálně

Třetina domácností v době pandemie přišla o část příjmu, ukazuje průzkum

  • Zveřejněno: 14.08.2020
Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. Každá třetí česká domácnost přišla o jeden, či část z příjmů a čtyři procenta domácností přišly dokonce o všechny příjmy. Češi omezili svou každodenní spotřebu a odložili větší nákupy. ČT

Bělorusko stávkuje, zapojila se automobilka i filharmonie

  • Zveřejněno: 14.08.2020
V Bělorusku přibývá stávkujících. Do stávky už se zapojila automobilka BelAZ nebo Běloruská státní filharmonie. Podle běloruského politologa Arcjoma Šrajbmana probíhají stávky po celé zemi a mají politické požadavky. Do protestů se pak podle Rádia Svobodná Evropa zapojili i zaměstnanci státní televize a rádia. Seznam Zprávy

Odhad úrody obilovin je příznivý

  • Zveřejněno: 14.08.2020
Na základě druhého letošního odhadu sklizně Českého statistického úřadu k 15. červenci se očekává úroda základních obilovin 7 045 tis. tun a řepky 1 145 tis. tun. V porovnání s loňskou sklizní je úroda základních obilovin o 27 tis. tun vyšší.

Inflace v červenci zrychlila růst na 3,4 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák

  • Zveřejněno: 13.08.2020

Spotřebitelské ceny v České republice v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák, podle zpravodajství České televize o tom dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s červnem vzrostly ceny o 0,4 procenta. Výsledek tak podle analytiků odpovídá vyznění prognózy České národní banky (ČNB), ale je citelně nad očekáváním finančního trhu.

Superhrubou mzdu zrušíme k 1. lednu 2021, říká ministryně financí Alena Schillerová. Počítá s větší mírou zadlužení

  • Zveřejněno: 13.08.2020

„Ke zrušení superhrubé mzdy jsme se zavázali a máme to ve vládním prohlášení. Ale musíme si říct parametry, kam zdanění klesne,“ prohlásila to ve středu v pořadu Dvacet minut stanice Radiožurnál místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO), která tímto svým prohlášením v Českém rozhlase potvrdila, že vláda svůj závazek, to je zrušit superhrubou mzdu, dodrží k 1. lednu 2021.