Krajské konference OSZSP ČR podzim 2017

  • Zveřejněno: 07.10.2017

Ve dnech 11. září až 19. října se konají pravidelné krajské konference odborového svazu. Účast na nich je velmi důležitá, protože vedení odborového svazu zde podrobně informuje o aktuálním dění ve zdravotnictví a sociálních službách, o jednáních tripartity a tripartitních pracovních týmů, jednáních kvůli platům a mzdám i kvůli změnám legislativy.

Pro další vyjednávání i pro kontrolu toho, zda v praxi dochází k vyjednanému zvýšení platů a mezd, jsou pro vedení odborového svazu naprosto nezbytné zpětné informace o situaci v krajích a v jednotlivých organizacích.

Vedení OS zároveň upozorní předsedy odborových organizací a další účastníky konferencí na to, co je třeba v organizacích hlídat, aby lidé nebyli ošizení a opravdu dostali to, co se díky obrovskému úsilí odborovému svazu podařilo pro zaměstnance vyjednat.

Členové vedení OS na konferencích podrobně seznámí také s vnitrosvazovým děním, s využíváním svazových benefitů, především Zajišťovacího fondu a odborového pojištění u pojišťovny D.A.S. Budou informovat o práci sekcí odborového svazu a o aktivitách, které by měly vést k získávání nových členů OS.

Bude podána informace o zahájených přípravách na VIII. sjezd odborového svazu, který se bude konat 22. až 24. listopadu 2018 v Praze v hotelu Olšanka.

Jedním z témat konference je také informace o mezinárodních aktivitách OS, které se v současné době týkají především snahy zabránit privatizaci veřejných služeb, snahy o zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců veřejných služeb, snahy o zachování kvalitní, bezpečné a dostupné zdravotní a sociální péče a náboru a udržení členů a členek v odborech. S činností krajské rady a jejích členů seznámí předseda či předsedkyně krajské rady. V několika krajích se bude volit nový člen krajské rady.

Všechny informace a fotografie najdete u jednotlivých krajů na svazovém webu.

 

 

 

  • Zdroj: osz.cmkos.cz, Bulletin