Aktuálně

Německo sníží domácnostem poplatek na obnovitelné zdroje. Reaguje na růst cen energií

  • Zveřejněno: 16.10.2021

Německo sníží o 42,7 procenta poplatek, který hradí spotřebitelé na podporu obnovitelných zdrojů energie. Podle serveru Aktualne.cz Berlín chce tímto způsobem pomoci domácnostem lépe se vyrovnat s růstem cen energií. Takzvaná zelená přirážka se nově sníží na 3,723 eurocentu (0,95 Kč) za kilowatthodinu, uvedli provozovatelé sítí. To je nejnižší úroveň od roku 2012.

Čeští pekaři oslavili Světový den chleba. Extrémně rostoucí vstupní náklady nutí pekaře promítnout je do cen chleba a pečiva

  • Zveřejněno: 16.10.2021

Světový den chleba je, podle Svazu pekařů a cukrářů v ČR,  každoročně připomínán 16. října jako svátek základní lidské potraviny a oslava pekařské profese. Přestože kvalita českého chleba a bohatý sortiment na trhu jsou jedny z nejlepších v Evropě, vyhlížejí čeští pekaři do budoucna s obavami. Náklady na výrobu chleba letos skokově rostou a pekaři budou muset upravit ceny svých produktů, aby zajistili jejich výrobu a vysokou kvalitu pro spotřebitele.

EDUCA EXPO – příležitost pro každého

  • Zveřejněno: 16.10.2021
Už po patnácté nabízí Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA EXPO v Liberci návštěvníkům z řad žáků, studentů, rodičů, pedagogů a široké veřejnosti řadu příležitostí jak v oblasti vzdělávání, tak pracovního uplatnění.

Brambor se letos sklidí méně než v loňském roce

  • Zveřejněno: 16.10.2021
Poslední odhad sklizně k 15. září potvrdil meziročně nižší úrodu obilovin (−1,4 %) a řepky (−17,5 %). Také úroda brambor je ve srovnání s loňskou nadprůměrnou sklizní nižší (−3,5 %). Naopak příznivější je odhad sklizně cukrovky (+8,8 %), slunečnice (+61,8 %) nebo máku (+1,8 %). Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad.

Čipová krize očima expertů. Má stát pomáhat automobilkám?

  • Zveřejněno: 16.10.2021
Automobilový průmysl, klíčový sektor české ekonomiky, čelí po krátké době další krizi. Tentokrát za ní není covid, ale s ním úzce spojený nedostatek čipů. Automobilky omezují výrobu, ale i objednávky. Krize tedy doléhá i na celý dodavatelský řetězec. Co s tím? Má zasáhnout stát? finmag