Aktuálně

Tržby obchodníků se v květnu vrátily k růstu. Zájem byl o on-line prodej i výrobky pro domácnost

  • Zveřejněno: 09.07.2020

Tržby obchodníků v České republice v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Podle zpravodajství České televize o tom ve středu informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V dubnu klesly tržby v maloobchodě kromě prodeje motorových vozidel o 10,7 procenta, v březnu byly meziročně nižší o šest procent. Výsledky maloobchodu za květen podle analytiků pozitivně překvapily, byly ale ovlivněny odloženou spotřebou s tím, že v dalších měsících budou lidé spíše šetřit.

Poslanci schválili upravený státní rozpočet na rok 2020. Počítá s rekordním deficitem půl bilionu korun

  • Zveřejněno: 09.07.2020

Poslanecká sněmovna schválila ve středu další prohloubení schodku letošního státního rozpočtu o 200 miliard na rekordních 500 miliard korun. Podle zpravodajství České televize k rozpočtové novele podali poslanci 25 pozměňovacích návrhů v celkovém objemu asi 165 miliard korun. Při závěrečném hlasování však sněmovna schválila pouze návrhy přesunů peněz, se kterými přišel premiér Andrej Babiš (ANO) a poslanec KSČM Jiří Dolejš. Ostatní pozměňovací návrhy neprošly.

Ceny domů a bytů v Česku dál rostou. Zdražování je šesté nejrychlejší v EU

  • Zveřejněno: 09.07.2020
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. iDNES