Aktuálně

Počet uchazečů o zaměstnání v srpnu klesl

  • Zveřejněno: 09.09.2019
31. 8. 2019 evidoval Úřad práce ČR celkem 204 789 uchazečů o zaměstnání. To je o 331 méně než v červenci a o 25 710 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší srpnovou hodnotu od roku 1996, kdy bylo bez práce 162 970 lidí. Aktuální výsledky dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Umělá inteligence donutí 120 milionů lidí k rekvalifikaci, tvrdí studie

  • Zveřejněno: 09.09.2019
Stroje, které přemýšlejí za lidi. Další hrozba nebo naopak příležitost pro pracovní trh s sebou ponese masivní potřebu změny kvalifikace. Podle studie společnosti IBM umělá inteligence donutí v příštích třech letech 120 milionů pracovníků po celém světě k rekvalifikaci. iDNES.cz

Mimořádné zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

  • Zveřejněno: 09.09.2019
Dnes proběhne po skončení schůze vlády na Úřadu vlády mimořádné zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Šéf odborářů Středula: Plat politiků by měl růst stejným tempem, jako plat státních zaměstnanců

  • Zveřejněno: 09.09.2019
Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly by měl plat poslanců růst v příštím roce stejným tempem,  jako plat státních zaměstnanců. Těm ministryně financí Alena Schillerová přislíbila o 3% více, Středula ale požaduje zvýšení platů o 8%. Argumentuje, že poslance příští rok čeká zvýšení platů o více než 10%. INFO.CZ
 
„Pokud zákonodárci chtějí rychlejší růst platů, než státní zaměstnanci, měli by jim důvěryhodně a transparentně vysvětlit, proč by to tak mělo být,“ tvrdí Středula.