Aktuálně

Proti loňskému červenci je průměrný nákup o stokorunu dražší

  • Zveřejněno: 26.08.2019
Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. iROZHLAS

Česko navzdory všemu ohromně překvapuje

  • Zveřejněno: 25.08.2019
Dvě ekonomiky, na nichž je ta česká zásadně závislá, hlásí další špatná čísla. Průmyslová výroba v Číně se v červenci propadla na minimum od roku 2002, když si meziročně polepšila pouze o 4,8 procenta, což je na tamní poměry velice málo.

Situace pro české zemědělce po přijetí Společné zemědělské politice po roce 2020 nebude jednoduchá!

  • Zveřejněno: 25.08.2019

V těchto dnech žijí čeští zemědělci a potravináři tím, že na Výstavišti České Budějovice probíhá 46 ročník agrosalonu Země živitelka. V rámci odborného doprovodného programu této velmi významné přehlídky činnosti našich zemědělců a potravinářů, uspořádaly Ministerstvo zemědělství ČR a Agrární komora ČR v pátek 23. srpna 2019 konferenci na téma „České zemědělství a SZP 2020+“.