Aktuálně

Za stejnou práci stejná odměna v Praze i regionech

  • Zveřejněno: 08.10.2020
Rozdílné cenové hladiny v hlavním městě a v jednotlivých regionech nejsou důvodem pro odlišné mzdy zaměstnanců na stejných pozicích, řekl Nejvyšší soud. E15

Růst cen domů a bytů v Česku zpomalil na 7,7 procenta. I tak byl ve druhém čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

  • Zveřejněno: 08.10.2020

Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Plán obnovy: Slovenské mzdy dotáhnou Evropskou unii

  • Zveřejněno: 08.10.2020
Slovensko jako jedna z prvních zemí Unie zveřejnilo tento týden plán, na co chce použít peníze z Fondu obnovy EU, který na začátku léta schválil summit členských států. deník

Průmyslová produkce klesla o 5,5 %

  • Zveřejněno: 07.10.2020
Průmyslová produkce v srpnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 5,5 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 0,9 %. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 9,8 %. Data dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Sněmovna pustila do druhého čtení nová pravidla kurzarbeitu. Vládní návrh upraví

  • Zveřejněno: 07.10.2020
Poslanci projednávali v úvodním kole nová pravidla takzvaného kurzarbeitu, která po poledni v prvním čtení také podpořili. Vládní návrh budou upravovat, když TOP 09 neprosadila, aby změny provedla vláda. Podobu pravidel, jak je navrhl kabinet ANO a ČSSD, kritizovali zaměstnavatelé, odbory i opozice. ČT

Průmyslová výroba v srpnu zrychlila pokles na 5,5 procenta

  • Zveřejněno: 07.10.2020

Průmyslová výroba v České republice v srpnu zrychlila pokles na 5,5 procenta z červencových pěti procent. Výsledek byl ovlivněn vývojem koronavirové epidemie, ale také čerpáním dovolených. Meziměsíčně byla průmyslová produkce nižší o 0,9 procenta. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z dat očištěných o vliv počtu pracovních dnů, která zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytiky výsledky průmyslové produkce lehce zklamaly. Stavebnictví v srpnu mírně zpomalilo propad na 9,7 procenta.