Nechceme konzervaci mezd
Jaroslav Souček, předseda Odborového svazu KOVO k minimální mzdě a zaměstnávání cizinců.
Jaroslav Souček, předseda Odborového svazu KOVO k minimální mzdě a zaměstnávání cizinců.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes navštíví společnost Kovosvit MAS v Sezimově Ústí. Setká se s managementem a zástupci odborové organizace, aby se na místě seznámil s aktuální ekonomickou situací jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu.
Rozhovor s Bc. Jaroslavem Pejšou, předsedou Odborového sdružení železničářů, o aktuálních problémech na železnici.
Představenstvo společnosti Vítkovice Power Engineering na sebe dnes podalo návrh na insolvenci společnosti spojený s návrhem na povolení reorganizace. V žádosti o reorganizaci odůvodňuje vedení VPE kritickou finanční situaci firmy především vleklou krizí evropské energetiky.
Sdružení nájemníků ČR plně podporuje stanovisko ČMKOS a OS DLV k novele zákona o vodách.
Kromě argumentů uvedených v tiskové zprávě též zdůrazňuje, že navrhované změny by způsobily značný růst nákladů na bydlení a nepřímo též ohrožení snížení spotřeby vody a tím i hygienické problémy.
Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje, aby agentury při žádosti o licenci skládaly půlmilionovou kauci. Kauce má za cíl eliminovat účelové zakládání agentur práce, jejichž prostřednictvím dochází k obcházení a porušování zákonů, a to zejména v oblasti zdravotního a sociálního pojištění.