Aktuálně

Co víte o odborech?

  • Zveřejněno: 07.01.2017

Anonymní anketa odborové centrály ČMKOS o znalostech odborů a pohledů na ně. Předem děkujeme všem, a to i nečlenům odborů, kteří se rozhodnou věnovat svůj čas zodpovězení těchto deseti anketních otázek.

 

Dovozy agrární produkce dál rostou

  • Zveřejněno: 06.01.2017

Nízké realizační ceny mléka a vepřového masa trápily zemědělce celý rok 2016, z dlouhodobého hlediska se zemědělská produkce v ČR snižuje a naopak se zvyšují dovozy agrární produkce ze zahraničí, projekt Zemědělství žije! se každý týden po celý rok účastnil tří až pěti akcí po celé republice s cílem přiblížit mladým lidem zemědělství, české zemědělství se potýkalo s krizí v oblasti mléka a vepřového - Zemědělský svaz ČR zhodnotil situaci v českém zemědělství v roce 2016 a také svoji vlastní práci.

Průmyslu se v listopadu dařilo

  • Zveřejněno: 06.01.2017

Průmyslová produkce v listopadu meziročně vzrostla reálně o 7,0 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 4,5 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,7 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 10,7 %. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

 

VIDEO: Se zvyšováním mezd řidičů mohou mít některé kraje problém

  • Zveřejněno: 06.01.2017

Reportáž ČT24. Některé kraje budou mít legislativní problém změnit kvůli vyšším mzdám pro řidiče smlouvy, které uzavřely s provozovateli autobusů. Chtějí se proto s žádostí o pomoc obrátit na ministerstvo pro místní rozvoj, uvedla šéfka Asociace krajů a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová.