Aktuálně

Reakce na medializaci zvažovaných kroků společnosti České dráhy ve vztahu k vládním daňovým změnám a jejich možnému zneužití při realizaci úsporných opatření v důsledku pandemie COVID-19

  • Zveřejněno: 18.01.2021
V důsledku pandemie přišly loni České dráhy na tržbách o více než 4 miliardy korun a stále přicházejí o další peníze. Proto vedení hledá cesty, jak snížit všechny náklady. Úspora v oblasti osobních nákladů je pouze jednou z nich.

Schůze vlády ČR

  • Zveřejněno: 18.01.2021
Dnes v pondělí 18. ledna od 14.00 hodin se uskuteční formou videokonference jednání vlády Andreje Babiše. Vláda se bude zabývat aktuální pandemickou situací v České republice. Projedná i návrh zákona i panevropském osobním penzijním produktu a vrátí se i k projednávání závěrů 108. Mezinárodní konference práce.

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

  • Zveřejněno: 17.01.2021
České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni jen na tržbách dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. ČTK