Předsedkyně OSPO se zúčastnila konference o chudobě a nerovnosti
V Senátu ve čtvrtek 30. března proběhla konference „Rizika budoucnosti – nové trendy chudoby a nerovnosti v ČR“ pořádaná předsedou Senátu PČR Milanem Štěchem.
V Senátu ve čtvrtek 30. března proběhla konference „Rizika budoucnosti – nové trendy chudoby a nerovnosti v ČR“ pořádaná předsedou Senátu PČR Milanem Štěchem.
Na svém březnovém jednání v Praze se členové Republikové rady seniorů (RRS) zabývali organizací sportovních her seniorů, které se uskuteční ve dnech 28. - 30. srpna v Rajeckých Teplicích. Ve spolupráci s mezinárodním oddělením OSŽ jsou již připraveny propozice těchto her, kterých by se mělo účastnit celkem sedm osmičlenných družstev.
V roce 2016 vzrostla průměrná mzda v kovoprůmyslu oproti předcházejícímu roku o 3,8 % a dosáhla hodnoty 29 984 Kč za měsíc (jde o údaje týkající se podniků s více než 50 zaměstnanci). Počet zaměstnanců v kovoprůmyslu vzrostl o 3,5 % a činil 540 530 osob. Nejvíce zaměstnanců – 160 128 osob – pracovalo ve výrobě motorových vozidel.
Nejvyšší průměrná mzda byla dosažena v sektoru výroby motorových vozidel, její výše činila 32 839 Kč.
Reportáž ČT24. Česká republika a Slovensko jsou připraveny zavést protiopatření vůči některým zemím kvůli jejich požadavkům na české řidiče při vyslání do ciziny. Shodli se na tom zástupci tripartit na společném zasedání na zámku Štiřín u Prahy.
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a jeho sekce pro práci s členskou základnou připravily dvoudenní kurs pro své členy, kteří se chtějí věnovat získávání nových odborářů.
Rada vlády pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci má svou Pracovní skupinu k aktualizaci seznamu nemocí z povolání. Tato pracovní skupina připravila návrh, aby se některá onemocnění zad dostala do Seznamu nemocí z povolání.