Aktuálně

OS SOO odmítá stravenkový paušál

  • Zveřejněno: 12.09.2020
Ministryně financí Alena Schillerová mluví o stravenkové revoluci. Prý stravenkový paušál umožní poskytovat daňově zvýhodněné stravování vedle jídelen a stravenek také přímo v penězích. Zaměstnanci nebudou prý muset řešit, že jim stravenka propadne a že ji neberou všude.

Odboráři na Slovensku budou protestovat,vláda podle nich oslabuje jejich postavení

  • Zveřejněno: 12.09.2020
Odboráři sdružení v Konfederaci odborových svazů (KOZ) SR plánují v nejbližších třech týdnech vyjít do ulic. Rozhodl o tom v pátek Sněm KOZ. Od příštího týdne od 17.září budou probíhat protesty v šesti krajských městech, první z nich bude na východě Slovenska v Košicích. TERAZ

V návrhu kurzarbeitu chybí podmínky pro jeho automatické spouštění

  • Zveřejněno: 12.09.2020
Svaz průmyslu proto už několikrát vládu vyzval, aby prodloužila stávající programy Antivirus do konce roku. Získala by tím dostatek času na kvalitní přípravu systémového kurzarbeitu, který by se měl rozjet od začátku roku 2021.

6 hrozeb stravovacího paušálu

  • Zveřejněno: 12.09.2020
Jak se vás dotkne stravovací paušál? Ministerstvo financí připravuje „stravovací paušál“, díky kterému by mohli lidé od svých zaměstnavatelů dostávat místo dotovaných obědů ve firemních kantýnách nebo stravenek peníze s daňovým zvýhodněním přímo na účet. Na první pohled to zní lákavě, každý chce mít na výběr.

Díky OLAFu může zpět do unijní pokladny putovat téměř půl miliardy eur

  • Zveřejněno: 11.09.2020
V Evropské unii se vedle dlouhodobého zneužívání fondů či obcházení cel a daní stále více rozmáhají zločiny spojené s bojem proti změnám klimatu a ochranou přírody. Ve své každoroční zprávě to dnes uvedl Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), který loni celkem uzavřel vyšetřování 181 případů a vydal 254 doporučení pro národní a unijní orgány. Na základě této práce by se mohlo vrátit do pokladny EU až 485 milionů eur (12,9 miliardy korun).